reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nauka polskiego za granica

Dołączył(a)
10 Sierpień 2008
Postów
4
witam was wszystkich , mam nadzieje ze bedziecie mi mogly pomoc moja malutka :sorry2: majuz 7 lat i jest w 2 klasie ,mieszkamy na wyspie REUNION nalezacej do francji moj maz nie mowi po polsku i niestety widze ze moja coreczka duzo zapomina jesli macie dzieci w tym samym wieku to moze mogly byscie mi pomoc i podac program pierwszej klasy albo jesli znacie strony internetowe z cwiczeniami , kupienie ksiazek zadrogo mnie to wyniesie i nie wiadomo czy dojda bo niestety polska poczta nie wie gdzie jest wyspa:-) pozdrawiam wszystkich
 
reklama
Witaj Magdamatilde,

a czy nie masz kontaktu z Polonia na Mauritiusie? mysle ze tam znalazloby sie kilka conajmniej dziewczyn, moze ktoras odwiedza Polske co jakis czas albo do niej przylatuje rodzina? Z tego co sie orientuje polaczenia miedzy Mauritiusem i Reunion sa codziennie, no i poczta pewnie szybciej by doszla...
A co do stron, to zerknij na www.minimini.pl - to wprawdzie dla malych dzieci ale moze twoja coreczce spodoba sie choc na kilka godzin - tam jest troche piosenek i gry.

Powodzenia ;)
Jagusia
 
Wystarczy, ze sama bedziesz ja uczyc. Ale podstawowym pytaniem jest czy chcesz tam zostac na stale. Jesli tak, nie warto robic dziecku metliku w glowie. Moja corka chodzi do trzeciej klasy i z jezykiem polskim ma kontakt za pomoca tv, czy starych, polskich bajek. Ale nie uczeszcza do zadnych szkol polskich, choc mamy takowe mozliwosci przy polskim kosciele.
 
Witaj, dobrym wyjściem dla Ciebie i Twojego dziecka może być odtwarzanie mu księżek audio, tzw audiobooków po polsku. Jest wiele bajek dla dzieci w formie audiobooków.
Ważne jest też to, że są znacznie tańsze niż klasyczne książki, no i dziecko może ich słuchać nawet w trakcie zabawy. Niedawno natrafiłem na stronę www.szkolajutra.pl można ściągnąć książki bezpośrednio na swój komputer bo są w formie cyfrowej. pozdrawiam
 
ja również proponuję kupić i puścić dziecku czytaną książkę (audiobooka) dla dzieci po polsku so bezie oswajać twoje dziecko z rodzimym językiem, znajdziecie ich wiele tutaj: StudentsLibrary
 
a moze sie zorientuj moze jest jakas szkola polska sobotnia u nas taka jest w sobote dzieci chodza na 4 godziny choc co prawda za wiele tam nie naucza ale zawsze cos a tak to my w domu uczymy dzieci zksiacek wlansie z audio bookow kupuje w ksiegarni polskiej ksiazki do czytania do nauki lub woze po prostu z polski wierze ze bedzie ci ciezej bo tata malej nie ejst polakiem a w jakim jezyku mala rozmawia z tata
 
Do góry