reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nauka samodzielnego spania

Witajcie, mój syn na szczęście śpi sam w łóżeczku, ale może dlatego, że od samego początku tak było i nie uczyłam go spania z rodzicami, bo siępo prostu nie wysypiałam. Synek strasznie się wierci w nocy. A co do usypiania to też wolałabym aby było to szysze, mój zasypia tak około pół godz. Wczesniej próbowałam metody 3, 5, 7, ale w pewnym momencie przestało to działać i teraz usypiał go stojąc nad łóżeczkiem i nakręcam pozytywkę. Ale jest jeden złoty sposób, jak dziecko jest zmęczone na maksa to zasypia po położeniu do łóżeczka. Zauważyłam to jak mieliśmy imprezę w domu, było późno i głośno i nie wierzyłam, że uśnie. A tu niespodzianka położyłam go do łóżeczka i zasnął;)
 
reklama
wiadomo,że kiedyśdzicko będzie spało samo ale Ty jesteś w ciąży i też nie powinnaś się teraz tak męczyć tylko odpoczywać i wysypiać,spróbuj ze swiatłem są też fajne projektory gwiazdek dla dzieci może to pomorze, ustalenie schematu czyli mycie,pidżamka, może jakaś bajeczka i spanie, na początek posiedzenie z nią trochę,jeśli Tobie jest ciężko wstawać do niej to może mąż Ci trochę pomorze w tym i będzie uspokajał w nocy małą,tłumacz jej że jesteście obok, nic się nie dzieje,jakby się bała to przyjdzie któreś z Was,dużo tłumacz i rozmawiaj
 
U nas dopiero przekonało małą kupno nowego łóżka jak zmienialiśmy. I jak sama sobie wybrała pościel. Ale niestety musi zasypiać przy zapalonym świetle i trzeba czytać baje.
 
Do góry