reklama

Nauka w domu

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez festbaba2000, 2 Styczeń 2012.

 1. festbaba2000

  festbaba2000 Aktywna w BB

  Zaciekawił mnie ostatnio temat homeschoolingu - edukacji domowej. Zainspirował mnie fragment:
  to dowód na to że można osiągnąc sukces edukując się w domu. Co myślicie o uczeniu dzieci w domu czyli tzw. homeschoolingu czy edukacji w domu? Jak ma się do tego obowiązek szkolny?
   
 2. happybeti

  happybeti show must go on...

  Jeżeli jakos to załatwisz oficjalnie przez kuratorium ,to obowiązek szkolny jest spełniany.Według mnie jeśli idzie o ogólną edukacje,to to jest bardzo korzystne dla dziecka i faktycznie więcej i lepiej się nauczy indywidualnie.ale...są dwa "ale".Po pierwsze kontakty społeczne,z rówieśnikami,nauka funkcjonowania w grupie,w społeczeństwie...po drugie...miałabys siłe,chęci,cierpliwośc i wiedzę,by tak uczyc sama dziecko?U nas były wielkie problemy ze szkołą,ze względu na psychiczne "niedostatki" mojego syna ,skończyło sie na indywidualnym nauczaniu- ale "przyznanym" przez kuratorium.Fakt,intelektualnie bardzo,bardzo na plus.Ale czy ja sama podjęłabym się tego?W liceum syn mnie o to prosił,ale odmówiłam mu- nie czułam się na siłach.
   
 3. reklama
 4. festbaba2000

  festbaba2000 Aktywna w BB

  rozumiem że indywidualne nauczanie to jest takie w którym przychodzi nauczyciel do domu. Homechooling kojarzy mi się trochę z tym że w nauczaniu bierze udział rodzic. Ale może mam w głowie taka radykalną wersję.

  No i w liceum materiał jest już chyba trochę bardziej zaawansowany. Dla mnie to bardziej nauka do gimnazjum włącznie.

  Na stronie Stowarzyszenia Edukacji Domowej polecają taką książkę - Teoria i praktyka
   

Poleć forum