reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nauka wstawania i raczkowania

Dołączył(a)
12 Kwiecień 2013
Postów
10
Jak wasze dzieciaczki nauczyły sie same stawac? przy szczebelkach czy jakos inaczej? Pomagałyscie im w tym?? w którym miesiacu?
i jak tez bylo z raczkowaniem?
 
reklama
Nie uczyłam. Do wszystkiego sama doszła, ja jej tylko pomagałam kładąc często na podłogę. Raczkowac zaczęła w 9 m-cu życia, wstała w 11 przy kanapie. Chodzić zaczęła jak miała 13,5 m-ca.
 
ja również nie uczyłam małego. miał 6 miesięcy jak zaczął sam siadać i 7 jak raczkować i wstawać w łóżeczku. dziecko samo w swoim rytmie powinno to robić, nie trzeba mu pomagać. teraz ma 9 miesięcy i chodzi przy meblach.
 
Zgadzam się - nie da sie nauczyć, jak dziecko fizycznie nie jest jeszcze na to gotowe. Niektóre dzieci nawet nie raczkuja tylko od razu przechodza do stania. Maluch sam znajdzie sobie jakis sprzęt lub mebel do podciągania i naturalnie nabierze nowych umiejetności. Ale mozna wspierac przez różne zabawy ruchowe - turlanie dziecka po podłodze, świetne sa zabawy z piłką do ćwiczeń (taką dużą, jak na szkole rodzenia) - można na niej kłaść bąbla i wykonywac ruchy przód-tył, na boki itp. To jest super frajda dla dziecka a przy okazji rozwija zmysły m.in równowagi.
 
hahaha no dobrze mamy piszą. Tego się nie da nauczyć to sie ma we krwi. Budzisz się któregoś dnia rano i patrzysz a dziecko stoi w łóżeczku ;-) tak samo z siadaniem, raczkowaniem z dnia na dzień dziecko Cię zaskakuje.
Nie robiłam nic młoda już chodzi od 3 tygodni.
 
Każde dziecko ma swoje tempo rozwoju i każde samo do wszystkiego dochodzi. Moja córka zaczęła raczkować w 10 mcu życia, wstawać w łóżeczku jak miała 11, a chodzić jak miała niecałe 13 mcy i tydzień.
 
Wszystko następuje w swoim czasie i niczego nie da sie przyśpieszyć:-D
Starszy sam chodził jak miał 10 m-cy i wcale nie raczkował.
Mati ma 13- m-cy i jeszcze nie chodzi samodzielnie. Zaczął raczkować jak miał 11 - m-cy, a parę dni potem wstawał przy meblach.
Nic na siłę :-)
 
reklama
Bartek jak miał 12 miesięcy to już sam stawał i robił kilka kroków przy kanapie trzymając się narzuty teraz ma 14 miesiecy i już biega. Nikt go nie podnosił i nie stawiał i nie uczył kroczków, chcielibyśmy że by zaczął chodzić w sumie później bo z tego co wiemy mąż zaczął chodzić w roczek (był podobno grubym dzieckiem) teraz ma krzywe nogi(ale nie wiem czy to ma związek).
pozdr.
 
Do góry