reklama

Nauka zasypiania

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez miiszmaasz, 27 Maj 2016.

1. miiszmaasz

miiszmaasz Początkująca w BB

Witam wszystkie mamusie..Moim problemem jest ciągle usypianie mojej 3miesiecznej córeczki...od dziecka podczas kolki była noszona i tak zostało do dziś. .nie ma szans żeby sama zasnela,jest to bardzo uciążliwe dlatego chciałabym wprowadzić w nasze życie jakąś metodę usypiania.Ktos coś poleca? Bardzo proszę o pomoc.

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom

2. witch84

witch84 Fanka BB :)

3-miesiące - to jeszcze bardzo malutkie dziecko...
    Jesteś pewna że już kolki przeszły?

Przede wszystkim musisz mieć stały schemat dnia i się go trzymać - wówczas jest nieco łatwiej. Nigdy nie przetrzymuj dłużej, aby się bardziej zmęczyła, bo będzie tylko bardziej marudna. Możesz także spróbować dać jej do łóżeczka swoją bluzkę (w której chodziłaś) - u mnie działało ;)

A jeśli już ją chcesz odzwyczajać - to może spróbuj położyć do łóżeczka i delikatnie ją głaskać/masować. Ewentualnie możesz spróbować usypiać bujając w wózku.

3. reklama
  4. NaNa8

NaNa8 Fanka BB :)

U nas tez były kolki, przeszły do ok 3mies.
    Ja zawsze robie tak ze kąpiel jest bezpośrednio przed ostatnią butlą. Czyli kąpiel, butla i "jest pora spania", przyciszam telewizor, zaslaniam okna, zabawki idą spać, zapalam małą lampkę a duże światło gasze. Zawsze robie to o stałej porze. Na początku wymyśliłam sobie ze będę głaskać ją po główce i robić ciiii,ciiii :p działało i działa nadal ale robie tak tylko gdy jest to potrzebne czyli "od święta ".

5. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

6. asiorreek

asiorreek Fanka BB :)

3 miesiące to jeszcze malutkie dziecko. Pomalu oduczaj.. Jesli rytm zasypiania jest taki sam to może pomalutku najpierw pokolysz chwili wloz do łóżeczka polulaj w łóżeczku zostaw na chwile jest placz znowu na raczki i tak wydluzaj wydluzaj mniej na rękach wiecej w łóżeczku. Przed kazda drzemka tak samo i sie oduczy. Calkiem dobry pomysł z tym by wlozec do łóżeczka cos czym pachniesz... Moje maluchy od urodzenia wkładane mialy takiego jednego misia i mala ma rok i zawsze go szuka przed zasnieciem.. Misiu w lapce to spokojnie zasypia.. A siostra dala kawałek swojej koszuli z guzikami bo mala zawsze bawiła sie jej guzikami z koszuli i tez skutkuje..

Poleć forum