reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nawilżacz powietrza- Wasze opinie

cześć, dobry temat fajnie aby odżył bo właśnie poszukuję aby ponownie kupić nawilżacz, poprzedni uległ niestety "degradacji" otóż pękła lekko plastkikowa pokrywa i niestety woda uciekała podczas pracy nawilżacza, znana firma bionaire ale model nie za drogi ok. 200 zł, problem też był taki, że przy użyciu zwyklej wody wszędzie w mieszkaniu pojawiał się białawy osad, poszukuję teraz czegoś trwalszego i może z wyższej półki, w międzyczasie zakupiliśmy też termohigrometr mniej znanej firmy forecaster ale był tani i obserwujemy że jak pracował nawilżacz wilgotność wzrastała do 50% teraz czasem opada do 35% ciężko się śpi w takich warunkach całej naszej rodzinie, poszukuję więc dobrego nawilżacza
 
reklama
Są jonizatory, nawilżacze i oczyszczacze powietrza oraz urządzenia 3w1. Szukajcie głównie JONIZATORÓW (dają najzdrowsze powietrze) ale w wyszukiwarkach piszcie "nawilżacz", bo wiele firm tak to uogólnia.

Najważniejsze i jedyne polecane rozwiązanie: urządzenie na ciepłą mgiełkę. Albo i na ciepłą i na zimną. Nie kupujcie tych tylko na zimną. Jak jest ciepła mgiełka to nie rozwijają się zarazki i grzyby, więc urzadzenie dobre jest dla alergików i dla tych, co nie chcą siebie i swoich dzieci narażać na wdychanie bakterii i grzybów.

Ważne: wbudowany higrometr - taki wskaźnik poziomu wilgotności. Dobre urządzenie automatycznie wyłączy się jeśli będzie prawidłowy poziom wilgoci w powietrzu.

Przydatne:
Powłoka nanosilver - bo nie trzeba wówczas odkamieniać
Czujnik czasowy - mozna ustawić, żeby np. po 3 godzinach urzadzenie samo się wyłączyło
Funkcja Automatycznego wyłączenia jesli jest za mało wody w zbiorniczku.
Im większy zbiornik na wode tym lepiej
Im mniejszy hałas (dB) tym lepiej
Im mniej zużywa energii tym lepiej (zużycie energii Wat)
Ważna jest wygodna mozliwość wlewania wody i łatwość dostępu do środka - bo jak trzeba już czyścić to lepiej raz a dobrze niż się potem męczyć.


Polecane w internecie marki: Boneco, Bionaire, HB Polska, Climatic, Triada.

Osobiście sprawdziłam wiele porad i opinii. W internecie szukam wiadomości juz 3 dzień (od rana do nocy) i dobrze wiedzieć że:
HB są dość wadliwe. Ich wskaźniki na dole urządzenia często pokazują bzdury.
Triada jest dobrze rozreklamowana, ale podobno trudno się ją czyści i nieprzyjemnie hałasuje.

Wydatek, jaki trzeba brać pod uwagę kupując nowe urządzenie - minimum 250zł
Ważne: Urządzenie nie może stać blisko mebli, książek i innych rzeczy, które mogłyby się zniszczyć przez parę. Zatem..zanim kupisz to zastanów się czy w ogóle masz gdzie postawić takie urządzenie. Pamiętaj że jest na prąd, więc warto zastanowić się nad bliskością do wtyczki lub jesli byłby na przedłużaczu, to czy kabel przedłużacza nie będzie przeszkadzał w normalnym codziennym życiu.

aha..nie kupujcie porcelanowych pojemniczków na kaloryfery - działają, ale rozwijają w powietrzu grzyby i bakterie. A przecież nie chcecie tego wdychać. A jeśli chodzi o położenie mokrego ręcznika na kaloryferze - dobry pomysł jesli podłoga nie jest z drewna lub paneli, bo jesli masz drewnianą podłogę lub z paneli a zacznie ci kapać na podłogę, to zniszczysz ją bardzo szybko. Ja w ubiegłym sezonie grzewczym wieszałam ręczniki i nie polecam. Poza tym szybko się suszą, więc niewiele to daje. Poza tym ręcznik się niszczy od kaloryfera.

MARTA
 
poszperałam jeszcze w internecie. ważne:

HUMIDOSTAT = HIGROSTAT
HIGROMETR to coś trochę innego

wg internetu:
Humidostat to urządzenie automatycznie regulujące wilgotność powietrza
Higrometr, przyrząd służący do wyznaczania wilgotności powietrza
Higrostat to aparat do automatycznego utrzymywania stałego, określonego poziomu wilgotności powietrza

czyli jak jest ten humidostat to chyba nie potrzebny jest już higrometr, bo funkcja jest ta sama
 
Jeszcze zwróciłam wagę na firmę mebby i firmę nscessity ale nie mam jeszcze wyrobionego zdania.Gorenje też ma coś ciekawego w swojej ofercie. Jeszcze słyszałam że warto zerkąć na produkty firmy venta i air-o-swiss (air-o-swiss i boneco to dwie marki wchodzące w skład grupy Plaston).

inne firmy nie mają nic godnego uwagi jak na razie. Tyle się naszukałam, że już mam dość. Trzeba coś wybrać. Przejdę się jeszcze do sklepów stacjonarnych i zobaczę co tam jest. Czasami ceny internetowe wcale nie są najniższe a wiadomo...w razie zepsucia łatwiej i szybciej jest po prostu pójść do sklepu niż stać w kolejce na poczcie.

mam nadzieję że wystarczająco pomogłam wszystkim, którzy są na etapie kupna takiego urządzenia. nie znalazłam nigdzie bardziej wyczerpujących porad, więc mam nadzieję że się wam przydadzą te moje :)
 
pokochacie mnie za to co zrobiłam przez ostatnie 3 dni. porównałam wszystkie nawilzacze powietrza w.w. firm: CLIMATIC, HB POLSKA, BIONAIRE, GORENJE, NSCESSITY, TOPCOM, MEBBY, TRIADA I PLASTON GROUP (czyli BONECO i AIR-O-SWISS).

Nawilżacze ultradźwiękowe
Proces nawilżania przy użyciu technologii ultradźwiękowej przebiega następująco. Znajdująca się w zbiorniku woda przepływa przez specjalny filtr, który usuwa z niej wszelkie niepożądane substancje (np. kamień). Następnie specjalny przetwornik, w który wyposażony jest nawilżacz rozbija wpływającą niewielkimi ilościami wodę na drobne cząsteczki pary wodnej. Wytworzona w ten sposób widoczna chłodna mgiełka wydostaje się na zewnątrz nawilżacza. W związku z tym, że technologia ta jest jedna z tzw. technologii zimnych, napełniając zbiornik chłodną wodą możemy uzyskać efekt obniżenia temperatury w pomieszczeniu.

Nawilżacze „zimna niewidoczna mgiełka”
Jest to grupa nawilżaczy, których działanie oparte jest na nawilżaniu chłodną parą wodną, – zimną, niewidoczną mgiełką. Znajdujący się wewnątrz nawilżacza wkład nawilżający pochłania wypływającą ze zbiornika wodę. Następnie wentylator mechanicznie wydmu****e, znajdującą się we wkładzie wodę, na zewnątrz. Podobnie jak nawilżacze ultradźwiękowe, nawilżacze „zimna, niewidoczna mgiełka”, poza swoim głównym zadaniem nawilżania powietrza, mogą być używane w celu schłodzenia otoczenia.

Nawilżacze „ciepła niewidoczna mgiełka”
Nawilżacze te wytwarzają ciepłą, kojącą i wilgotną mgiełkę czystej pary. Nazwa tej grupy nawilżaczy pochodzi stąd, że wydobywająca się z nich para wodna - ciepła, niewidoczna mgiełka - powstaje w procesie tzw. gotowania błonkowego. Proces ten polega na ciągłym gotowaniu małych porcji wody, dzięki czemu eliminowane są znajdujące się w wodzie bakterie i wirusy. Ogrzana woda jest następnie schładzana do bezpiecznej temperatury i dopiero wtedy wypuszczana na zewnątrz. Nawilżacze powietrza działające w oparciu o powyższą technologię, mogą być stosowane również do aromaterapii i parówek leczniczych – inhalacji


Zatem kupujcie tak jak pisałam te z funkcją ciepłej mgiełki, lub najlepiej wersję ciepła lub zimna mgiełka do wyboru. Czy chcecie ultradźw. czy nie, to już decyzja nalezy do was.

W moim porównaniu wzięłam pod uwagę wszystkie dostępne modele w/w firm. Informacje uzyskiwałam z ich oficjalnych stron.
I teraz przejdę do najważniejszego...
Wymienię tylko te urządzenia, które mają funkcję ciepłej mgiełki, bo tak jak pisałam, tylko one zapewniają że nie będziecie wdychać bakterii, czyli zakres poszukiwań zdecydowanie zawęziłam do tylko tych modeli, które są warte jakiejkolwiek uwagi.

HB POLSKA UH 1090 i UH 1100B (ultradźwiękowe)
BIONAIRE (nie ultradźwiękowy) BWM 401
GORENJE H 30 DV (nie wiem czy ultradźwiękowy czy nie)
Z PLASTON GROUP: U650; U600; U7147; U7144; U7142; U7135; U7133 (ultradźwiękowe)
NSCESSITY COMBINATION NSWUH 7708 (ultradźwiękowy)
TOPCOM 1850 (ultradźwiękowy)
MEBBY Umildo (nie ultradźwiękowy)
TRIADA - nie ultradźwiękowy i nie z ciepłą parą. On inaczej niż cała reszta emituje aerozol i jest on w takiej temperaturze jak wlewana do niego woda. W zwiazku z tym jak nalejesz ciepłą wodę, to będzie ciepła para.

Jonizator
jest na pewno w:Triada, Topcom, Nscessity, Gorenje, HB Polska. W Plaston Group nie wiem.

Ciche, czyli poniżej 25dB są: HB Polska UH 1100B, wszystkie z Plaston Group, Nscessity ma 26dB, natomiast nie wiem jak wypada Topcom i Mebby. Reszta, czyli HB Polska UH 1090 to 35dB, Bionaire 40dB, Gorenje 35dB a Triada do 43dB.

Higrometr lub Higrostat jest we wszystkich z w/w listy poza Mebby i Triada.

Pojemności zbiornika:
HB POLSKA to 6L;
Bionaire 4,2 L;
Gorenje 3L;
Plaston group U7147 5L; z tej grupy modele U600 i U650 mają poj. 5,5L; Modele U7144 - nie wiem, U7142 - 7,5L, U7135 - 6,5L i U7133 - 6,5L
NScessity ma poj. 3,5L
Topcom - 6L
Mebby - 6L
Triada - nie wiem

Do jakich pomieszczeń:
HB POLSKA - brak info
Bionaire - do 65m2
Gorenje - brak info
Plaston group - do 60m2
NScessity - 10-20 m2
Topcom - do 25m3
Mebby - brak info
Triada - do 30m2 lub 100m3

Zużycie energii:
HB POLSKA - do 130W (model UH1090) i do 145 (model UH 1100B)
Bionaire - do370W
Gorenje - do130W
Plaston group - do 140W
NScessity - do110W
Topcom - do130 W
Mebby - brak info
Triada - wg. producenta tylko 8W


Jaki wybrać ? - nie mam pojęcia. Jak już wymyślę czy chcę ultradźwiękowy czy nie, to zasugeruję się ceną i porównam w.w. parametry. Pozdrawiam i życzę udanych zakupów.

PS: Nie, nikt mi nie zapłacił za to porównanie. Są to całkowicie obiektywne informacje ze stron producentów. Wybrałam te a nie inne firmy sugerując się wyłącznie zdaniem całej masy ludzi, piszących na forach internetowych oraz sprawdzając czy jest funkcja ciepłej mgiełki.
 
OK, to już mój ostatni wpis na ten temat. (CENY INTERNETOWE)

FIRMA-------------------------------I HB
MODEL------------------------------I UH1090
CENA---------------------------------I ok 393zł
Wymienne filtry lub granulat?-----------I TAK, koszt ok 50zł, wymiana co ok 3 mies

FIRMA-------------------------------I HB
MODEL------------------------------I UH1100B
CENA---------------------------------I ok 583zł
Wymienne filtry lub granulat?-----------I TAK, koszt ok 50zł, wymiana co ok 3 mies

FIRMA-------------------------------I BIONAIRE
MODEL------------------------------I BWM 401
CENA---------------------------------I ok 680zł
Wymienne filtry lub granulat?-----------I Chyba nie.

FIRMA-------------------------------I BIONAIRE
MODEL------------------------------I CM1
CENA---------------------------------I ok 143zł
Wymienne filtry lub granulat?-----------I Nie. Bardzo prosty w czyszczeniu

FIRMA-------------------------------I GORENJE
MODEL------------------------------I H 30 DV
CENA---------------------------------I ok 310zł
Wymienne filtry lub granulat?-----------I Nie. Bardzo prosty w czyszczeniu

FIRMA-------------------------------I PLASTON GROUP
MODEL------------------------------I U650
CENA---------------------------------I ok 710zł-760zł
Wymienne filtry lub granulat?-----------I TAK, koszt ok 50zł, wymiana co ok 3 mies

FIRMA-------------------------------I PLASTON GROUP
MODEL------------------------------I U600
CENA---------------------------------I ok 665zł
Wymienne filtry lub granulat?-----------I TAK, koszt ok 50zł, wymiana co ok 3 mies


FIRMA-------------------------------I PLASTON GROUP
MODEL------------------------------I U7147
CENA---------------------------------I ok 746zł
Wymienne filtry lub granulat?-----------I TAK, koszt ok 50zł, wymiana co ok 3 mies

FIRMA-------------------------------I PLASTON GROUP
MODEL------------------------------I U7144
CENA---------------------------------I ok 649zł
Wymienne filtry lub granulat?-----------I TAK, koszt ok 50zł, wymiana co ok 3 mies

FIRMA-------------------------------I PLASTON GROUP
MODEL------------------------------I U7142
CENA---------------------------------I ok 688zł
Wymienne filtry lub granulat?-----------I TAK, koszt ok 50zł, wymiana co ok 3 mies

FIRMA-------------------------------I PLASTON GROUP
MODEL------------------------------I U7135
CENA---------------------------------I ok 534zł
Wymienne filtry lub granulat?-----------I TAK, koszt ok 50zł, wymiana co ok 3 mies

FIRMA-------------------------------I PLASTON GROUP
MODEL------------------------------I U7133
CENA---------------------------------I ok 499zł
Wymienne filtry lub granulat?-----------I TAK, koszt ok 50zł, wymiana co ok 3 mies

FIRMA-------------------------------I NSCESSITY
MODEL------------------------------I NSWUH7708
CENA---------------------------------I ok 364ZŁ
Wymienne filtry lub granulat?-----------I TAK, koszt ok 35zł, wymiana co ok 4 mies

FIRMA-------------------------------I TOPCOM
MODEL------------------------------I 1850
CENA---------------------------------I ok 400zł
Wymienne filtry lub granulat?-----------I Nie. Bardzo prosty w czyszczeniu


FIRMA-------------------------------I TRIADA
MODEL------------------------------I wersja 7w1 czyli z opcją Turbo
CENA---------------------------------I ok 370zł
Wymienne filtry lub granulat?-----------I Bardzo prosty w czyszczeniu, ale trzeba kupować wymienne suche filtry. Wg producenta koszt to ok 15zł/rok
 
Uwaga uwaga... po przeczytaniu po 5 razy każdej instrukcji obsługi w/w urządzeń...po kontakcie z plaston group i telefonicznym męczeniu pracowników serwisu Gorenje oraz ich salonu sprzedaży już wiem jakie nawilżacze na rynku Polskim są w tej chwili najlepsze w cenie do 500zł. Na dzień dzisiejszy najlepsze są GORENJE H30DV i TOPCOM 1850.

Company:
GORENJE
TOPCOM
ultradźw.
ultradźw.
Product:
H 30 DV
1850
Warm mist/Cool mist
YES/YES
YES/YES
Humidistat or Higrometr
YES
YES
Timer
YES
YES
Auto OFF
YES
YES
Capacity:
3L
6L
Room size:
25-30m2
25m3 (so it will be +/- 8m2)
Max. Energy consumption:
130W
130W
Loudness:
35dB
?
Ionizer:
YES
YES
Internet Price:
310zloty
400zloty
Exchangeable filtres or granulat
NO
NO
Proposition:
woda zwykła lub destylowana
woda destyl.
Filtres:
filtr antybakteryjny, filtr z aktywnym węglem (nie wiadomo czy wymienne, ale chyba nie, bo nikt w gorenje na dzień dzisiejszy nie dostał takiego pytania od ew. klientów)
brak filtrów
nie do inhalacji
nie do inhalacji
wg.producenta
5-10L/dzień
300-400ml/h
czyli
czyli
5-10L/24H
7,2-9,6L/24H





Dlaczego te?
ODP. Nie trzeba inwestować co kilka miesięcy w specjalne wymienne filtry, więc kupując nie narażasz się na kolejne dodatkowe koszta.
Jest humidistat (w gorenje to jest ten system smart control), czyli ustawiasz sobie ile % wilgotności chcesz osiągnąć. Jak ją osiągniesz, system wyłącza urządzenie.
W obu też jest Jonizator.
Oba urządzenia wyłączają się jak nie ma wody w zbiorniku. Dzięki temu nie popsują się tak łatwo.

Ja wybiorę to tańsze urządzenie bo jest tańsze a poza tym na większą powierzchnię działa, ale to tylko mój wybór. Zaraz złożę zamówienie. Ehh dziewczyny, ile ja się namęczyłam żeby to wszystko wiedzieć. Nawet szwajcarzy z plaston group byli pod wrażeniem a Pan z Gorenje był w szoku że takie trudne pytania mu zadaję. Pozdrawiam gorąco. Wyczerpałam temat.
 
reklama
uwaga uwaga..właśnie się dowiedziałam. Co prawda nie ma o tym nawet wzmianki w instrukcji obsługi, ale już wiem, że wszystkie nawilzacze ultradźwiękowe mają jakieś wymienne filtry. Zatem ten gorenje i topcom też. Gorenje na całe szczęście w przeciwieństwie od całej swojej konkurencji, ma tanie filtry. Dostałam informacje od ich serwisu:

280534 FILTR ANTYBAKTERYJNY cena 10 zł
280535 FILTR WEGLOWY AKTYWNY cena 15 zł

Filtry zamawia się w serwisie gorenje. Jest jeszcze jakiś 280536 ION EXCHANGE RESIN WITH KNOB, ale Pan z Gorenje napisał mi "ten ostatni element chyba nie jest do częstej wymiany, być może po pewnym czasie użytkowania, nie znam ceny, ponieważ jeszcze nie zamawialismy u producenta.Tych 6-cyfrowych kodów należy użyć przy ewentualnym zamawianiu u nas w serwisie."
Zatem niestety..jeśli chcesz mieć pewność że nie zalejesz mieszkania, musisz mieć humidistat (w gorenje to jest ta funkcja smart control). Jonizator jest świetny jeśli chcesz pozbyć się naelektryzowanego powietrza i nie chcesz żeby wszędzie ci się kurz osadzał w domu. Jest świetny jak masz dużo urządzeń elektrycznych (tv, komputer, wieża itd.). No więc przy tych funkcjach i koniecznie ciepłej mgiełce (dzięki której zabijane są zarazki a para utrzymuje się w powietrzu znacznie dużej niż przy zimnej mgiełce i poza tym jeszcze nie spada temperatura powietrza w pokoju) trzeba kupić urządzenie ultradźwiękowe a nie parowe czy mechaniczne. Parowe byłoby lepsze, bo nie trzeba by było wymieniać filtrów, ale takie parowe urządzenia nie mają humidistatu i jonizatora jednocześnie. Coś za coś.
 
Do góry