reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nawilżacz powietrza

anja28

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Listopad 2011
Postów
47
Miasto
Pruszków
Dziewczyny poradźcie mi jaki nawilżacz warto kupić. Szperam po allegro i po stronach internetowych, ale jest taki wybór że naprawdę nie wiem na który się zdecydować. Bardzo potrzebuję go, mam tylko 28% wilgotności powietrza w mieszkaniu, dzieci po nocy budzą się z zapchanymi i suchymi noskami i gardłami.
 
reklama
Ostatnio pytałam pediatry o nawilżacz bo mały ciągle kaszle, odkąd zaczęli grzać i stanowczo powiedział żeby nie kupować. Teraz, przy plastikowych oknach można tylko grzyba wychodować i mnóstwo bakterii. Lepiej mokre ręczniki kłaść na kaloryfer.
 
Mokre ręczniki nic nie dadzą. Jak się używa nawilżacza to i mieszkanie trzeba czasem wywietrzyć-grzyba nie będzie.
Nawilżacza szczególnie uzywałam w sezonie grzewczym, najczęściej włączony był przed zaśnięciem syna i chwile jak spał. Koleżanka która ma syna astmatyka włączała nawilżacz na całą noc.
 
U nas też nawilżacz chodzi całą noc w sezonie grzewczym. Żeby wyhodować grzyba potrzeba dużo więcej warunków spełnić niż tylko nawilżacz. U nas zimą wilgotność spada do 20% a jak się kominek rozpali to i mniej bywa. Ręczniki tu niczego nie zmienią, nawilżacz już tak.
My mamy "Air-o-swiss" i jesteśmy zadowoleni. Skończyło się budzenie rano z suchym nosem i bolącym gardłem, skóra też przestała się tak łuszczyć, słowem - bez nawilżacza już sobie zimy nie wyobrażam.
 
U mnie ręczniki na kaloryferach na nic się nie zdadzą ponieważ i tak są pozakręcane , nawet w zimę, mieszkam na ostatnim piętrze i pod sufitem mam poziome i pionowe rury grzewcze które grzeją bez opamiętania. Bez nawilżacza ani rusz. Także czekam na Wasze opinie, jakie nawilżacze macie?
 
Ja mam nawilżacz Triada Turbo i jestem bardzo zadowolona. Filtry wymieniam po każdym sezonie grzewczym, bo tylko wtedy go używam.
 
Na pewno nie warto takich co ich jest sporo na allegro, z takim stojakiem i ozdobną misą, kupiłam ich 3 i w każdym poszedł mechanizm (nie do naprawy) w krótkim czasie. (One są w przedziałach 50-100 zł)
 
Zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Czasami można postawić po prostu miskę z wodą i też będzie dobrze.
 
reklama
Ja od siebie mogę zaproponować Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza z LCD FreshAir. W ultradźwiękowym nawilżaczu wykorzystuje się wysoką częstotliwość drgań do wytwarzania mgiełki wodnej, która za pomocą wentylatora wydmuchiwana jest na zewnątrz. Pozwala to w łatwy oraz szybki sposób nawilżyć całe pomieszczenie. Zaletą tego nawilżacza jest wysoka wydajność przy równoczesnym, małym zużyciu energii.
 
Do góry