reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nawracająca grzybica pochwy

Stelle

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Maj 2020
Postów
2 913
Cześć dziewczyny
Jestem prawie 7 miesięcy po pierwszym porodzie. Karmiłam piersią 4 mce, później byłam KPI a teraz nie odciągam mleka już w ogóle. Zauważyłam, że do czasu gdy regularnie odciagalam mleko moja bielizna tak naprawdę pierwszy raz cały czas była sucha. Dla mnie była to nowość, ponieważ przed ciążą borykałam się ciągle z jakimiś upławami, wydaje mi się że zapach też zawsze był nie taki jak powinien 🙄 cytologia wychodziła dobrze a mimo to coś było ewidentnie nie tak. Gdy zaczęłam schodzić z sesji z laktatorem pojawiła się wydzielina, teraz mam ciągle wilgotną bieliznę i co gorsza zapach aż przebija przez spodnie 🥴 dla mnie jest to taki jakby mleczny zapach, ale wyjątkowo mnie drażni. Nie noszę wkładek, śpię w koszuli nocnej bez bielizny, a mimo wszystko coś znów jest nie tak. Wiąże to z hormonami jednak bo podczas karmienia pierwszy raz miałam tak, że bielizna po całym dniu pozostawała totalnie sucha i czysta a teraz wszystko wraca do przykrej normy 😞 nie powinno tak być, prawda? Jak pójdę do ginekologa to dostanę kolejne globulki które długofalowo i tak nic nie dają 🤨 co powinnam zrobić? Jakiś wymaz? 🤔
 
reklama
Pierwsze co, to powinnaś zrobić posiew - bakterie tlenowe, beztlenowe i grzyby.

Jeśli to wyszłaby grzybica ( a te lubią nawracać), to polecam podpytać lekarza na temat tabletek doustnych, bierze się chyba 3 sztuki, czy jkakoś tak i problem na długo długo znika. Nie jestem tylko pewna, czy można przy kp.
 
A lekarz robił wcześniej wymaz ? Może trzeba zastosować inne leki ?
Wcześniej też miałaś taki problem czy dopiero teraz się pojawił?
 
Probiotyk, ktory bedzie zawieral lactobacillus acidophilus, czyli paleczke kwasu mlekowego, na pewno nie zaszkodzi. Jest to naturalnie wystepujaca bakteria w pochwie i jest czescia jej flory bakteryjnej. Utrzymuje kwasne srodowisko, co pomaga przy czestych infekcjach. Ogolnie wydzielina z pochwy to normalna sprawa i powinna byc. Z tego co piszesz to jej zapach tez jest ok. Suchosc po ciazy i przy karmieniu to sprawka hormonow i nie jest to dobre na dluzsza mete dla organizmu. Pochwa ma zdolnosc do samooczyszczania wlasnie dzieki produkcji wydzieliny i tego, ze jest ona naturalnie wydalana.
 
Do góry