reklama

Nawracające katary - gdzie pojechać się kurować?

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez Roja, 11 Styczeń 2009.

1. Roja

Roja Zaciekawiona BB

Ponieważ od jakiegoś czasu obydwa nasze skarby co chwilę łapią jakieś katary, które potem przechodzą w inne infekcje, kaszel itp (Pawełek który ma teraz 7 mies, kilka razy miał katarzysko a w czasie świąt musiał juz dostać antybiotyk w zastrzykach), pomyśleliśmy z mężulem że może byśmy pojechali całą rodzinką w jakieś uzdrowiskowe miejsce, serwując im tam jakieś kąpiele czy inhalacje. Sama nie wiem czego możemy w ogóle oczekiwać i czy są takie możliwości dla niemowlaków. Może znacie jakieś ciekawe miejsca w południowej części Polski godne polecenia. :confused: Dzięki za każde info:-)

2. kajko

kajko mama sierp. 04 marzec 07

Ja też interesowałam się tym tematem bo mój mały często choruje, gardło kaszel , zapchany nosek. Co miesiąc antybiotyk to norma, niestety:szok:. Słyszałam o grotach solnych. 40 min. w takiej grocie to tak jak 2 tyg. pobyt nad morzem. Niestety w mojej okolicy tego nie ma (północny zachód), najbliższa to 130 km, ale na południu Polski jest ich więcej. W wyszukiwarce można znaleźć, wpisując hasło grota solna: np. w Katowicach, Krakowie i dużo innych miast na południu.
    Myślę że to dobre, bo mój mały jak był nad morzem w ostatnie wakacje to widać było, że oddycha mu się rewelacyjnie, wyjechaliśmy z lekką infekcją i się cofnęła się bez jakichkolwiek leków.:tak:

3. reklama
  4. Roja

Roja Zaciekawiona BB

Dzięki Kajko, faktycznie, zapomniałam o tych grotach - na pewno dobry pomysł, muszę się zorientować gdzie będzie nam najbliżej. To jest opcja na miejscu, ale na wyjazd i tak mamy ochotę, tym bardziej że w lato nie mieliśmy konkretnych rodzinnych wakacji bo mężu musiał pracować. Także dalej będziemy szukać:tak: A moje szkraby obydwa znowu na antybiotykach, Tomcio przyniósł po tygodniu chodzenia z przedszkola i klops, Pawełek się zaraził. Normalnie chce się "wyjść z kina":-(

5. kajko

kajko mama sierp. 04 marzec 07

tak, tak Roja, ja z przeziębieniem i antybiotykami mam to samo, tylko że tylko u synka. Teraz już bierze drugi w ciągu miesiąca. W poniedziałek idę do laryngologa, ponieważ tym razem to także ucho. Rozumiem Cię doskonale, ja jestem załamana. Mały jak wyjdzie raz na spacer od razu jest chory. Moja córeczka nawet nie ma okazji go niczym zarazić, ponieważ w ogóle nie choruje, choć chodzi do przedszkola. Mam tylko nadzieję, że niedługo to minie i byle do wiosny...

6. Moniqa

Moniqa i moje dwie połówki :)

Dziewczeta ja Wam proponuje Szklarską Porębe ... jest tam odpowiedni mikroklimat dla osób które maja tendencje do czestych przeziębień :tak: ... poczytajcie a nóz Wam przypasuje :-) ... groty solne jak najbardziej również ... my co roku jeżdzimy na tydzien nad morze i na tydzien do Szklarskiej :tak:

7. Dor1976

Dor1976 Fanka BB :)

A My teraz byliśmy w Beskidach (Żabnica), pojechalismy tam z zaziębiona córką a tam zero kaszlu zero kataru, po tygodniu wróciliśmy i po powrocie znowu pokasłuje, moje zagłębiowskie powietrze jest do bani... niestety.
    W Ustroniu jest grota solna, możena tam spędzić urlop i przy okazji skorzyatsć z groty

Poleć forum