reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nawracające zapalenie dróg moczowych!!

ja polecam picie soku zurawinowego - odkaza drogi moczowe, a dle starszych (potrafiajcych polykac tabletki) urosept - tabletki ziolowe - tez odkazaja ;-)
 
reklama
urosept polecał mi lekarz w ciąży. wiem, że jest ziołowy, ale mi strasznie szkodził... bardzo fajnie działa właśnie żurawina. są różnego typu tabletki, proszki do rozpuszczenia w wodzie i kapsułki. ale nie wiem jak to się dzieciom podaje. mogę sprawdzić jak chcecie.
 
moja starsza córka też przez to przechodziła kilka lat temu,bo od kilku mamy juz spokój choć badania i posiewy robimy na bierząco
dużo żurawiny pod każda postacią,dużo witaminy c żeby zakwasic mocz i u nas dużo wniosła szczepionka Urovaxom,kuracja trwała ponad pół roku i po dwoch miesiacach od razu było widac efekty,a leczyłyśmy sie dobre 5 lat
 
Czy Wasze dziecko miało urografię? Zuzia ma za tydzień i zastanawiam się czy dzień wcześniej musi mieć dietę płynna? Jak wygląda to badanie
 
Czy Wasze dziecko miało urografię? Zuzia ma za tydzień i zastanawiam się czy dzień wcześniej musi mieć dietę płynna? Jak wygląda to badanie

Ja miałam jak byłam mała, ale to był 1992rok i miałam wtedy 5 lat.
Potem w 2005r. Chyba w przypadku maluszków jest podobnie.
Dziecku podaje się kontrast dożylnie i za pomocą zdjęć RTG wykonuje się zdjęcia
przeływu tego kontrastu analizując pracę nerek. Z tego co wiem kolacja musi być lekka i trzeba nawodnić organizm, żeby go oczyścić:) Ale może teraz jest inaczej. Trzeba byłoby porozmawiać z lekarzem specjalistą:)
 
Ja też generalnie polecam żurawinkę,
Urinal, Żurawit lub syrop, czy sok do rozcieńczania.
Co prawda kwaśny, ale można dosłodzić.
Dobrze też zażywać wit. C by zakwasić mocz,
w razie zapalenia stosować Urosept:)
 
Nasz lekarz rodzinny zalecił właśnie mojej córce urofuraginum, więc myślę że tak :) Swojej córeczce podaję raz dziennie wodę z sokiem z cytryny. Fakt coca-cola to nie jest, troszkę muszę się nagadać żeby to wypiła, ale efekty widać :) Poza tym nasz urolog zwrócił uwagę na higienę wewnętrzną. Wiadomo, że każdy jej przestrzega, ale "pęcherzowcy" muszą przestrzegać jej ze szczególną uwagą. Córka używa już bardzo delikatnych chusteczek do higieny intymnej, a maluchowi (5 mcy) przemywam pupę takimi myjkami Bawełniane myjki – idealny zestaw do mycia pupy dziecka�|�Ekologia
 
reklama
Do góry