reklama

Nazwy i ceny szczepień

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez Motylek09, 10 Marzec 2011.

1. Motylek09

Motylek09 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Proszę powiedzcie mi na co dokładnie są szczepionki które wymienię i w jakiej cenie były w waszej przychodni...

Infannix Hexa ?
    Inffanix JPVHB?
    Neis Vac C?
    Prevenar?
    Rotarix?

Wiem na co miałam szczepić dziecko ale nigdy mi nie powiedzą dokładnie na co jest ta szczepionka...
    I każdy się dziwi że ja tyle pieniędzy na szczepionki wydaję....

2. jeszcze nie samotna

jeszcze nie samotna Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    witaj

polecam te strone, masz tam szczegolowo opisana kazda ze szczepionek PROFILAKTYKA ZDROWIA: dzieci: Opis szczepionek

co do cen to za prevenar placilam 300zl (robi sie 4 razy), za rotarix 380zl (rotarix robi sie dwa razy) reszty nie pamietam, u nas w przychodni dostalawalam ulotki z tych szczepionek do domu. Ceny Warszawa

pozdrawiam

3. reklama
  4. elka74

elka74 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ups, chyba jestem wyrodną matką. ( Samotną z resztą też). Nie kupuję żadnych szczepionek, jakoś obawiam się możliwości powikłań...Troszkę poczytałam na ten temat i najchętniej zrezygnowałabym z części tych obowiązkowych:(
    Oczywiście wiecie że większośc szczepionek raczej nie daje gwarancji niezachorowalności ale ma złagodzic ewentualne przebycie choroby...hmmm

5. Motylek09

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    jeszcze nie samotna

380 zł za rotarix za jedną dawkę tak?u nas 3 dawki ponad 600 zł...

Wydałam już na szczepienia ponad 2 tys i wydaje mi się że nasza przychodnia zdziera z ludzi;/

6. Motylek09

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Prevenar

Moje dziecko dostało pierwszą dawkę gdy miała 11 mc,kolejną za 4 mc i następną za 2 mc... dlaczego oni nie stosują się do dawkowania;/

Żałuję że dopiero teraz zaczęłam szukać inf na ten temat...

7. jeszcze nie samotna

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Motylek

u nas byla mozliwosc w dwoch dawkach i za jedna dawke 380zl (rotarix) co do zdzierania kasy, to faktycznie to jakas porazka, ja juz nawet nie patrze na faktury z przychodzni. Teraz ostatnio robilam odra+swinka+rozyczka+ospa i zaplacilam 270zl z tym ze ospe trzeba bedzie powtorzyc za dwa miesiace jakos i 200zl zaplace.

Co do skutecznosci szczepionek, to moja mala miala juz rotawirusa, z tym ze przechodzila go lagodniej (chociaz ja i tak panikowalam) ale nie byla w szpitalu jak wiekszosc dzieciaczkow.

8. charlene

charlene Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Neisvac u nas 125zl, Prevenar 250zl.
    Na rotawirusa nie szczepie - Mloda go przechorowala i nie bylo zle, wiec juz mamy za soba :) Ale i tak bym nie szczepila. Na swinke i rozyczke tez nie - jak zachoruje to...zachoruje :) To zadna tragedia :) Szczepilam tylko meningokoki i pneumokoki, bo wydaja mi sie najbardziej niebezpieczne.

9. elka74

elka74 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Świnka i różyczka są refundowane.
    Za rota u nas ( jedna dawka ) a trzeba powtarzc)360coś .
    Pneumokoki są w naszym kraju bardzo rzadkie tak więc nawet się nie pytałam.

10. reklama
  11. jeszcze nie samotna

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dokladnie, odra, swinka i rozyczka sa refundowane, dopiero w pakiecie z ospa platne.

12. Elena

Elena Grudniówka 2010

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    INFANRIX-IPV+Hib u nas kosztuje 115,99 zł.

Ostatnia edycja: 7 Kwiecień 2011

Poleć forum