reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Negatyw czy błedny test?

Bo jest to bardziej rzetelne badanie - hormon w moczu może dać tendencję spadkową przy 2 dniowych pomiarach przy doskonale rozwijającej się ciąży i jest to kwestia tylko stężenia moczu, badanie z krwi wyklucza błąd ludzki :)
Wyklucza? To powiedz mi jakim cudem na innym wątku 2 laski miały pierwszy pomiar beta hcg 3 a test wyszedł pozytywny? A później okazało się że beta dość wysoka. Na 100% błąd w labo u dwuch tych dziewczyn. Nie ma innej opcji bo mając betę z krwi 3 albo nie całe 3 to jest brak ciąży a test pozytywny i to nie aż z taką blada kreska. Więc nie mów że w labo w badaniach krwi ludzie się nie mylą. Bo czasami robią kolosalne błędy w wynikach a później nawet słowa PRZEPRASZAM nie powiedzą jak na strasza pacjentki (tu akurat nie mowa o badaniu bety hcg tylko o poważnych sytuacjach).
 
reklama
Wyklucza? To powiedz mi jakim cudem na innym wątku 2 laski miały pierwszy pomiar beta hcg 3 a test wyszedł pozytywny? A później okazało się że beta dość wysoka. Na 100% błąd w labo u dwuch tych dziewczyn. Nie ma innej opcji bo mając betę z krwi 3 albo nie całe 3 to jest brak ciąży a test pozytywny i to nie aż z taką blada kreska. Więc nie mów że w labo w badaniach krwi ludzie się nie mylą. Bo czasami robią kolosalne błędy w wynikach a później nawet słowa PRZEPRASZAM nie powiedzą jak na strasza pacjentki (tu akurat nie mowa o badaniu bety hcg tylko o poważnych sytuacjach).

Błąd ludzki - błąd pacjenta, bo mocz by był jako tako miarodajny do kontrolowania ciąży musi być w podobnym stężeniu - czyli taka sama ilość płynów, aktywność fizyczna, podobne godziny oddawania moczu.
Beta z krwi równa 3 generalnie oznacza bardzo wczesną ciążę albo dokładniej - mówi że doszło do zapłodnienia i zagnieżdżenia - wynik fizjologiczny u nie ciężarnej kobiety to mniej niż 1.
Normy laboratoryjne podają normy dla kobiet ciężarnych od 5 wzwyż (niektóre lab. podają jeszcze wyższe) ze względu na ogromne ryzyko wczesnych poronień na początkowym etapie ciąży.
 
Błąd ludzki - błąd pacjenta, bo mocz by był jako tako miarodajny do kontrolowania ciąży musi być w podobnym stężeniu - czyli taka sama ilość płynów, aktywność fizyczna, podobne godziny oddawania moczu.
Beta z krwi równa 3 generalnie oznacza bardzo wczesną ciążę albo dokładniej - mówi że doszło do zapłodnienia i zagnieżdżenia - wynik fizjologiczny u nie ciężarnej kobiety to mniej niż 1.
Normy laboratoryjne podają normy dla kobiet ciężarnych od 5 wzwyż (niektóre lab. podają jeszcze wyższe) ze względu na ogromne ryzyko wczesnych poronień na początkowym etapie ciąży.
Mimo wszystko beta 3 w krwi to nie ma szans żeby żeby jaki kolwiek test sikaniec pokazał ciąże i nie mów mi że jest taka możliwość bo nie ma. Będąc lekarzem powinnaś wiedzieć że stężenie hormonu jest większe w krwi niż w moczu.
 
O to nawet nie wiedziałam. Robiłam go w zeszłym roku ale wyszedł tylko minus bez tej pionowej "pustej" kreski. Dlatego napisałam że wynik jest nie ważny i trzeba test powtórzyć.
To jest minus a nie błąd testu. Tak pokazuje sie na tym teście, parę ich w życiu zrobiłam :)
 
Mimo wszystko beta 3 w krwi to nie ma szans żeby żeby jaki kolwiek test sikaniec pokazał ciąże i nie mów mi że jest taka możliwość bo nie ma. Będąc lekarzem powinnaś wiedzieć że stężenie hormonu jest większe w krwi niż w moczu.

Czy będziesz uprzejma wskazać mi miejsce gdzie to napisałam ? :)

Pisałam wcześniej, że kreska pojawiła mi się na testach od bety w krwi 6,13ng (dokładniej - taka beta była kilka godzin po teście pozytywnym z moczu).
 
O to nawet nie wiedziałam. Robiłam go w zeszłym roku ale wyszedł tylko minus bez tej pionowej "pustej" kreski. Dlatego napisałam że wynik jest nie ważny i trzeba test powtórzyć.
Właśnie o to mi chodziło, bo nawet jest filmik, w którym jakaś kobieta wykonuje ten test i wyszedł jej minusik, bez tego zaznaczenia wyglądającego na plus.
 
reklama
Mimo wszystko beta 3 w krwi to nie ma szans żeby żeby jaki kolwiek test sikaniec pokazał ciąże i nie mów mi że jest taka możliwość bo nie ma. Będąc lekarzem powinnaś wiedzieć że stężenie hormonu jest większe w krwi niż w moczu.
Dlaczego zawsze się kłócisz, że to niemożliwe? Przecież też miałam testy o czułości 25mlU, które wykryły biochemiczną ciążę przy becie 7, po poronieniu robiłam test w dzień, w który beta była 7,71 i na teście była bardzo jasna kreska, ale była, więc to, że producent pisze, że test wykrywa ciążę od stężenia hcg 25mlU jest po prostu ściemą, bo te testy potrafią wykryć dużo niższe stężenia hormonu niż podaje ulotka
 
Do góry