reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Negatywny wynik testu owulacyjnego a służb plodny

Justi1234

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2020
Postów
734
Hej dziewczyny. Mam nieregularne cykle od 2, trzech dni mam śluz płodny a dziś miałam malutka plamkę krwi jasnej. Pomyślałam że owulacja, zrobiłam test owulacyjny i ujemny... Czyli owulacji nie było?
 
reklama
Hej dziewczyny. Mam nieregularne cykle od 2, trzech dni mam śluz płodny a dziś miałam malutka plamkę krwi jasnej. Pomyślałam że owulacja, zrobiłam test owulacyjny i ujemny... Czyli owulacji nie było?
Równie dobrze mogła już być. Testu owulacyjnego nie robi się jednorazowo, tylko w zależności od długości cykli zaczyna np 9.dc i robi do tzn. piku. Czyli pierwszego pozytywnego.
 
Zazwyczaj po owulacji. Ale równie dobrze może być wynikiem np. otwarcia w czasie stosunku lub zaburzeń czy zmian hormonalnych. To że pojawia się plamienie nie jest potwierdzeniem owulacji.
 
Pewność wystąpienia owulacji daje tylko monitoring u ginekologa. Nawet pozytywny test owulacyjny nie daje gwarancji, że komórka jajowa faktycznie zostanie uwolniona. Bo test wykrywa tylko pik hormonu lh. A ten z kolei ma miejsce ok 24-36h przed owulacją.

Jeżeli przypuszczasz owulację, możesz ok 7 dpo zbadać progesteron. Ale jego poziom odpowiedni dla frazy lutealnej też nie da ci pewności, że komórka jajowa została uwolniona.
 
Do góry