reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nerwica lekowa a ciaza...

Antek2016

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Czerwiec 2016
Postów
59
Witam,

Mam problem, jestem w polowie 8 mca ciazy i dostalam nawrotow lęków i depresji. Co ciekawe do 6 miesiaca czulam sie wysmienicie, wulkan energii, usmiech od ucha do ucha itd. Na nerwice leczylam sie juz przed zajsciem w ciaze, ale leki odstawilam w 2 miesiacu. Teraz w ostatnich tygodniach nawarstwilo sie mi mnostwo problemow rodzinnych i dostalam nawrotu chyba. Od 2 tyg prawie nie sypiam, ciagly ucisk w klatce piersiowej. Zaczynam panikowac. Jak ja urodze w takim stanie, jak.zaopiekuje sie malenstwem? Czy ktoras z mam przechodzi badz przechodzila to samo? Moglybysmy wesprzec sie mentalnie..
Pozdrawiam
Znerwicowana mama
 
reklama
Ale super, że jesteś. Czy mogłabys mi trochę opowiedzieć doradzić co u Ciebie.
Od pewnego czasu mam ogromne lęki, ściśnięte gardło. Wmuszam jedzenie w siebie ale bardzo mi ciężko. Ale najgorszy jest brak snu w nocy i lęki. Straszne myśli mnie nachodzą o nie mogę się uspokoić. To takie ataki.
Czy masz jakieś swoje metody
Rozumiesz mnie?
Czy przyjmujesz jakieś leki ?
Jesteś pod opieką lekarza?


Jestem w 35 tygodniu. Skończony 34
 
Hej Basiu,

Ja Cie nie rozumiem, ja Cie doskonale rozumiem!!
Jestem w 33 tygodniu i mam dokladnie to samo co ty, no moze ciut inaczej bo mi sie rzuca nie nw gardlo, ale na scisk w klatce piersiowej...
Nie dalam rady i poszlam do psychiatry, dostalam lek Asertin, ponoc jeden z nielicznych ktore mozna uzywac w ciazy(kiedys juz go bralam) i jest ciut lepiej.. Tylko trzeba bylo na to czekac ponad 2 tygodnie. Oprocz tego duzo czytam jak nie moge spac, chodze tez na psychoterapie... A tak na prawde koniecznie ogranizuj sobie czas.. Ja zawsze bylam osoba bardzo zywiolowa i nie lubilam siedziec w domu.. Jednak przyszedl 8 mc i nie moge juz latac ze znajomymi na piwo, biegac,jezdzic na rowerze czy Bog wie co tam, stad siedze i mysle...a. z tego nic dobrego nie wynika.. Codziennie walcze z lekami.. Czy ja sie nadaje, czy bede dobra matka, jak ja urodze, na pewno bede miala depresje itd itp. Tylko my nie jestesmy odosobnione w tym wszystkim jak sobie poczytasz fora.. Ponoc duzo kobiet przechodzi takie fazy..
Jak chcesz to pisz do mnie

Pozdr Antkowa
 
Ostatnia edycja:
Wiesz co ja mam ciążę zagrożoną leżąca a tez byłam bardzo aktywna i chyba z tego wszystkiego pojawiły mi się te leki. Bardzo mi cieżko sobie zorganizować czas,
A powiedz mi masz pomysł na sen. Bierzesz coś na spanie? Masz jakiś lek dzięki któremu przesypiasz noc?


Jestem w 35 tygodniu. Skończony 34
 
Wiec tak, pilam melise podwojna, bralam ziolowe tabletki Dobry Sen Forte, ale to wszystko pomagalo na 2h snu moze.. Zauwazylam ze czym bardziej sie wsciekam tym bardziej nie moge spac, wiec przyjac nalezy taki stan rzeczy jak jest.. Nie spisz 20 minut to wstan.przejdz sie po domu, poczytaj ksiazke, rob wszystko zeby odwrocic mysli i sie nie stresowac samym nie spaniem.. Mi bardzo pomaga czytanie forow, gdzie kobiety pisza ze bezsennosc yo norma w 3 trymestrze, jest nam ciezko, zgaga, duzy brzuch, kopanir, to nie pomaga nam w spaniu. Do tego pomaga mi tez oddychanie glebokie, takie kontrolowane mocne wdechy przez nos i wydechy przez usta. No jak Ty masz lezaca ciaze to mega wspolczuje.... Wiem jak ciezko wtedy glowe zajac czyms.. Ale staraj sie czytac duzo, grac moze na kompie, sluchac muzyki relaksacyjnej itd
 
A mozesz mi jeszcze polecić takie forum aktualne.
Dziękuje Ci za te wszystkie porady. Juz powoli trochę się ruszam wiec wstać i poruszać się w nocy mogę. Bezsenność to norma wiem ale te myśli, lęki juz nie są normalne i bardzo ich się boję


Jestem w 35 tygodniu. Skończony 34
 
Ja mam mieć cesarkę i mam taką fobię. Bardzo boję się leżenia na płasko po porodzie 12 godzin. Z tym muszę sobie poradzić


Jestem w 35 tygodniu. Skończony 34
 
reklama
Wiesz co, na kafeterii jest np. Taki watek nerwica ciazowa, tam z dziewczynami powymienialam sie doswiadczeniami, do tego szukam w googlach po prostu pod haslami, bezsennosc w 3 trymestrze, depresja w ciazy, leki w ciazy itd pomocne strony to: Link do: Historia Pewnej Nerwicy | Strona o nerwicy lękowej i sposobie jej pokonania. Link do: Nerwica lękowa może wskazać drogę
Powiem Ci tak ja się denerwuje już wszystkim, porodem, macierzynstwem, generalnie jak to będzie... ale musisz przyjać że to naturalny lęk. Chyba każda matka przechodzi to samo przed 1 dzieckiem.. nawet na pewno... tylko po prostu nie które nie będą chciały Ci się do tego przyznać. Musisz oswoić ten lęk i nauczyć się nie zwracać na niego uwagi... wiem, nie brzmi łatwo ale to jest droga do przerwania spirali lęku przed lękiem..
 
Do góry