reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nestle Sinlac

elfica

elfica
Dołączył(a)
19 Kwiecień 2007
Postów
156
Miasto
Rybnik
Drogie Mamy

Mój sześciomiesięczny synek ma skazę białkową i pediatra powiedziała, że mogę mu podawać właśnie kaszkę Nestle Sinlac. Jednak znajoma coś mi wspominała, że podobno dzieci tyją po tej kaszce. Proszę o Wasze spostrzeżenia.
 
reklama
Ja mojej corce podaje Nestle Sinlac dopiero jakies 3 tygodnie i nie zauwazylam, zeby mi jakos zaczela przybierac na wadze. Na opakowaniu napisane jest jednak, ze poleca sie Sinlac jako dodatek do dan dla dzieci wolno przybierajacych na wadze. Jesli moje dziecko zaczeloby przybierac dzieki niemu troszke szybciej to akurat mnie by to nie zmartwilo, bo coreczka jest akurat z tych wolno przybierajacych i ciagle jest w dole siatki centylowej ;-)
Niestety nie moge ci odpowiedziec czy to prawda z ta waga, bo sama za krotko uzywam sinlaca :happy: Wydaje mi sie jednak, ze chyba az tak mocno to nie tuczy, bo wtedy wszystkie dzieci z alergia, ktore jedza go wiele miesiecy bylyby grubaskami, a chyba tak nie jest ;-)
 
ogolnie jesli bedziesz zageszczac kazdy posilek kaszka to dziecko przybierze na wadze mi pediarta powiedzial ze maly przybiera dobrze na wadze i nie ma co go tuczyc kaszkami wiadomo ze jeden lub dwa posilki nie utucza
 
Moja dostaje też Sinlac, ma podejrzenie skazy i eliminujemy białko z diety. Jest obżartuch, ale starsznie ruchliwa i przybiera w sam raz. na razie nie zauważyłam , czy coś za dużo. Zobaczymy. Uwielbia tą kaszkę - sotaje na kolacje do picia i czasem w zamian zupki w dzień ( czyli raz dziennie, czasem 2) oprcz tego pierś i zupki, mięsko i takie tam.
 
ja tez podaje nestle sinlac mojej coreczce od 5 miesiaca
uwielbia go i wcale nie jest grubaskiem chociaz je go prawie codziennie
 
Podawałam Amelce sinlac przez około rok, raz dziennie na noc żeby brzuszek był pełniejszy i żeby dzięki temu mała lepiej spała:-);-)! Jest to naprawdę fajny produkt, do tego ma wiele witamin. Córeczka nie zrobiła się żadnym pulpetem. Wkrótce pojawi się Antosia i jak tylko dorośnie do sinlaca to będę jej go podawała!
Ja osobiście z czystym sumieniem mogę polecić!!!
 
ja tez podaje Sinlac, ale tylko dlatego ze moj synek nie lubi owocow a tak jak mu je podaje z Sinlaciem to je :-)
Faktycznie jest kaloryczny i na poczatku nie chcialam podawac, no ale owocow pod inna postacia nie zje wiec raczej wyjscia poki co nie ma innego.
 
Witam wszystkich
mój synek ma 5 miesięcy i 2 tygodnie i cierpi na azs - alergia na wszystko :( karmię go piersią, od 2 miesięcy jestem na diecie i tracę mleko, dokarmiam małego nutramigen 2. Mimo restrykcyjnej diety maluszek ciągle ma suchą, swędząca skórę i pokrzywkę na szyi co jakiś czas. zdecydowałam sie przejść na karmienie wyłącznie butelka, innego wyjścia nie widzę. nie mieszkam w polsce i tu jest mój problem, opakowania produktów są po norwesku i nie mogę się doczytać w jakich porcjach i jak często je stosować.
czy ktoś wie ile i jak duże porcje mleka nutramigen2 mogę podawać maluszkowi?
kupiłam również sinlac, lecz nie wiem w jakich ilościach rozrabiać ten proszek? jak zacząć wprowadzać ten produkt?

proszę o rade
pozdrawiam
 
reklama
aga sinlac rozpuszczasz w wodzie na 125 ml wody 7 plaskich lyzek stolowych od 7 miesiaca na 150 ml woddy 9 lyzek co d mleka t nutramigen 1 miarka na 30 ml wody a dajesz tyle razy ile dzieck chce moj maly ma 9 m-cy i powinien juz jesc 210 ml 3 razy dziennie a je po 150 ml co 4 godz
 
Do góry