reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nic nie pomaga na odparzenia... jak sobie poradzić?

reklama
Witam ja na odparzenia zawsze stosuje masc bepanthen rozowa kosztuje okolo 15zl ale naprawde jest dobra jak moje malenstwa sie odparza to zaraz je smaruje ta mascia i blyskawicznie przechodzi:blink:
 
ewelka - u nas na wrzesniówkach koleżanka miała straszne z tym problemy , oczywiscie każda pisała jej swoje sposoby , wkońcu wybrała się do lekarza , okazało się ze to jakaś bakteria to powoduje u jej synka , dostała jakąs maść na recepte , pomogło w kilka godzin , skoro próbowałaś już różnych sposobów a nie ma efektu to może warto iść do lekarza ..
 
mhm ja polecam zmienic pampersy , moja np ma uczulenie na pampersa ..
ja polece Ci cos bardzo latwego.. u nas tez niewiele pomagalo jak sie juz odparzyla pupcia ale ten etap mamy juz za soba a bylo bardzo ciezko..
1 nei uzywac husteczek, mozna zamiast tego jesli nie myjesz pupci pod kranem po prostu waciki z przegotowana woda tylko-bez mydelka,
2 nasmarowac po kazdej zmianie papersa oliwa z oliwek, ale taka prawdziwa i czysta.. po dwoch trzech dniach gora nie powinno byc zadnego sladu.. od dawna wiadomo ze oliwki sa lagodzace, ale u nas w Polsce nie jest oliwa wcale popularna, mieszkam obecnie w Grecji gdzie od wiekow ma najrozniejsze zastosowania, sudocrem i wietrzenia tez nam nie pomagaly, oliwa z oliwek sprawe zalatwila w ciagu jednej nocy.. podczas gdy sudocrem o bephanten walczyly juz dlugi czas.. natura.. :)

dodam tylko ze oliwa z oliwek nie uczula tak jak oliwki do ciala bo jest w 100% naturalna..
 
Ja stosuje alantan i to nie tylko na odparzenia bo używamy pieluszek z materiału i nie mamy z tym problemu ale na wysypki, uczulenia itp. Nawet jak usta mam spierzchnięte to sama sobie smaruje i pomaga
 
Witam,

my również mieliśmy taki sam problem jak Ty, z odparzeniem, podrażnieniem skórki walczyliśmy 3 tygodnie!!!! W najgorsze upały:( Od urodzenia stosowałam u synka Krem Johnsona, kiedy raz zapomniałam go wziąć ze sobą, kupiłam w aptece Linomag...i to był najgorszy wybór dla mojego synka. Zaczerwienienie powiększyło się trzykrotnie, później położna zakazała mi kupić Sudocrem...kompletnie nic (a nie wiem czy wiecie ale w Europie zachodniej Sudocrem został wycofany ze sprzedaży, ponieważ zawiera jakiś składnik szkodliwy dla skóry:szok:!!!!) Wyrzuciłam go! Wkońcu kupiłam mączkę ziemniaczaną i BEPANTHEN - to najlepszy krem jaki tylko jest. W 2 dni uporaliśmy się z tym problemem:) Od tamtej pory nic innego nie używam, nie mamy takich problemików:-)
Acha, staraj się też jak najmniej używać chusteczek nawilżających. Przy każdym przewijaniu umyj Maluszkowi pupę pieluchą tetrową. Chusteczki nawilżające wszystkie na naszym rynku są perfumowane, i to również podrażnia skórkę. I jak najwięcej niech Maleństwo leży na golaska...powietrze jest najlepszym lekarstwem:-)
 
Co do posypywania pupy mąką ziemniaczaną, położna kategorycznie odradziła bo to najlepsza pożywka dla bakterii więc ja nie sypałam
 
ja od urodzenia myłam małemu pupę wodą z mydłem i smarowałam Linomagiem. Nie miał odparzeń do czasu jak dostał biegunki. Zmieniłam linomag na sudocrem i jest OK.
Teraz też myję wodą zwłaszcza jak zrobi kupkę.
 
Może się zdarzyć, że za długi kontakt wrażliwej skóry dziecka z mokrą lub zabrudzoną stolcem pieluszką wywoła odczyn zapalny skóry. Pośladki i okolica krocza są wtedy zaczerwienione, nadmiernie ucieplone, wrażliwe na dotyk i czynności pielęgnacyjne. Zaniedbanie na tym etapie może doprowadzić do rozwinięcia pełnego obrazu pieluszkowego zapalenia skóry krocza i w konsekwencji dłuższego leczenia.

Jeżeli zauważysz zaczerwienienie to:
- przygotuj kąpiel pupy w słabym naparze rumianku z użyciem delikatnych środków myjących przeznaczonych do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka
- osusz delikatnie przez przykładanie miękkiej pieluszki, nie pocieraj
- możesz nałożyć cienką warstwę kremu zawierającego alantoinę lub lanolinę lub nanieść dłońmi odrobinę zasypki pielęgnacyjnej lub mąki ziemniaczanej
- zastosuj wietrzenie pośladków, przy swobodnym dostępie powietrza skóra goi się szybciej.
 
reklama
witam mam ten sam problem z tym ze moja córka ma rany az krwiste sluchaj jak bylam z nia w szpitalu gdy miala 2.5 miesiaca wysuszana byla przez tlen nie zabardzo jej to pomoglo i tez spala bez pampersa probowano wszystkiego pozniej kolezanka obok z sali powiedziala ze jej corka ma to samo i kazala mi kupic clotrimazolum kupilam smarowalam jej w szpitalu i dopiero jak jej pomoglo to powiedzialam lekarzom czym ja smarowalam a odp dostalam taka : no tak albo ta masc ona tez pomaga. Czlowiek sam musi sobie radzic bo na nich to ja nie mogłam polegac.Moge jeszcze to ci poradzic bo mojej corce to pomagało zawsze
 
Do góry