reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nic nie pomaga na odparzenia... jak sobie poradzić?

moj maly tez sie dosyc odparza pomaga tylko sudokrem zadna masc apteczna nawet robiona na recepte nic nie pomaga tylko sudokrem jak sie odparzy to sporo!!
 
reklama
Moja mala Oliwia po urodzeniu byla bardzo chora, miala bardzo „zjadliwe” kupki i w szpialu strasznie jej odparzyli pupke. Az krew sie lała... W Centrum Zdrowia Dziecka stosuja sylikon na odparzenia, ale to jest w takich skrajnych przypadkach. Jak juz sie podleczylo lekarka zapisala masc Clotrimazolum przemiennie z termentiolem. I mala o ile sie dalo lezala z nozkami uniesionymi na rogalu i na pieluszce bez zapinania. Tak by troszke powietrzyc pupe. A w szkole rodzenia polozna mowila zeby stosowac Sudocrem z termentiolem wymieszane 1:1. Pozdrawiam.
 
My ostatnio odkrylismy na odparzenia KREM F16 dostępna w aptece cena ok 6zł i odparzenia jak ręka odjął juz po pierwszej nocy róznica była kolosalna. Dodam tylko ze wytestowałam już chyba wszystko począwszy od mąki ziemniaczanej po maści robione na recepte i nic poprawa niewielka tylko:-(. A po tym kremie rewelacja. :-):-) Można też smarowac buzie dziecka przed wyjściem na dwór chroni przed mrozem chłodem i wiatrem.Cena niewielka i naprawde warto wypróbować!!!!!:tak:
Pozdrawiam
 
Witam!!
wszystko zalezy od tego czy to świeże odparzenie czy już trwa troche- mogą rozwinąc się grzyby, lub dopaść bakterie i zacznie ropiec- wted potrzeba rady specjalisty.
Ja polecam na świeże i nowe zmiany tormentiol- podobno nie jest szczgólnie zalecany noworodkom, ale ja smarowałąm tylko w nagłych wypadkah i zawsze pomógł- podobny skład ma masć pięciornikowa Ziaji- radzę spytać w aptece o maść z tej roślinki- jest bardzo skuteczna.Ważne też by wietrzyć pośladki- maluszek powinien codziennie troszke pofikać nóżkami bez pieluszki- w amach ćwiczeń- albo okryty pieluszką tetrową!
A na codzien to czesto zmieniac pieluchę, ocyszczać pupkę i smarować np. alantanem lub bepanthenem- zawsz- po kazdj zmianie.
A do kąpieli coś oliwkowego np. oilatum,
Ajeśli pojawiają się zmiany to w nadmanganianie potasu- woda zabarwia się na czerwono.
pozdrawiam
 
Frantik się odparza jak cos zje nietrafionego (alergizującego), bo wtedy robi strasznie żrące kupki. Zwykle nie stosuję żadnych specyfików, ale jak odparzenie sie trafi to walczę z nim kilka dni a nawet tygodni. Mój plan:
1. Odstawienie pampersów - w dzień bez pieluchy; na noc podwojna tetra (bez ceraty)
2. Przecieranie rumiankiem
3. Sudokrem na noc/na spacery/do auta
4. Mycie pupy po każdej kupie (odstawienie chusteczek nawilżanych) i dokładne suszenie SUSZARKĄ (nie ręcznikiem!!!)
To zwykle pomaga+ regulacja diety i pilnowanie żeby była dobra kupa:-)
 
my mamy krem z motherlove dokładie ten Link do: Ochronny krem pod pieluszkę - Motherlove Polska, stosuje go co 2 pieluszkę i odpażenia nam już nie straszne, były kilka dni i chyba już na dobre się z nimi pożegnaliśmy. Kupiłam go w aptece bo poleciła mi znajoma w przychodni jak byliśmy z małą na szczepieniach.
Ja równiez na odparzenia używam kremu pod pieluszkę z Motherlove i jestem nim zachwycona! Zaczerwienienia an pupce mojego synka znikneły naprawdę expresowo. Super jest to, ze można go też używam na bolące brodawki przy karmieniu. Uwielbiam takie uniwersalne produkty!
 
Odparzenia... temat rzeka. Bardzo długo męczyliśmy się razem z małym, niezliczona ilość kremów, maści, po niektórych było tylko gorzej. Kilka osób (w tym pielęgniarka) poleciło mi do codziennej pielęgnacji Bepanthen i powiem wam szczerze, że byłam w szoku. W przypadku niektórych smarowideł dziecko się drapało, podrażniona skóra robiła się jeszcze bardziej czerwona i koło się zamykało, ale o dziwo po maści ochronnej z pantenolem https://www.apteka-melissa.pl/produkt/bepanthen-baby-masc-ochronna-100-g,878.html
...nic! Skórka zaczęła się goić, została fajnie nawilżona no i przede wszystkim mały nie oszalał przy okazji smarowania.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry