reklama

Nici rozpuszczalne...

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez zlota_ewa, 20 Luty 2012.

1. zlota_ewa

zlota_ewa Zaciekawiona BB

Hej kobiety :)
    Mam kilka pytań; Zszyto mnie rozpuszczalnymi nićmi równy miesiące temu, ile trwa rozpuszczenie szwów? Czuje, że sa cieńsze, ale slupelki są nadal grube. Mówiono, ze po 3 tyg sie rozpuszczą... Czy mozna iść je śmiało wyciagnąć do gina?

Dwa: Karmie piersią i dokarmiam butelką, ale czasem daje cały dzien butelke, a w nocy tylko pierś.
    Mama wrzeszy za mną, ze tak sie nie powinno robić. A przeciez w szpitalu też tak robiłam. Możecie mi rozjaśnic sprawe?

będe wdzięczna za odpowiedzi.

2. happybeti

happybeti show must go on...

ewa:tak:- możesz iść do gina- by może szwy w środku już się rozpuściły i tylko wystarczy wyciągnąć pozostałości,bo to dyskomfort,takie supełki:crazy:.
    Co do dokarmiania butelką....cóż...mama ma rację.W szpitalu mogłaś to robić i nikt Ci nie zwracał uwagi,bo wtedy jeszcze laktacja nie jest ustabilizowana i piersi mogą nie produkować jeszcze mleka,a przynajmniej w wystarczającej ilości.Natomiast to,co teraz,po miesiącu robisz w domu,to prosta droga do utraty pokarmu.Jak chcesz jeszcze karmić,słuchaj mamy:tak:.Na Twoim miejscu przystawiałabym dziecko do piersi za każdym razem,a dokarmianie stopniowo ograniczała....no,chyba,że nie chcesz karmić i wolisz butelkę.

3. reklama
  4. Silmiriel

Silmiriel Gość

Popieram Happybeti, jeśli chcesz stracić pokarm, to karm tak. A dodam jeszcze, że możesz nabawić się zastoju pokarmu, a to może prowadzić do zapalenia piersi, skoro karmisz tak nieregularnie.

5. zlota_ewa

zlota_ewa Zaciekawiona BB

dokarmiam bo mam mało pokarmu... tak działa na mnie stres :/

jak przy takim karmieniu podawac wit ? bo one ponoc w jedzeniu sztucznym juz sa /ponoc d3/?

dzisiaj smigam do gina... mam dosc tych nici.

6. Kasiula1982

Kasiula1982 Fanka BB :)

mi pewna mądra pani dr powiedziała, że kobieta ma dostatecznie dużo poakrmu dla swojego dziecka, tylko czasem mylnie interpretuje płacz dziecka a nie zawsze oznacza on głod...jesli chcesz koniecznie dokarmiać to najpierw podawaj pierś a potem na dokładkę mleczkoz butelki, ja tak robiłam, gdzy dziecko słabo przybierało na wadze...z czasem ograniczałam ilość mleka w butelce aż została sama pierś....po każdym karmieniu ściągałam laktatorem z obu piersi mleko, aby potem mieć na kolejne karmienie do butelki....dokarmiałam swoim mlekiem ..... po krótkim epizodzie dokarmiania wróciłam do cycusia całkowicie....

wit d3 podajesz karmiąc piersią a przy mieszanym karmieniu najlepiej skonsultować z lekarzem prowadzącym dziecko....

Ostatnia edycja: 20 Luty 2012
  7. lile

lile Fanka BB :)

o karmieniu zostało już powiedziane, wypowiem się o niciach - one się rozpuszają indywidualnie - do 6 tygodni, więc jeszcze mają czas ;-).

8. Kasiulka_1980

Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

Musisz karmić regularnie, żeby utrzymać laktację, poza tym jak masz pokarm to po co dokarmiasz butelką?

9. asia844

asia844 Fanka BB :)

Szybko skończ dokarmiać butlą bo stracisz pokarm w ciągu paru dni!
    Dostawiaj dziecko jak najczęściej a pokarm przyjdzie sam :) Cud natury :)

10. reklama
  11. ZwariowanaSol

ZwariowanaSol Fanka BB :)

Też miałam nici "rozpuszczalne" po 9 dniach mnie coś strzeliło bo gin zostawił mi dłuuugie "wąsy" i zwyczajnie miałam dość - częściowo mąż mi zdjął - ponacinał skalpelem - pracuje na bloku operacyjnym więc mu ufam a te głębiej założone wyszły 3 tygodnie później jak je za przeproszeniem wydłubałam - żaden się nie rozpuścił a jedynie pękły przy węzełkach i dzięki temu udało się je wyciągnąć :sorry:

12. MajkaK

MajkaK Fanka BB :)

Ja po 6 tygodniach miałam jeszcze ślady szwów.... :/ Co do witaminy d3, to nasz pediatra (mimo, że dokarmiam synka mm) powiedział, żeby dawać dawkę, którą przyjmował będac tylko na cycu (mleko modyfikowane podaję mu sporadycznie, czasem raz dziennie, czasem dwa, a czasem w ogóle, ale maly ma prawie pół roku i wracam do pracy...).... Zapytaj lekarza (ale co jeden to ma inne zdanie - on ci powie czy zmniejszyć dawkę).... A pierś dawaj jak najczęściej, jeżeli chcesz utrzymac laktacje, ja miałam raz więcej, raz mniej pokarmu i czasem myślałam, ze nie dam rady go wykarmić, a w chwili obecnej młody wazy 9700 a ma 5 m-cy skończone (tak zadziałał mój cyc) :D

Poleć forum