reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nie chce dzieci - trudny temat z partnerem

Dołączył(a)
9 Kwiecień 2021
Postów
11
Cześć, chciałabym poznać wasze historie lub też może wasze opinie.
Jestem dość długo z partnerem, którego kocham nad życie. Ja otwarcie mówię, że chce mieć już dziecko. On unika tego tematu, mówi wprost "nie wiem czy chce mieć dzieci". Widać, że nie chce rozmawiać jeśli poruszam ten temat. Myślicie, że rzeczywiście potrzebuje czasu i nie cisnąć, dać mu czas.
Zaznaczę, że obydwoje jesteśmy po 30stce, on już blisko 40stki.
 
reklama
Czyli nigdy nie udało Ci się dowiedzieć dlaczego nie chce? Czy w ogóle o to pytałaś? Ja pytanie o dzieci zadałam na pierwszej randce 😂 i obydwoje zgodnie stwierdziliśmy, ze dzieci są super i chcielibyśmy mieć (wtedy jeszcze nawet nie, że ze sobą tylko ogólnie). To poważna sprawa. Co to znaczy, ze nie chce rozmawiać? Pytasz a on nie odpowiada?
 
oczywiście zadawała mu pytanie dlaczego nie chce, to nie jest w stanie odpowiedzieć. mówi ze nie wie i ciagle to powtarza.
 
Byłam z chłopakiem 8 lat. Ciągle mówił że to nie odpowiedni czas. Na szczęście się z nim pożegnałam i dziś mam narzeczonego i córeczkę. dobrze że poszłam po rozum do głowy
Ja podobnie. Z poprzednim byłam 9 lat. Nie mógł się na nic zdecydować A ja już chciałam poważniejszego związku. Spotkalam A. I po 9 miesiącach już byłam w ciazy🤦‍♀️ co prawda nieplanowanej i na początku był szok ale teraz nasz synek to najlepsze co nas spotkało, bardzo się Kochamy i czekamy na córeczkę 🙂🥰
 
Cześć, chciałabym poznać wasze historie lub też może wasze opinie.
Jestem dość długo z partnerem, którego kocham nad życie. Ja otwarcie mówię, że chce mieć już dziecko. On unika tego tematu, mówi wprost "nie wiem czy chce mieć dzieci". Widać, że nie chce rozmawiać jeśli poruszam ten temat. Myślicie, że rzeczywiście potrzebuje czasu i nie cisnąć, dać mu czas.
Zaznaczę, że obydwoje jesteśmy po 30stce, on już blisko 40stki.
Czy on Ciebie też kocha nad życie? 🥺
 
Bralam slub z mezem z zalozeniem, ze nie będziemy miec dzieci. Po paru latach mi sie odmienilo, jemu nie.. wiedzac, ze w planach dzieci nie bylo, zakladalam, ze nie bedziemy ich miec. Maz widzial, jak mnie to dreczy i chcac mnie uszczesliwic, stwierdzil, zebysmy zdecydowali sie na dziecko. Pol roku po urodzeniu corki chcialam sie rozwiesc.. nie mialam wsparcia, nie zajmowal sie dzieckiem, byla to dla niego katorga. W weekendy pil, na drugi dzien kac, a ja kolejny dzień sama z dzieckiem. Jak postawilam sprawe na ostrzu noza, obiecal, ze jak tylko dziecko zacznie byc komunikatywne, to wszytsko sie zmieni. Zaryzykowalam i stalo sie tak jak mowil- super dogaduje sie z corka. Malo tego, po 5 latach zdecydowalismy znowu starac sie o dziecko;) maly ma juz prawie rok, troche jest powtorki z rozrywki- maz malo co pomaga, ale nie ma takiego dramatu jak przy pierwszym dziecku.

Musisz z nim otwracie pogadac.. moj maz twierdzi, ze z milosci do mnie chcial dac mi dzieci. Wszytsko super, ale strasznie ciezko jest, jesli nie ma sie wsparcia, jak to dziecko jest malutkie..
 
reklama
Mój się namyślał 13 lat bo tyle jesteśmy razem, jak już się namyślił że chce to jest problem od roku z zajściem więc przemysl dobrze i przegadaj z nim szczerze temat :)
 
Do góry