reklama

Nie chce jeść mleka.

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez MartaJG, 27 Październik 2011.

1. MartaJG

MartaJG Zaciekawiona BB

Witam,
    moja córka od 3 tygodnia życia jest na mleku modyfikowanym, po skończonym 4 miesiacu zgodnie ze schematem żywienia niemowląt zaczęłam wprowadzać jej do diety nowe produkty - marchewkę, marchewkę z ziemniakiem, jabłko. Od tego czasu mniej chętnie jadła mleko. Od kilku dni w dzień nie je go wcale. Płacze na sam widok butelki, np. dzisiaj zjadła o 4 rano i do 13 nic... dałam jej słoiczek, zjadła chętnie cały. Za to nadrabia w nocy - zjada butlę do dna. Przybiera ładnie na wadze - ma 8200 g i 70 cm. Co robić? Odstawić produkty niemleczne? Zmienić rodzaj mleka? Czy przeczekać nie robiąc nic - może to chwilowy kaprys?

2. Agniieszka

Agniieszka Fanka BB :)

U mnie jest to samo wielki placz na widok butelki a na mm jest od noworodka praktycznie, a po wprowadzeniu posilkow lyzeczka butelki juz nie chce

3. reklama
  4. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Podstawą diety półrocznego dziecka jest mleko, nie może Pani, mimo że dziecko polubiło posiłki dodatkowe, pozwolić aby w dzień nie jadło mleka tylko deserki czy zupki. Najważniejsze jest przyjęcie pewnego schematu, który uczy się dziecko.Schemat mówi o której godzinie i jaki posiłek zostanie podany. Po opracowaniu takiego planu należy go wprowadzić w życie i nie zmieniać ani pór ani rodzajów posiłków. tzn. jeśli maluch je o 8.00 mleko to nie podawać kaszki i odwrotnie. Dzieci lubią harmonię i przewidywalność, w momencie wprowadzania nowości ta harmonia zostaje zachwiana i dziecko musi się przyzwyczaić do nowy zasad, czyli pór i rodzajów posiłków.

Poleć forum