reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie chce jeść nie przybiera na wadze

Jak czytam o Twoim dziecku to trochę widzę moje. Jest co prawda wcześniakiem i jest młodszy, bo ma skończone 3 miesiące urodzeniowe i jeden miesiąc korygowany, ale było dokładnie tak jak piszesz. Prężył się i wyginał tak po prostu, jakby chciał puścić bączka, czasami się udawało, czasami robił się czerwony i nic nie wychodziło. To była ewidentnie po prostu dyschezja. Ale jedzenie przez pewien czas wyglądało dokładnie tak jak opisujesz. Łapał smoczek, jadł, i nagle napięcie, wypychanie smoczka językiem, za nic w świecie nie dałam rady go dokarmić. No i raz zjadał 90, a raz 30. Bo już wiedziałam kiedy zaraz zacznie się krzywić i więcej nie zje. A przy próbach dokarmiania wpadał w zwykłą histerię.
A teraz jest lepiej u was?co pomogło?
 
reklama
A teraz jest lepiej u was?co pomogło?
Może boli go brzuszek ale równie dobrze może mu nie smakować mleko. Ja zmieniłam Innofer Baby na Sideral Gocce, witaminę D na Vigantol, mleko z Hipp na Nan Optipro HA i bobek zaczął normalnie jeść, czasami 90, czasami 100, ale ilości dobowe wzrosły z 300-400 do 600, a często pod 700. Śpi znacznie spokojniej, ale nie wiem do końca czy to kwestia zmiany preparatów czy dojrzewanie układu pokarmowego. Byliśmy u miliona różnych specjalistów i nikt nie widział problemu.
 
Może boli go brzuszek ale równie dobrze może mu nie smakować mleko. Ja zmieniłam Innofer Baby na Sideral Gocce, witaminę D na Vigantol, mleko z Hipp na Nan Optipro HA i bobek zaczął normalnie jeść, czasami 90, czasami 100, ale ilości dobowe wzrosły z 300-400 do 600, a często pod 700. Śpi znacznie spokojniej, ale nie wiem do końca czy to kwestia zmiany preparatów czy dojrzewanie układu pokarmowego. Byliśmy u miliona różnych specjalistów i nikt nie widział problemu.
Dałaś mi do myślenia z ta nowa receptura z hipp. Wogóle nie brałam tego pod uwagę. ... tylko nie pamiętam od kiedy już mam to mleko z nową receptura.
 
Nan jeszze nie próbowaliśmy ale słyszałam że po nim są zaparcia. A my i tak mamy problem z kupka mi. Teraz synek wpadł w taką histerię ze masakra. Płakał nie wiadomo o co. Wczoraj miał podobnie. Spać nie mógł usnac bo głodny a głodny i nie chciał jesc. Dopiero po pół godzinnej walce usnął i na spiocha zjadł 70 ml czyli głodny tylko coś nie dawało mu zjeść. To wyglądało tak ze łapie butelkę i płacz wkładam smoka i jest ok nie płacze. Wkładam znów butelkę i płacz. W końcu zasnął i wtedy zassał i zjadl.
 
Może boli go brzuszek ale równie dobrze może mu nie smakować mleko. Ja zmieniłam Innofer Baby na Sideral Gocce, witaminę D na Vigantol, mleko z Hipp na Nan Optipro HA i bobek zaczął normalnie jeść, czasami 90, czasami 100, ale ilości dobowe wzrosły z 300-400 do 600, a często pod 700. Śpi znacznie spokojniej, ale nie wiem do końca czy to kwestia zmiany preparatów czy dojrzewanie układu pokarmowego. Byliśmy u miliona różnych specjalistów i nikt nie widział problemu.
Teraz zauważyłam że masz mleko HA tzn ze Twoje maleństwo ma nietolerancje laktozy? Ja robiłam badanie z krwi w tym kierunku i czekałam 3 tyg na wyniki ale wyszły dobre te badania.
 
Poczytałam trochę o tym żelazie sideral gocce i rzeczywiście podobno nie powodują boli brzuszka. Ja widziałam różnice w zachowaniu dziecka kiedy podawałam innofer. Straszne pierdy puszczał i w nocy był niespokojny. Teraz też śpi w nocy niespokojnie ale nie podaje juz tego innoferu od 2 tygodni wiec to nie tego wina..
 
Myślałam że to może skok rozwojowy ale za długo trwa. Objawy niby podobne bo od tygodnia kiedy pogorszyła się z jedzeniem jest marudny ma problem z zasnieciem często płacze i nie daje się odłożyć. Ale to mogą być objawy wszystkiego. Może zęby albo ten brzuch go boli... ale ja nie wiem gdzie mam z nim jechać. Tylu lekarzy i każdy mówi ze wszystko ok. Sama jezdzilas po lekarzach to wiesz jak to jest. Ale Ty znalazłaś przyczynę i jest ok a u nas dalej kiepsko :(
 
On jest na HA bo ja mam nietolerancję laktozy, i generalnie jestem dość hardkorowym alergikiem, więc spodziewamy się że młode też może mieć problem. Generalnie nie widzę specjalnie różnicy w zachowaniu między hippem a nanem, jedyne to faktycznie duży wzrost zjadanej dobowej ilości. Franek jest na tym mleku od dwóch tygodni i przez ten czas przybrał 370g, co w zasadzie nie jest ani jakoś specjalnie dużo ani mało.
 
On jest na HA bo ja mam nietolerancję laktozy, i generalnie jestem dość hardkorowym alergikiem, więc spodziewamy się że młode też może mieć problem. Generalnie nie widzę specjalnie różnicy w zachowaniu między hippem a nanem, jedyne to faktycznie duży wzrost zjadanej dobowej ilości. Franek jest na tym mleku od dwóch tygodni i przez ten czas przybrał 370g, co w zasadzie nie jest ani jakoś specjalnie dużo ani mało.
Może jednak to mleko HA wam pomaga i może nie boli go brzuszek i więcej zjada... jak ja zapytałam pediatry o to mleko to powiedziała zeby nie dawać go małemu bo on nie ma strzelajacych kupek tylko zaparcia.
 
reklama
On jest na HA bo ja mam nietolerancję laktozy, i generalnie jestem dość hardkorowym alergikiem, więc spodziewamy się że młode też może mieć problem. Generalnie nie widzę specjalnie różnicy w zachowaniu między hippem a nanem, jedyne to faktycznie duży wzrost zjadanej dobowej ilości. Franek jest na tym mleku od dwóch tygodni i przez ten czas przybrał 370g, co w zasadzie nie jest ani jakoś specjalnie dużo ani mało.
To już teraz nie ma problemów z tym prezeniem się? A na hippie tez nie miał?
 
Do góry