reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie chce jeść nie przybiera na wadze

Ten śluz jest niepokojący. Generalnie my pierwszy raz trafiliśmy do gastrologa po tym, jak Franek totalnie przestał sam robić kupę, a położna, która nas odwiedziła podziałała czopkiem (nie jestem zwolennikiem takich metod) i wyszły z niego ogromne ilości. Pojechaliśmy zatem do lekarza, a Franek zrobił sam ogromną kupę (mówiąc kolokwialnie obsrał się po pachy) dokładnie przed gabinetem lekarskim. Gastrolog kazał podawać mu Duphalac, ale czy on miał wpływ na wypróżnianie, tego nie wiem. Od tamtej pory kupa była co drugi dzień, a na następnej wizycie zmniejszył mu dawkę i to nic nie zmieniło.
A to żelazo to kupowałaś to gdzie jest buteleczka i saszetka?
 
reklama
Tak, Sideral Gocce. Generalnie ono jest dość drogie, czasami można je znaleźć z krótszym terminem ważności i wtedy cena jest czasami o połowę mniejsza. Nie ma problemu z podawaniem, pewnie dlatego że nie jest tak paskudny w smaku 😑
To kupię to żelazo. Widziałam ze jak podawałam mauzoleum witaminę C to lepiej jadł. Ale czy można podawać ja cały czas.
 
To super ze się poprawiło :) a długo już podajesz mu to żelazo? Ja chyba swojemu musze na nowo podawać bo tylko tydzień dawałam i strasznie go bolał brzuch wtedy.. u nas był tydzień bardzo fajny . Mały jadł z chęcią mleko po 90 ml co 2 godziny i waga ładnie do góry poszła. Niestety od kilku dni znów kryzys . Zje 40 ml i więcej nie chce wypycha butelkę językiem i zaciska wargi tak mocno !!! Przez te jego historię z jedzeniem to ja mam chyba depresję. Jak zje ładnie to aż mi się chce wszystko robić a jak nie je to nie mam ochoty na nic :( Twój synek bardzo ładnie waży. Mój przy nim to chudzielec.teraz skoczył na 6700 g jak ładnie jadł. Oby tylko nie schudł teraz przez to niejedzenie....
Doskonale cie rozumie bo u mnie to samo. Jak ładnie je to aż żyć się chce człowiek taki pełen pozytywnych myśli...

Ja żelazo daje już miesiąc ale mi dawkę zleciła p doktor o są różne.
Bardzo polecam Actiferol. Nic mojemu po nim nie jest. Mieszam z kaszka można że wszystkim bo nie zmienia smaku.
 
Tak, Sideral Gocce. Generalnie ono jest dość drogie, czasami można je znaleźć z krótszym terminem ważności i wtedy cena jest czasami o połowę mniejsza. Nie ma problemu z podawaniem, pewnie dlatego że nie jest tak paskudny w smaku 😑
A jaka dawkę macie zaleconą? Na ulotce jest tylko dzienna dawka dla dorosłych 10 kropli a dla dzieci nie ma. Będę dzwonić do pediatry to zapytam bo ona przepisała ten innofer baby wtedy ale przez te bóle brzuszka odstawilam to żelazo.
 
Jak czytam o Twoim dziecku to trochę widzę moje. Jest co prawda wcześniakiem i jest młodszy, bo ma skończone 3 miesiące urodzeniowe i jeden miesiąc korygowany, ale było dokładnie tak jak piszesz. Prężył się i wyginał tak po prostu, jakby chciał puścić bączka, czasami się udawało, czasami robił się czerwony i nic nie wychodziło. To była ewidentnie po prostu dyschezja. Ale jedzenie przez pewien czas wyglądało dokładnie tak jak opisujesz. Łapał smoczek, jadł, i nagle napięcie, wypychanie smoczka językiem, za nic w świecie nie dałam rady go dokarmić. No i raz zjadał 90, a raz 30. Bo już wiedziałam kiedy zaraz zacznie się krzywić i więcej nie zje. A przy próbach dokarmiania wpadał w zwykłą histerię.
O ludzie, mam tę samą sytuację z moim wcześniakiem ;( jak się rozwija w tej chwili dziecko? Poprawiło się z czasem?
Ja już rwę włosy z głowy ze stresu, rozwód wisi w powietrzu. Córka długa i chuda, a lekarze mi tylko mówią, że za mało je :((
 
Do góry