reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie chce pic mleka

kaszki smakowe, jogurty itp.mają mnóstwo cukru i nic poza tym. Polecam maślankę z dodatkiem prawdziwych owoców - idealnie sprawdzają się mrożone. Są tez na rynku dodatki domleka dla dzieci w różnych smakach - mają witaminy i inne dodatki. Moim zdaniem lepsze to niż chemiczne danonki. Pzdr
 
reklama
Witam, mam problem, moj syn ma 15 miesiecy i od dluzszego czasu pil bebiko, jakis czas temu na policzkach wyszlo mu jakby jakies uczulenie i lekarz zapisal mu bebilon pepti 2 ale syn nie chce wogole go pic :( nie wiem co zrobic zeby przekonac go to tego mleka, macie jakies sprawdzone sposoby?
 
Witam, mój syn ma 9 m-cy i też jest na pepti i oczywiści nie chce go pić. Tylko, że u mnieproblem polega chyba na tym, że mały nie toleruje butelek. Sciągnęłam swój pokarm i dałam mu w butelce i też nie chciał pić. Powiedzcie ile wapnia potrzebuje 9 miesięczne dziecko i jak przemycić mu do jedzonka, bo mleko w butelce chyba nie przejdzie.
 
Witam ! Mój synek ma 5,5miesiąca i odparu dni nie chce pić mleka. Czymoge już małemu odstawić mleko? Z chęcią je inne posiłki kaszki deserki zupki biszkopciki soczki. Co moe jeszcze dac do jedzenia synkowi?
 
obawiam się, że jest jeszcze za mały aby odstawić mleko. Może mu przestało smakować?, może powoli przejść na "2" - ale poradź się lekarza-pediatry, Mój synek jak skończył 3 mce przestał "lubić" mleko - ale karmiłam go - walczyłam o każdy ml wypity (do tej pory pije mleko) i udało się, jak skończył 6 mcy już nie marudzi przy butelce -oczywiście je co innego także. Ja mojemu dawałam na "śpiocha" aby tylko wypił :)
powodzenia, maluszki też miewają humory i zmienne apetyty

pozdrawiam
 
Niestety Synek nawet na śpiocha niechce pić mleka też walczę o to każdy ml ale nic z tego wypluwa smok pręży się i krzyczy :no: Kiedy daję mu inne posiłki jest wszystko ok :-(
 
a zmiana butelki? smoczka ? może zrób mu mleko z kleikiem - gęstsze
hmmmmmmmmm nie wiem co Co doradzić, może zapytaj pediatry...
trzymam kciuki
 
Możliwe że denerwuje się bo mu za słabo leci ze smoczka. No i zmiana mleka na 2 jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś, a jak już zmieniłaś to może mu ta dwójka nie smakuje to spróbuj z innej firmy.
 
reklama
Obecnie synek ma mleko bebilon pepti 1 smoczek z trzema dziurkami jak sie denerwował zmieniałam na jedna dziurke... Probowałam podać małemu mleko zageszczone kaszka nic z tego... Pediatra mi doradzl zebym nie dawala na sile tylko podawać kaszki deserki itd. Tylko czy to nie jest za mało ? W sumie mojej siostry synek przestal pic mleko od 6miesiaca zycia bo tez nie chcial..
 
Do góry