reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie chce pic mleka

Monika12b

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Październik 2008
Postów
102
Miasto
Rybnik
Prosze o pomoc moja corka ma 2,5 miesiaca i nie chce pic mi juz mleka jest na nutramigenie1 musze ja dokarmiac na spiaca jak nie spi wypija 30ml i na dodatek nim plije. A na spiaca wypije 90ml i tez nie bardzo co mam robic.
 
reklama
witam! Najlepiej skontaktuj się z swoim pediatrą w celu zmiany mleka na inne. Moja córeczka też nie chciała pić mleka. Nie smakowało jej Bebiko, Nan, Bebilon, Hipp... zasmakowało jej Nan Ha i tylko to mleko chciała pić. Zanim doszliśmy do tego mleka przeżywaliśmy z małą katusze. Nicolka darła się na całe gardełko, bo brzuszek głodny, butelki z mlekiem nie chciała a piersi puste. Nie wiedzieliśmy z mężem co robić. Zmienialiśmy mleko jak skarpetki i baliśmy się żeby małej nic nie było przez te eksperymenty. Niestety kolki nas nie ominęły. Jak była już trochę większa i zaczęła przyzwyczajać się do innych smaków to przeszliśmy na Bebiko - bo zaczęło małej smakować. I tak już zostało :-) Może Twojej córeczce też nie smakuje to mleko i trzeba będzie zmienić jej na inne. Widzę że Twoja córeczka ma tak samo na imię jak moja (z wyjątkiem liter "K" i "C" w ich imionach ;-) ), może wszystkie Nicole i Nikole są wrażliwe na niektóre smaki. Pozdrawiam ciepło i trzymam kciuki za Twoją córeczkę. Oby szybko polubiła "inne mleczko".
 
Witaj :)
Ja jestem zwolenniczka swojskiego wychowywania i karmienia dzieci...:-)
Wiem ze krowie mleko nie jest zalecane dla dzieci, ale niektore dzieci np.wola krowie z odrobina kaszki manny- my sie na krowim wychowalismy i zyjemy ;-)
Mozesz takze kombinowac z roznymi mlekami, ale jak dla mnie to one smakuja wszystkie tak samo wiec watpie aby roznily sie smakiem do tego stopnia aby 2,5 miesieczne malenstwo je rozroznialo :)
Ja mojemu synkowi od 3 miesiaca dawalam starte jabluszko, na apetyt idealne...

Jednak uwazam ze najlepiej zrobisz jesli pojdziesz do pediatry
Zycze powodzenia i napisz jak juz bedzie lepiej Twojwj dzidzi :)
 
no cóż... ja nie jestem za tym żeby podawać małemu dziecku krowie mleko. Co do smaku mlek modyfikowanych to mają różne smaki. I np. Nan Ha ma smak bardzo zbliżony do mleka matki. Wyczytałam w internecie i potwierdziła to nasza pediatra. Tak małe dzieci są bardzo czułe na różne smaki bo w brzuszku mamy znały tylko smak wód płodowych, po urodzeniu pierwszym smakiem jaki poznały był smak mleka matki... dorosły człowiek który zna tysiące różnych smaków nie jest już tak "wrażliwy" na małe zmiany w smaku.
 
Moja corka innego mleka nie moze pic bo ma skaze bialkowa tak jak wszystkie mleka juz wyprubowalismy bebiko ha, bebilon ha i bebilon pepti oraz nan po tych mlekach miala kolki i zaparcia.U nas w rodzinie wszystkie dzieci maja skaze bialkowa i pily mleko do 3 mc bylam u lekarza i kazala kupic mi kaszke smakowa i dawac do mleka.
 
MONIKA od jakiego czasu podajesz małej to mleko? Na początku podawania normalne jest że dziecko nie chce pić,preparaty mlekozastępcze mają taki specyficzny smak że na początku trudno jest się dziecku przyzwyczaić ale nie trzeba się poddawać i należy próbować prędzej czy później dziecko się musi przyzwyczaić zwłaszcza że nie może pić innego mleka.Ja podawałam córeczce Bebilon pepti ma smak bardziej do przyjęcia niż Nutramigen też miała zaparcia ale dostaliśmy na receptę Debridat i wszystko było okej.Może spróbuj dosypać troszkę glukozy lub cukru, kaszki bym raczej nie radziła bo po pierwsze dziecko jest jeszcze zbyt małe po drugie ryżowe kaszki powodują jeszcze bardziej zaparcia.
 
Nutramigen pije juz od miesiac debridat tez brala przy bebilon pepti i nic nie pomoglo a przy nutramigenie przeszly zaparcia i kolki.A kaszke ryzowa daje jej juz drugi dzien i jak narazie wszystko ok pije mleko bez problemu i wypija w granicy 120 - 150 ml z kaszka ktora daje dodatkowo jedna miarke.
 
reklama
moja córka rownież nie chciała pic mleka,max wypijała 80ml a to stanowczo za mało,wiec pediatra zaleciła podawac kaszkę mleczno-ryzową no i odrazu małej posmakowało i na raz zjada 180ml
 
Do góry