reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie chce spac

bogumił

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Grudzień 2023
Postów
20
Witam.
Mam coreczke. 6tygodni. Ogolnie rozwija sie dobrze. Rosnie. Przybiera na wadze. Ma stwierdzona alergie na bialko mleka krowiego.
Alergorog zbadal dokladnie wszystko zlecil badanie krwi moczu oraz posiew moczu. Z krwi wyszlo ze alergia. Ogladal zafajdana pieluszke z nitkami sluzu oraz krwi. Alergia. Na sto procent. Stara nie karmi piersia bo stracila pokarm nie wiemy dlaczego. Trochr bylo z poczatku ale sie skonczylo. Nie wazne. Lekarz zalecil mleko neocate lcp. Podajemy juz tydzien. Jest tylko jeden problem. Nie wiem czy to łaczyc z tym mlekiem. Gdzies wyczytalem na innym forum ze to moze byc to ale nie jestem pewien. Tak jak pisalem wszystko ok rosnie i przybiera na wadze. Problemem jest to ze corcia nie chce spac. Ciezko ja uspac. Szumisie bujanie itp nie dziala. Na rekach lapie drzemke 5 lub 10min max po odlozeniu do lozka odrazu sie budzi. Tak jest caly czas. Nie lapie drzemek godzinnych. Nie ma szans. Nie wiem co robic. W dzien nie spi w nocy to samo. Potrafi na drzemkach kilkuminutowych przeleciec cala dobe. Nie spimy juz kilka dni. Zmieniamy sie w dzien zeby odespac. Musialem wziac urlop w pracy. Prosze pomozcie mi. Co to moze sie dziac. Dlaczego nie moze zasnac i spac jak normalne dziecko? Nie ma kolek nie ma wzdec. Kupa regularna. Pomocy prosze. Blagam
 
reklama
Próbowaliście klasc się i brać na swoją klatkę piersiową dziecko? Sprawdzić czy wtedy dziecko zasypia. Może to kwestia potrzeby bliskości?
 
A może ma refluks? Będąc na rękach ma głowę wyżej, a jak odkładacie do łóżeczka to jej się pokarm wraca.
Ja bym jeszcze spróbowała podnieść łóżeczko/materac, by głowa była wyżej. I usypiać w rożku i w nim odkładać, tak by dziecko nie odczuło zmiany temperatury przy odłożeniu.
 
Próbowaliście klasc się i brać na swoją klatkę piersiową dziecko? Sprawdzić czy wtedy dziecko zasypia. Może to kwestia potrzeby bliskości?
Czasaminpomaga jak juz jest
A może ma refluks? Będąc na rękach ma głowę wyżej, a jak odkładacie do łóżeczka to jej się pokarm wraca.
Ja bym jeszcze spróbowała podnieść łóżeczko/materac, by głowa była wyżej. I usypiać w rożku i w nim odkładać, tak by dziecko nie odczuło zmiany temperatury przy odłożeniu.
je normalnie odbija normalnie. Nie ulewa. Lekarz mowi ze ok. Nie wierze tez tym lekarzom do konca. Badanie po łebkach
 
U mnie młody też prawie nie ulewał, ale mimo to mu się wracało. Być może u Was to nie to, ale nie zaszkodzi sprawdzić.
 
reklama
A może ma refluks? Będąc na rękach ma głowę wyżej, a jak odkładacie do łóżeczka to jej się pokarm wraca.
Ja bym jeszcze spróbowała podnieść łóżeczko/materac, by głowa była wyżej. I usypiać w rożku i w nim odkładać, tak by dziecko nie odczuło zmiany temperatury przy odłożeniu.
O tak z tą temperatura też może coś być! Moje dziecko też było wrażliwe na zmiany temperatury kiedy się ją odkładało, rożek albo kocyk załatwiał sprawę.

Jeszcze możecie spróbować spowijania chociaż raz na jakiś czas, ale może pomoże, niektóre dzieci lubią byc takie trochę bardziej "ściśnięte".
 
Do góry