reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie chce spac

Dzieki. Wczesniej nie chciala zobacze dzisiaj jak to bedzie wygladac. Kazde polozenie na brzuch skutkuje placzem.
Powodzenia!
Może się uda, będzie dziecku ciepło od Waszego ciała i dodatkowo będzie słyszało bicie serca itp to może spowodować wyciszenie i zaśnięcie.
 
reklama
O tak z tą temperatura też może coś być! Moje dziecko też było wrażliwe na zmiany temperatury kiedy się ją odkładało, rożek albo kocyk załatwiał sprawę.

Jeszcze możecie spróbować spowijania chociaż raz na jakiś czas, ale może pomoże, niektóre dzieci lubią byc takie trochę bardziej "ściśnięte".
U mnie spowijanie pomagało. Normalnie w trakcie było widać jak córka się uspokaja.
 
A jak sprawdzicz czy ma refluks?
Nasz syn np gdy leżał na płasko to w pewnym momencie miał taki dziwny odruch wymiotny ... ale bez wymiotów.
Dodatkowo lekarz zaproponował mleko bez laktozy. Syn nie ma nietolerancji, ale mleko to jest łagodniejsze, nie pieni się tak.
Gdy szedł spać to dawaliśmy mu albo poduszeczkę albo poskładany ręcznik czy koc, żeby główka była jednak wyżej i nie leżał na płasko.
Pomogło w kwestii refluksu.

Ale co do samego nie spania, to stety niestety ... ale może być też tak, że dziecko od prostu tak ma.
U nas żadne misie szumisie, szumy szare, różowe, brązowe nie pomagały kompletnie nic a nic.
Córka mojej kuzynki od maleńkości przesypia spokojnie noce, mając 8mies przesypiała juz calutkie noce.
Mój syn ma 1,5roku. Szczerze ?
Od dnia jego narodzin nie przespałam jeszcze ani jednej (!!!) całej nocy 🙈.
Bywały momenty gdy z mężem nie spaliśmy bity tydzień i to nie jeden raz , oj nie nie nie 🥴
 
Kontrowersyjnie powiem, że własnie spi jak normalne dziecko :) większośc dzieci rzadko lqpie te godzinne drzemki.
Niech spi na Was. Moj syn spędził tak prawie 12 tygodni ;)
 
Nasza córka z innych powodów musiała mieć wyżej głowę, ale nie polecam poduszek ano składania czegokolwiek, tylko poduszkę klin pod materac. Ewentualnie łóżeczko z możliwością regulacji.
 
reklama
Może w chuście będzie chciała spać dłużej? No niestety sporo dzieci tak ma.. Ja się ratowałam tym, że karmiłam na leżąco i jak syn zasypiał to czasami udawało mi się wstać, ale też nie zawsze. Ale jak u Was mm to to nie wchodzi w grę. Spróbowałabym jeszcze tulika czy rożka, takie spowijanie w tym wieku też pomaga. Przede wszystkim pamiętajcie o tym, by nie dopuszczać do przemęczenia, czyli najważniejsza jest ta pierwsza drzemka. Pobudka rano, karmienie, przewijanie, poranna toaleta i zaraz usypianie na drzemkę.
 
Do góry