reklama

Nie chce spać!

Temat na forum 'Noworodek' rozpoczęty przez ewelinka19880, 8 Luty 2013.

1. ewelinka19880

ewelinka19880 Początkująca w BB

hej od 2 dni mam problem z moją 2 tygodniową córeczką. Wczesniej budziła sie średnio co 4 godziny a od 2 dni budzi sie średnio co godzine i potrafi nie spac przez wiekszość dnia. Sytuacja powtarza sie także w nocy. Zauważyłam że w ciągu snu zachowuje sie tak jakby jej sie sniło cos złego, trzęsą jej sie nóżki i twarz. Karmie swoim pokarem ściągnietym do butelki oraz dokarmiam ją Bebiko1. Podczas jedzenia pręży sie, prostuje nóżki, napina brzuszek. Co może być przyczyną takiego zachowania? W poniedziałek przychodzi położna wiec napewno o to zapytam ale moze wy wczesniej cos poradzicie.

2. Agata2013

Agata2013 Zaciekawiona BB

Spróbuj zmienić to Bebiko, bo może nie trawi mleka modyfikowanego? No i my mieliśmy tak, że nasze wybudzało się co pół godizny, co godzinę - próbowaliśmy wszystkiego, zadziałał otulacz woombie. Odkąd go stosujemy, budzimy się tylko raz albo dwa razy w nocy na karmienie. Ale jak był malutki, wybudzaliśmy go co 3 godziny na karmienie.

3. reklama
  4. Dominik Jędrzejczak

Dominik Jędrzejczak Zaciekawiona BB

Ja bym proponował udać się do lekarza i zrobić badania szczegółowe, może to nic wielkiego, a może jest jakiś głębszy problem.

Im szybciej, tym lepiej i cały czas myśleć, że dziecko jest zdrowe.

Myślenie jest najważniejsze, to w umyśle tkwi moc życia.

5. BabyGiftShop_pl

BabyGiftShop_pl Zaciekawiona BB

Wizyta u pediatry na pewno pomoże. Małe dziecko powinno znacznie więcej czasu przesypiać. W końcu sen jest bardzo ważny.

6. mona79

mona79 mama Antosia i Ś.P. Zuzi

Mój synek też nie spał w dzień, prężył się podkurczał nóżki, a okazało się że ma nietolerancję mleka krowiego tzw, skaza. Nie pij mleka nie jedz produktów mlecznych przez 2 tyg. obserwuj a w między czasie udaj się do lekarza. Po 2 tyg. wypij mleko i obserwuj przez 1-2 dni zachowanie. A jakie stolce oddaje wodniste czy pieniste?

7. Kopka

Kopka Fanka BB :)

Ja z tego co pamietam,to moja corcia tez bardzo malo spala. Pierwszy miesiac zycia spala ksiazkowo,a pozniej to juz nie bardzo. Spala po 3 godziny dziennie. Nie miala kolek,nie jest na nic uczulona,jakl to stwierdzil lekarz takie dziecko.
    Jak najbardziej powiedz poloznej,idz do lekarza,lepiej zrobic badania niz sie zamartwiac.

8. han-

han- Zaciekawiona BB

Też proponuje abyś zmieniła mleko bebiko jest dość uczulające, obserwuj czy córce nie pojawia się wysypka, taka sucha skóra to może być uczulenie. Ja używałam bebilon i nic moim synom nie było a jak dałam bebiko to zaczeły się problemy a nawet wymioty. Jeżeli to zachowanie spowodowane jest po podaniu mleka bebiko to raczej na pewno o to chodzi.
    Przysiągnij małej nóżki zgięte w kolanach do brzuszka (taka żabka) to pomaga na takie brzuszkowe dolegliwości, może robić wtedy "wiatry". I na siłę jej nie karmij żeby spała, bo może tęż ją boli brzuszek z przekarmienia.
    do 3 miesiąca życia lepiej karmić tylko z piersi (wg. norm do 6), wiem że to uciążliwe i że chcesz się wyspać ale jak dziecko za młodu będzie się uczulać to później może być coraz gorzej

9. Julianka33

Julianka33 Mama Fabiana i Dominika

Od około 3 tyg. zaczynają się kolki u sporej ilości dzieci. Może to ma związek z twoją córeczką. Jesli pręży się i kurczy nóżki to prawdopodobnie gazy w brzuszku. Może zmień mleko? Mój synek (dziś już nastolatek ;) ) miał kolki do 4-tego miesiąca i nie mógł pic mleka bebiko i nan - dawałam mu Humane - Humana - Mleko dla niemowląt, żywienie niemowląt - Mleka Humana - (polecił pediatra) i pomogło trochę. Stosowałam tez GripeWater - Na kolkę i bóle brzuszka - Gripe Water 150ml 34,90zł Woodward's (woda koperkowa) - skuteczny sposób na kolkę i bóle brzuszka dla niemowląt (grip water, gripewater, water gripe) - na gazy w brzuszku. Ostatecznie na kolkę pomógł synkowi lek homeopatyczny (niestety nie pamiętam juz nazwy).

10. reklama

Poleć forum