reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie chce spać!

Dołączył(a)
8 Luty 2013
Postów
4
hej od 2 dni mam problem z moją 2 tygodniową córeczką. Wczesniej budziła sie średnio co 4 godziny a od 2 dni budzi sie średnio co godzine i potrafi nie spac przez wiekszość dnia. Sytuacja powtarza sie także w nocy. Zauważyłam że w ciągu snu zachowuje sie tak jakby jej sie sniło cos złego, trzęsą jej sie nóżki i twarz. Karmie swoim pokarem ściągnietym do butelki oraz dokarmiam ją Bebiko1. Podczas jedzenia pręży sie, prostuje nóżki, napina brzuszek. Co może być przyczyną takiego zachowania? W poniedziałek przychodzi położna wiec napewno o to zapytam ale moze wy wczesniej cos poradzicie.
 
reklama
Ja też ściągałam do butelki i na początku jakoś szło, ale jak mała miała 4 miesiące, nic się już nie dało zrobić, chodziłam z laktatorem podłączonym do przedłużacza, kiedy mała spała ja zajmowałam się cyckami, masakra to była, no i tak samo miałam, w dzień bywało że w ogóle nie spała i ciągle się budziła, miałam wrażenie, że boli ją brzuszek.
 
Może ale nie musi, jeśli dziecko ma problem z przyswajaniem laktozy wtedy może być kolka. No i kupuje się Delicol, który jednym pomaga innym nie... Są różne specyfiki(nam nie pomogły żadne,zmiany mleka również nie) Ale są dzieci, którym pomagają. Nie chcę Cię załamywać ale większość specyfików jest chyba od 1go miesiąca życia... No i u nas trwało to do 3go miesiąca. Dzień w dzień prawie. Nie każde dziecko ma kolki ale bywają takie jak np. moje, że mają i nie ma na to wytłumaczenia. Może to być zbyt wiele bodźców w ciągu dnia, może być mleczko, powody mogą być różne, tomy o tym przeczytałam. Kolki w dalszym ciągu są badane i nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Na rynku jest Espumisan dla dzieci i Bobotic-to jedno i to samo z tym, że 2gie tańsze. Dodaje się kilka kropel do jedzenia i też niby powinno pomóc-nie pomogło u nas... No ale... wiesz jeśli się spina, płacze, nie śpi... rób maluchowi masaże, ruchy koliste po brzuszku w stronę ruchu wskazówek..Ludzie mawiają, że jak puszcza bąki to nie kolka. Nieprawda ;)) To, że się odgazowuje i nie ma problemów z kupami nie świadczy o tym, że to nie kolka. Moja normalnie puszczała bąki, robiła kupy a kolki były i w ciągu dnia i w nocy i chodziłam z nią po lekarzach... Kazali wytrwać mi i tyle... Możesz kupić BioGaie-droga-probiotyki, pomaga na brzuszek ale nie wiem od jakiego miesiąca...Nie pamiętam. Trochę tych specyfików było, było przepajanie koperkiem włoskim. Cuda na kiju.. Jak dziecko jest niespokojne, rób okłady na brzuszek z cieplej pieluszki, albo możesz brzuszkiem gołym do swej piersi tulić mocno i tak nosić, nosić brzuszkiem do dołu na ręce albo na kolanie brzuszkiem do dołu. Przed każdym karmieniem na trochę na brzuszek kładź. No mogłabym pisać i pisać. Są jeszcze inne specyfiki na rynku Niemieckim coś było-bardziej to pomagało dzieciom, zapomniałam nazwę..No i z USA miałam też Gripe Water coś takiego.. może coś tam poskutkowało... kilka razy... a tak był koszmar...
 
reklama
To może być początek alergii na mleko krowie albo poprostu to akurat jej nie pasuje. Spróbuj odstawić na kilka dni i zobaczysz co się stanie. Polecam mleka hipoalergiczne bebiko też jest. Najlepsze jest sojowe moja mała długo tylko sojowe dostawała i nie miała po tym kolek i wzdęć a po zwykłym odrazu brzuszek się odzywał mimo że nie miała alergii na mleko krowie. Na kolkę espumisan a jeżeli nie podziała to esputicon to są dwa różne leki. Esputicon łatwiej dać dziecku bo tylko kilka maleńkich kropelek a tego espumisanu to chyba z 20 trzeba było dać.
 
Ostatnia edycja:

Podobne tematy

Do góry