reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

"Nie chcemy znać wcześniej płci dziecka"

lidia.aaa1

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Cześć,

Zastanawiam się ostatnio, czy w dzisiejszych czasach są jeszcze osoby, które podejmują decyzję, aby nie dowiadywać się podczas ciąży o płci dziecka?

Osobiście znam taki przypadek u mojej cioci - poród 20 lat temu. A i tak jeden lekarz jej się wygadał co do płci jednego z bliźniąt. Natomiast teraz nie spotykam się bez takim podejściem.

Wszyscy wiemy, że obecnie jednym z najpopularniejszych pytań do ciężarnej jest "chłopiec czy dziewczynka?".

Opowiedzcie proszę o swoich doświadczeniach. Matki, które tak prowadziły ciążę proszę o wymienienie wad i zalet takiego podejścia.

Osobiście nigdy takiej potrzeby nie miałam, chciałam wiedzieć. Dziś zastanawiam się, czy przy następnej ciąży bym sobie nie odpuściła?

reklama

ZwariowanaSol

Miasto
UK
Rozwiązania
0
Hehe - a ja wiem że mój ojciec był rozczarowany jak mu się druga córka urodziła (JA) i powiedział mi o tym (miałam 6 lat) - że bardzo chciał mieć syna, ale urodziłam się ja :D Ale jakoś nie bardzo mnie to ruszyło - traktował mnie jak syna, wychował jak syna, uczył mnie wszystkiego co chłopak wiedzieć powinien - hydraulika, elektryka, stolarka i o samochodach - potrafię rozłożyć i złożyć silnik na części :) Nigdy o sobie nie myślałam jak o chłopcu, lubiłam też wyszywać czy robić na drutach, gotować i nawet sobie makijaż zrobić jak znalazłam kosmetyki na które nie jestem uczulona :D
To dorośli dopatrują się problemów tam, gdzie dla dziecka ten problem zwyczajnie nie istnieje. To tak jak było z lalkami barbie - dorośli twierdzą że są seksistowskie i wpajają dzieciom niemożliwe wartości jak figura barbie... a dla dziecka to po prostu lalka... Dzieci potrafią tworzyć.. dorośli niszczyć - i to jest bardzo smutna prawda :(
Ale kończę swój wywód bo odbiegamy od tematu :)

Ewelina.Be

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
I co? Znasz rodzica który by im walnął wykład nt rozczarowania płcią płodu? Czy większość rodziców stwierdzila, ze byli szczęśliwi czy tak czy siak? I zanim się uniesiesz, ze kłamstwo i to i owo....KAŻDY kłamie. Mniej lub bardziej ale KAŻDY to robi.
Na szczęście nie musieli kłamać, bo żaden z tych rodziców nie był rozczarowany płcią. No cóż ja tego nie rozumiem i raczej nie będę potrafiła zrozumieć i może skończmy już ten temat, bo Ty nie przekonasz mnie do Twoich poglądów ani ja Ciebie

DarkAsterR

Rozwiązania
2
@DarkAsterR ja mam niebieskie i żółte ściany. Na początku chciałam zieleń i żółty to Mąż stwierdził, że jak jajecznica ze szczypiorkiem i zrezygnowaliśmy 🤣
I ten niebieski jest spoko, taki jasny. W ogóle pasują te dwa kolory, żółty jest ciemny.
Co do rodziców są różni i różne rzeczy gadają, np. że ich dziecko to wpadka 😉
Nie rozumiem tego rozczarowania, ale wielu rzeczy nie rozumiem i nie muszę, ale też uważam, że trzeba mówić o emocjach, czasem ze specjalistą.
Lubie jajecznicę ze szczypiorkiem :p
Mnie jakoś niebieski kojarzy się z zimnem. A już niebieska łazienka wieje mrozem. Ale każdy inaczej odbiera kolory.
Bylam w szoku jak moja własna kuzynka przy dzieciach stwierdziła, ze młodsza została „zrobiona” dla towarzystwa starszej....normalnie ręce mi opadły. Spojrzałam na ta młodsza ale ona albo już przyzwyczajona albo świetnie ukrywa uczucia. Obie dziewczyny w podstawówce. Jakos chyba czwarta i pierwsza klasa..?

lidia.aaa1

Rozwiązania
0
[...]
Bylam w szoku jak moja własna kuzynka przy dzieciach stwierdziła, ze młodsza została „zrobiona” dla towarzystwa starszej....normalnie ręce mi opadły. Spojrzałam na ta młodsza ale ona albo już przyzwyczajona albo świetnie ukrywa uczucia. Obie dziewczyny w podstawówce. Jakos chyba czwarta i pierwsza klasa..?
Też wiele ludzi tak ma. Bo jedynak się będzie nudził, a w ogóle jedynacy są egoistami i nie potrafią się dzielić (znaczy że ja np. ).

A w ogóle pierwsze jest, bo rodzice się nudzili. Albo nie wystarczał im już fikus i piesek.

DarkAsterR

Rozwiązania
2
Nie no, kuzynka zawsze chciała mieć dzieci. Fikus i piesek pojawiły się już po nich 😄 ale w życiu nie umiałabym tak dziecku powiedzieć. I to jeszcze takim tonem, ze kamień by uwierzył. Mnie się przykro za dziecko zrobiło.
No cóż, jeśli nie można nauczyć się od rodziny co i jak ma się robić to można się chociaż nauczyć czego i jak NIE robić.

reklama

Madziulkaaa

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Cześć,

Zastanawiam się ostatnio, czy w dzisiejszych czasach są jeszcze osoby, które podejmują decyzję, aby nie dowiadywać się podczas ciąży o płci dziecka?

Osobiście znam taki przypadek u mojej cioci - poród 20 lat temu. A i tak jeden lekarz jej się wygadał co do płci jednego z bliźniąt. Natomiast teraz nie spotykam się bez takim podejściem.

Wszyscy wiemy, że obecnie jednym z najpopularniejszych pytań do ciężarnej jest "chłopiec czy dziewczynka?".

Opowiedzcie proszę o swoich doświadczeniach. Matki, które tak prowadziły ciążę proszę o wymienienie wad i zalet takiego podejścia.

Osobiście nigdy takiej potrzeby nie miałam, chciałam wiedzieć. Dziś zastanawiam się, czy przy następnej ciąży bym sobie nie odpuściła?
Hej , moja koleżanka niedawno urodziła nie chciała znać płci ,urodził się synek :) pierwsza jest córa .

mrsmiki

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Cześć,

Ja nie chce wiedzieć, jak zajdę w ciąże. Chce się dowiedzieć dopiero na babyshower. Tak sobie wymyśliłam. Aczkolwiek intuicja mi podpowiada, co się najprawdopodniej urodzi jako pierwsze ☺

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Z "Studentko w ciąży nie chcemy Cię" Co robić? Potrzebuję porady 22
A Dlaczego rodzice chcą dzieci skoro ich nie stać? Potrzebuję porady 120
Nesia 81 Witam co o tym sądzicie ciąża czy też nie??!! Potrzebuję porady 29
KiniakB Czy to normalne? Nie wiem juz co robic! Potrzebuję porady 18
D Ciąża czy nie ? Staramy się 2
emma73 Niemowle nie może zrobić kupki BB położna radzi mamom 3
emma73 Miesięczne niemowlę nie może zrobić kupki Potrzebuję porady 36
nowamloda12 Corka 8msc, jest nie do zniesienia Potrzebuję porady 10
Aaazym Kiedy po Ovitrelle pęka pęcherzyk? Potrzebuję porady 2
Aaazym Kiedy po Ovitrelle pęka pęcherzyk? Potrzebuję porady 0
C Nie moge przytyc Potrzebuję porady 13
O Niemowlak nie chce jesc !!! Potrzebuję porady 3
A Nie chce pić wody i jeść zup! Żywienie 7
A Beta, lekarz nie widzi... Potrzebuję porady 21
W Nie bolą mnie piersi Ciąża, poród, połóg 4
Aaazym Jak wspomóc starania o dzidzię? Potrzebuję porady 18
Aniaanka Zywiec Zdroj niegazowany z roznym skladem? Nie kazdy nadaje sie dla niemowlaka? Potrzebuję porady 15
V Ciąża czy nie? Staramy się 7
Aaazym Nie mogę zajść w ciążę Staramy się 29
Katarzyna32 Ruchów dziecka nie odczuwam Potrzebuję porady 24
M Trzydniówka czy nie Potrzebuję porady 3
L Ciąża czy nie ciąża...? Potrzebuję porady 4
rossig Ananasowe staraczki - dziewczyny z udanych cyklów ... i nie tylko 😁☺️❤️ Staramy się 1514
L Ciąża czy nie ciąża? Potrzebuję porady 19
Mythopoeia Jak rozszerzać dietę dziecku, które nie siedzi? Potrzebuję porady 27
A 3 latek nie mówi i ma duże opóźnienia w innych sprawach :/ Trzylatki 36
aniaslu Zadaj pytanie pediatrze. Odpowie na nie 23.04 o godz.11 Potrzebuję porady 20
M Zarodek nie rozwija się pomimo rosnącej bety Potrzebuję porady 18
B Usg genetyczne - czy to nie za wcześniej ? Potrzebuję porady 8
SuperMama321 Mój syn nie chcę się myć bo ogląda jutubera "friza" Potrzebuję porady 9
Jarzynka 3 miesięczne niemowle nie chce pić mleka Potrzebuję porady 22
C Niemowle nie chce samo jeść Żywienie 12
Kejti92 Ciaza czy nie ciaza 🤔 Staramy się 11
D Niemowlę nie chce pić z butelki Żywienie 11
Elencza Prawie 8-miesieczniak nie przekręca się z brzucha Potrzebuję porady 16
Elencza 8-miesiecy- nie przekręca się z brzucha na plecy BB położna radzi mamom 2
C Córka ma 9 miesięcy nie wypowiada sylab Potrzebuję porady 8
M Tablet, smartfon, telefon, smartwatch - dać czy nie dać o to jest pytanie Przedszkolaki 8
B Ciąża była i nie ma Potrzebuję porady 27
paulinika 6tc na usg nie widać pęcherzyka Ciąża, poród, połóg 44
K ciąża czy jednak nie Potrzebuję porady 3
O Szczepic czy nie Potrzebuję porady 39
B Nie chce jeść piersi Potrzebuję porady 5
T Immunoglobulina w czasie ciąży- przyjąć czy nie? Potrzebuję porady 11
KaroCarlo Czy nie za szybko? Wrześniowe mamy 2020 7
M Nie gojąca się brodawka, problem z karmieniem Potrzebuję porady 7
Brzuszek2 Jak wasze jedynaki radziły sobie z wiadomością że zaraz nie będą jedynakami Jedynacy 13
P Czy przyrost bhcg nie jest za wolny? Ciąża, poród, połóg 14
S Nie prawidłowy kariotyp.. Proszę chociaż o małą pomoc. Potrzebuję porady 15
C dziecko nie przybiera na wadze Zdrowie 13