reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie czuję ruchów dziecka ?

Kajakoo

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Październik 2023
Postów
39
Jestem w 21 tygodniu ciąży i trochę zaczynam się stresować bo nie czuję ruchów dziecka , czuję jakby bulgotanie ? Coś w tym stylu , naczytałam się na Internecie że niektóre kobiety już wyraźnie czują w tym czasie ruchy , jak było to u was ? Mam się czym martwić ?
 
reklama
Nie, nie masz sie czym martwic, ale powinnas niebawem zaczac cos czuc. Czesto jestes na nogach albo cos robisz? Czasami takie sytuacje moga zagluszyc ruszajace sie dziecko, a wystarczyloby abys sie polozyla na kilka godzin np. I wsluchala sie w swoje cialo :)
 
Jestem w 21 tygodniu ciąży i trochę zaczynam się stresować bo nie czuję ruchów dziecka , czuję jakby bulgotanie ? Coś w tym stylu , naczytałam się na Internecie że niektóre kobiety już wyraźnie czują w tym czasie ruchy , jak było to u was ? Mam się czym martwić ?
Bulgotanie to właśnie pierwsze ruchy, z czasem będą wyraźniejsze, jest ok :)
 
Jestem w 21 tygodniu ciąży i trochę zaczynam się stresować bo nie czuję ruchów dziecka , czuję jakby bulgotanie ? Coś w tym stylu , naczytałam się na Internecie że niektóre kobiety już wyraźnie czują w tym czasie ruchy , jak było to u was ? Mam się czym martwić ?
Ja na poczatku ruchy czułam jak ruchy jelit, tylko w mjejscu, gdzie nie ma jelit🙂
 
Przy pierwszych ruchach zadzwoniłam do Siostry i powiedziałam: czuję jakby mi pierdzialo w brzuchu, czy to są ruchy?! 🤣🤣
Tak, pierwsze ruchy to nie są wyraźne kopnięcia, to bardzo delikatne bulgotanie, trzepotanie, takie motylki w brzuchu 🤭.
Spokojnie, pewnie je czujesz właśnie ale nie masz pojęcia, że to jest to 😇, ciesz się tym, bo jak niebawem kopnie Cię w bok albo pod żebra to już nie będzie tak milutko 🤭🤭😅
 
U mnie pierwsze ruchy były baaardzo szybko, bo w 15tc czułam już takie jakby pękające bąbelki, trzepotanie. Dwa tygodnie później czułam już wyraźne ruchy. U każdej kobiety jest inaczej. Zależy też gdzie masz łożysko.
 
reklama
Ja nie czułam motylków, bąbelków czy skrzydełek, u mnie to był wieloryb przesuwający się pod wodą. Na początku też niespecjalnie wiedziałam czy to jest to, ale myślę, że ruchów dziecka się z niczym nie pomyli. Spokojnie, to się może zmienić z dnia na dzień, dzisiaj nic nie czujesz, a jutro zobaczysz jak Ci się na brzuchu robi stożek :)
 
reklama
Do góry