reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie czuje ruchow

Dołączył(a)
27 Maj 2022
Postów
4
Hej jestem tu nowa 😀 Mam pytanie.
Jestem obecnie w 18 tyg ciazy blizniaczej i jeszcze nie czuje ruchow. Jedno łożysko znajduje się z przodu drugie z tyłu. Czy mam się niepokoić.?
 
reklama
Spokojnie. Z córką ruchy czułam już w 16 tyg, a syn mimo, że druga ciąża jakoś 22. Nie śpieszyło mu się, a podobno drugie ciążę czuje się szybciej. Córka była z tyłu, syn łożysko z przodu :)
 
Gratuluję bliźniąt 😉
Masz jeszcze czas na ruchy.
Łożysko na przedniej ścianie utrudnia wyczuwanie ruchów, to tak jakby dziecko kopało w gąbkę 😉
W pierwszej ciąży poczułam ruchy około 20-21tc, teraz czułam wyraźnie już około 17
 
Ja też jestem w ciąży bliźniaczej i pytałam lekarza czy to normalne, że nie czuje jeszcze ruchów. Odpowiedział, że to jeszcze dużo czasu- że powyżej 20tc może coś zacznę czuć
 
reklama
Hej jestem tu nowa 😀 Mam pytanie.
Jestem obecnie w 18 tyg ciazy blizniaczej i jeszcze nie czuje ruchow. Jedno łożysko znajduje się z przodu drugie z tyłu. Czy mam się niepokoić.?
Mój lekarz mówi, że spokojnie czekać do 20 tygodnia. No i może być tak, że już czujesz, tylko nie wiesz, że to to🙂 Ja czekałam na motylki, rybki, bąbelki a zignorowałam lekkie szturchańce, bo zbyt przypominały jelita🙂 Ale może dobrze, bo na początku były pojedyncze i rzadkie i o zgrozo z długimi czasami 2 dniowymi przerwami. Na to też od razu się nastaw, że jak poczujesz, to potem możesz mieć przerwę i to na tym etapie jest normalne.
 
Do góry