reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nie je surowych warzyw ani owoców

kaja25

Mama Nadii
Dołączył(a)
2 Marzec 2006
Postów
1 306
Moja córka ma 4 latka .Owszem jest niejadkiem, tzn je obiad czasami 1,5 godziny to samo ze śniadaniem. Faktem jest , że je długo ale zje...
Martwi mnie natomiast to , że nie je owoców ani warzyw.Zje ewentualnie owoce ze słoiczka dla niemowląt.Nie tknie ogórka, pomidora , sałaty itp.Zjada brokuły, marchewkę, kapustkę, szpinak, wszystko co gotowane.Ostatnio przekonała się do buraczków ale nie powiem , aby robiła to z satysfakcją:-D
Najbardziej martwią mnie owoce.Gdy zmuszę ją do kawałka jabłka lub mandarynki , to zaraz zwymiotuje.Ze słoiczka owszem połknie szybciutko lecz każda próba pogryzienia owocu kończy się wymiotami.Nie pomagają groźby , prośby i żadne jakieś tam ozdabianie kanapek .Nic tylko ręce załamywać.Nie wiem czy podawać te słoiczki , czy nie one nie szkodzą??
 
reklama
no chyba grozbami nie bedziesz dziecka zachecac:-) jesli nie chce to nie dawaj i tyle,moze kiedys sama sie przekona.a jezeli smakuja jej te ze słoiczka to dlaczego nie;-)moja ma 2,5roku i za zadne skarby nie tknie kanapki,co jakis czas próbuje dac ale odmawia wiec nie zmuszam.dzieci maja rózne kaprysy i czesto im sie zmieniaja.moja rok temu uwielbiała truskawki,zajadała az miło patrzec a w tym nawet ruszyc nie chciała.nie zmuszaj,bo to moze tylko pogorszyc sytuacje
 
witam, lepiej nie przyzwyczajać dziecka do słoiczkowych papek, jeśli dziecko je warzyw tak jak Pani pisze to zamiast owoców wystarczą soki owocowe. Owoce ze słoiczka nie zaszkodzą ale mogą pogłębić niechęć do jedzenia owoców w innej postaci.
Posiłek nie powinien trwać dłużej niż 30 min, po tym czasie powinna Pani córce zabrać danie i podać w porze kolejnego posiłku.
 
W ogole nie rozumiem po co dziecko zmuszac by jadlo owoce?? skoro nie chce to nie.Grund,ze zje obiad i ze je warzywa.Daj swojemu dziecku prawo wyboru,jeszcze nikt kto ma dostep do jedzenia z glodu nie umarl :-) wystarczy prowadzic zdrowy tryb zycia i niech coreczka widzi,ze Ty rowniez zajadasz sie tymi owocami to predzej czy pozniej sama po nie siegnie.

A co do sloiczkow...pierwsze slysze by mialy szkodzic:sorry2: chyba,ze w sensie takim,ze papka nie za badrzo sie nadaje dla 4-letniego dziecka ale poza tym napewno sie sa trujace ;-)
 
hej:-) a może spróbuj jej podawać te warzywka w bardziej oryginalny sposób? na mojej córeczce to zadziałało:-) takie wafelki w kształcie jajek kupiłam i porobiłam warzywne buźki. może i u Ciebie przejdzie?
 
Do góry