reklama

nie karmienie piersią z własnego wyboru

Temat na forum 'Karmienie piersią' rozpoczęty przez romide, 10 Lipiec 2012.

1. romide

romide Zaciekawiona BB

...

Ostatnia edycja: 12 Listopad 2012
  2. femme fatal

femme fatal Mama Ninki :)

Ja nie karmiłam :-)
    Tzn karmiłam tylko pierwszy miesiąc, później jak chciałam wyjść w nocy mała dostała butle i okazało się że pięknie po niej śpi nie płacze i bardzo dobrze się czuje i w ten sposób stwierdziłam że nie będę się męczyć ani ja ani córcia skoro lepiej nam po mleku sztucznym ;-)
    *męczyć - chodzi głównie o wstawanie w nocy (na cycu wiadomo częściej,(z butlą to i tatuś mógł wstawać raz na jakiś czas) i o jedzenie bo jak się karmi piersią trzeba uważać co się je)

Dodam że córa nigdy nie miałam żadnych kolek ani nic w tym stylu przesypiała całe noce od 3 miesiąca życia i nie chorowała mi do 2 roku życia dopiero jak poszła do przedszkola zdarzy jej się kilka razy w roku przeziębić ;-)

3. reklama
  4. JustYs21

JustYs21 Fanka BB :)

I ja nie karmiłam piersią z wyboru. Po prostu ( większość mam zrobiło na mnie nagonkę) Karmiłam pierwsze 2tyg, synka w szpitalu przyzwyczaił się do butelki, nie miałam sił codziennie od rana do rana walczyć z nim przy piersi. Szczególnie, że jak walczyłam, chęci były on nie spał całe noce, płakał, bo wolał butlę.
    I zbyt wygodna jestem, nie muszę karmić piersią na spacerze, bo akurat dziecko głodne, mogę wyjść z domu, bo ktoś może butelką nakarmić. I nie wygodnie mi się karmiło malucha. Że tak powiem, nie kręciło mnie karmienie cycuchem:)
    Wiele mam, jak wyraziłam swoją opinię wyraziło swoje zdanie-najgorsza matka, zabiera dziecku cenne wartości z mleka matki, leniwa itd.:eek:

5. Phelania

Phelania Mama 2 urwisów :P

Ja takze karmilam synka bardzo krótko bo tylko 3 tyg,ale zrezygnowałam... mialam zapalenie lewej piersi nie moglam wytrzymac bólu,dla mnie karmienie piersia było tortura,karmiac malego ryczałam.A on sie wcale sie nie najadał ,powiedzialam basta nie pozwole na to zebysmy sie tak oboje meczyli.Zrobilam to z wlasnego wyboru choc moglam walczyc i zacisnac zeby.Oczywiscie byla bardzo duza naganoka ,znajomych,pediatry,środowiskowej.Ale to moj wybór.A co do opini np "ze dziecko karmione piersia mało choruje lub nie choruje" to nad tym bym polenizowala...Znam kilka matek które od samego poczatku karmily dzieci butla i ani razu nie chorowały, a dzieci karmione piersia kilka razy w roku mialy jakies infekcje.Wiec nie ma reguły,i jestem wkurzona ze w Polsce jest az taki duzy nacisk w szpitalach,kobieta powinna miec wybór,a nie wciskac jej sila "ze tak trzeba""ze to dla dobra dziecka" :confused2::eek:Nie rozumiem tego do tej pory!!!

Ostatnia edycja: 10 Lipiec 2012
  6. W obecnej chwili jestem negatywnie nastawiona do karmienia piersią, głownie dla własnej wygody...moze pozniej mi sie to zmieni

7. agniecha_bebecha

agniecha_bebecha Mama Majozy

Na początku tzn przed porodem i zarz po byłam nastawiona na karmienie piersią- dla dobra dziecka. Jako,że poród wywołany wcześniej i pokarm się nie pojawił trzeba było córę dokarmiać już w szpitalu butlą - a raczej karmić. Następnie przez 2 tyg próbowałyśmy się z cycem zgrać ale nie byłam pewna czy Majka się najada, wcale to takie cudowne i rozkoszne nie jest a i Maja się nie garnęła. Wolała butlę. Więc po tych 2 tyg zrezygnowałam i jestem bardzo zadowolona. Butla praktyczna, nic nie boli i nie chodzi o złe przystawianie ale o np nawał pokarmu, zapalenia piersi itp, nie trzeba wystawiać cycka na widok publiczny- wiem wiem można się zasłonić ale tak naprawdę robi to niewiele matek a pozostałe uważają że nabuzowane i wyciągnięte cycki po ciąży to wspaniały widok w miejscu publicznym. Gdybym miała mieć drugie dziecko w co szczerze wątpię od razu dostanie butlę. I jak narazie teoria o chorobach się nie sprawdza. Córa ma w prawdzie 10 mcy ale jako karmiona butlą i śmiegająca na spacery w -18 mrozach ani razu odpukać nie chorowała, jej koleżanka na cycu- 1 raz antybiotyk i 3 dniowa wizyta w szpitalu. Butla ponad wszystko :tak: Dziękuję do widzenia ;-) :-D

Poleć forum