reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nie lubi mleka

Marciaa

Mamma 04.2010 i 02.2012
Dołączył(a)
24 Listopad 2009
Postów
5 994
Miasto
Kamionki/Poznań
Witam, moj synek zaraz konczy 5 mies (waga ok 8kg) od jakis 2tyg nie chce pić mleka.
jego menu
kaszka z owocami ok 120-140
obiadek czasem zje słoiczek czasem 1,5
mleko ale mało 80-90
kaszka z owocami 120ml
mleko jak usnie 130
i jak spi w nocy ok 130 od 2 tyg roznie z tym mlekiem

probowalam juz przemycac kaszki do mleka i działało to na chwilę.
Najchetniej by jadł same deserki i pił soczki albo herbatki.
Wszystko je bo je.
przerwy robiłam 4h miedzy karmieniami
co mam robić bo zaczynam się martwic, ze za mało tego mleka je.
dodam, ze dziecko jest ruchliwe i wesołe.

i pytanie odnosnie glutenu czy mogę niedługo juz podawać biszkopty pokruszone do deserku czy lepiej kaszke manne
pozdriawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej.W tym przypadku nadmiar soczków i słodkich herbatek jest niewskazany-jeszcze bardziej zmniejsza apetyt-lepiej, żeby Maluszek pił wodę, która najlepiej gasi pragnienie.Wiem to z doświadczenia, bo moja córka pijąc swoje ulubione soczki mogła nie jeść nic przez cały dzień.Nie wiem jakie mleko pije Twoje dziecko-jeśli modyfikowane to może po prostu nie odpowiada Mu smak danego mleka i warto pomyśleć nad zmianą mieszanki ale jednak obstawiałabym brak apetytu z powodu nadmiaru słodkiego.Takie deserki w słoiczkach też zawierają sporo cukru-nawet zupki na bazie marchewki są słodkie.Co do glutenu, to na początek podaje się niewielkie ilości kaszki manny.Jeśli Twoja Dzidzia cierpi na brak apetytu, to z biszkoptami wogóle się nie spiesz.Pozdrawiam
 
są dni takie, że i picia nie chce. Deserki daję bo skoro piątą godzinę nie je i nie chce mleka to wole mu podac deser niz ma nic mi nie zjesc
 
witaj,spotkałysmy sie juz w temacie dla niejadków.z tego co piszesz to az tak mało nie je.u nas pomogła zmiana mleka na bebilon pepti bo ponoc ma skaze no i w gre nie wchodzi butelka,wszystko łyzeczka,a wiec rano kaszka nestle 8zbóz,jest bardzo smaczna,polecam,potem obiadek,potem kaszka ryzowa z połowa słoiczka deserku i na kolacje kaszka 8zbóz.do kazdego posiłku dodaje troszke zageszczacza nutritonu zeby maly cały czas na takich samych gestych kaszkach nie leciał bo zaparcia by miał.a próbowałas zmienic mleko,dodawac deserku do kaszki?
 
do kaszek dodaje deserki a czasem nie. Pije bebilon i smakował mu. Na początku pił hippa ale mial straszne zawardzenia dlatego zmieniłam.
Wczoraj np. od 18 do rana wypił 100ml mleka. Na raty. W nocy nie chciał wieczorem też nie. Naprawde z tym mlekiem to jest roznie. Te kaskzi go ratuja
 
wiesz,ja mysle ze jezeli nie chce samego mleka to dawaj mu te kaszki.takie moje zdanie.mój od dawna nie pije juz samego mleka bo nie chciał wiec zageszczałam
 
Witam,
Na pewno nie należy zaprzestać podawania mleka, być może to chwilowy bunt, który za chwilę przejdzie, dobrze aby "maluch" miał nawyk picia mleka. W tym momencie może i powinna Pani podawać kaszki mleczne (2x dziennie) jak również produkty mleczne dla niemowląt jak np. specjalne jogurty, nie jestem ich zwolennikiem ale w tej sytuacji warto podawać aby zwiększyć ilość wapnia w diecie. Na pewno należy zrezygnować z podawania soków owocowych, na korzyść wody, co zasugerowała słusznie jedna z forumowiczek.Co do glutenu to najlepiej zacząć ekspozycję na gluten podająca kaszkę manną, krusząc biszkopty nigdy Pani nie wie jaką ilość glutenu podaje, ilość zalecana jest wystandaryzowana i jej należy się trzymać. Więcej o wprowadzaniu glutenu znajdzie Pani w innych postach.
 
Dziekuje. Oczywiscie ograncze podawanie soków. Od 4 dni nie dostał soczków. Nie wypił mi butelki mleka od 2 dni. Woli kaszki ewidentnie. W ogole jedzenie łyżeczką bardzo lubi. Zjada mi 190ml obiadków i sloik deserkow chetnie buzke otwiera.
Dzis wybił się ząbek więc może to jest winowajcą? ale zeby tylko na mleko? albo to te nowosci mu tak smakuja ze mleko jest juz "ble". Z tymi jogurtami też spróbuje. Martwie sie o to wapno.
Pediatra powiedział ze skoro pije 300ml albo i mniej nawet to widocznie tyle potrzebuje ale jakos mnie to nie przekonuje.
 
reklama
Oczywiście jeśli wypija tylko 300 ml to widać tyle potrzebuje ale należy wówczas dostarczyć wapń z innych źródeł w tym wypadku z kaszek mlecznych lub jogurtów dla dzieci. Jogurty naturalne oraz inne produkty mleczne jak twarogi wprowadzamy do diety po 12 m. ż.
 
reklama
Do góry