reklama

Nie lubi słuchac bajek :/

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez ola652, 14 Grudzień 2009.

1. ola652

ola652 Mamusia Adrianka!

chcialam się poradzić mam, otóż nie wiem jak zachęcić małego do słuchania bajek, nie interesują go bajki zarówno te czytane przeze mnie i jak te czytane z płyty. Bardzo chciałabym czytać mu bo sama lubię ale on zaraz zabiera mi książkę przewraca kartki i ogląda to lubi najbardziej, po prostu nie chce słucha, bajki czytałam mu juz jak byl maluszkiem i wtedy jakos szlo ale odkąd zaczal sie na dobre interesowac obrazkami i ogolnie "światem" nie ma szans na zwrócenie jego uwagi i koncentracji na tekst nie wiem szczerze co robic i jak go zachecic moze macie jakies pomysly??

2. MummyMeg

MummyMeg Raczkujący

Mój synek też nie lubi słuchać bajek.Podobnie jak u Ciebie tylko ogląda i opowiada po swojemu co jest na obrazku.Też chciałabym mu poczytać na dobranoc,ale się nie da.Może po prostu potrzeba na to czasu :)

3. reklama
  4. majandra

majandra Mamusia Maciusia 17/08/07

Też. Ale mimo to proponuję nie czytać tekstu, a opowiadać krótkimi zdaniami co jest na obrazkach, przeplatając prawdziwą treść bajki. Warto włączać dziecko do opowiadania. :tak:

Poleć forum