reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie lubi spać przykryta:(

Misslena

Najszczęśliwsz mama;*
Dołączył(a)
24 Listopad 2009
Postów
596
Miasto
Chocianów
Nie wiem dlaczego ale gdy tylko nakryję moją mała to ta momentalnie zaczyna się rozkopywać, nawet jak śpi... wtedy budzi się, płacze i rozkopuje a potem spokojnie zasypia, to jest problem bo u nas wcale nie jest za ciepło i przez to muszę ją ubierać grubo do spania, a tak nakryłabym ją grubszym kocykiem i byłoby jej zapewne wygodniej:no: Czy też miałyście taki problem? Jak sobie poradziłyście?

Jeszcze jedno, moja mała bardzo często podczas spania nagle wybudza się i np krzyczy, albo np śpi już twardo a nagle zaczyna się rzucać, wybudza się i płacze w stylu "dlaczego mnie budzicie?", potem się uspokaja i zasypia, co to może być?:szok:
 
reklama
Dajcie sobie czas ... jesteście razem widzę dopiero 2 tygodnie, to za mało czasu by poznać zachowania dziecka ;) Nie panikowałabym za każdym razem ... gdy dziecko zachowuje się inaczej niż byśmy oczekiwali ....;)

P.S dzieci czasami budzą się z krzykiem ... bo takie są dzieci ;)
Moje np. nie lubi być ubierane ... ale przecież nie będę z tego powodu histeryzować prawda ?:)
A ubrać trzeba ;)

Pozdrawiam.
 
Rozwiązanie dobre ... ale ten cienki na nic się zda na zimę, z kolei jak kupi teraz gruby to się dziecko sparuje ;)
Wystarczy ubrać dziecko w pajacyka ... ale moje zdanie jest takie, że mimo iż się TROCHĘ ochłodziło, to dziecku jest za gorąco ...
Może jest za grubo ubrana na noc ?
Moje dziecko śpi pod cienką pieluchą i w bodach samych ... i to się rozkopuje gdy jest mu zwyczajnie GORĄCO.

Lepiej jak chłodniej niż przegrzać.

A budzić się z krzykiem może jak jest jej niewygodnie, gorąco, ma pełnego pampersa itd....
Może masz za ciepło w pokoju ?
 
NeSSi Moja mała też śpi tylko w samych bodach i skarpetkach, nie ubieram jej grubiej bo by się zapociła, w pokoju mam koło 24-25 stopni ale w nocy robi się naprawdę chłodno, często ja sama telepie się w zimna:( Dlatego martwię się że mała może się przeziębić, ale jak pisałam jak tylko ją przykryje chociażby pieluszką to się rozkopuje, a jak w nocy dotykam jej nóżek albo rączek to czasami są jak lód:(
 
Ja bym zostawiła rozkopaną. Jest środek sierpnia. Chłodno to będzie w grudniu. Maks też się od razu rozkopuję choć śpi tylko w body z krótkim rękawkiem. Jezeli jednak na prawdę macie 19 stopni to rozwiązaniem może byc śpiworek myślę że obojętnie jaki albo po prostu ubierz jej pajaca i śpij spokojnie tylko bawełnianego bron boże welurowego bo będzie krzyczeć w nocy z gorąca.:)
A mała rzuca się, budzi, krzyczy bo to dziecko w dodatku dwutyodniowe. Myślę że jeszcze nie oswoiła się ze światem ani Ty z nią. Mózg dziecka dopiero się rozwija i takie płacze są zupełnie normalne. częst jest odpowiedzią na wydarzenia w ciągu dnia. Dla takiego szkraba wszystko jest nowe. Jak radzi nessi spokojnie obserwuj. Jeszcze będzie pewnie gorsze rzeczy przez sen wyprawiać. No i nie oczekuj zbyt dużo. Wiem że jesteś zmęczona ale trzeba się w cierpliwość uzbroić. Taki maluszek ma prawo nie spać całą noc, płakać 2 godziny bez przerwy i inne takie bez wyraźnego powodu.
Nawet mój potwór:) choć już stary koń urządził mi dziś w nocy jazdę. 3 godziny nie spał tylko jęczał a ja wtedy nie moge zasnąć tylko jak głupia czekam aż uśnie i w efekcie znów jestem dziś zombi:)
Przyzwyczaisz się potem matki jakimś cudem funkcjonują bez snu:) TYlko muszą się najpierw w to zombi przeobrazić.:)
 
''Dla dzieci groźne są wszelkie gwałtowne zmiany temperatury. Optymalna temperatura w pokoju dziecięcym wynosi 21- 22 stopnie Celsjusza. W nocy temperaturę warto obniżyć do 20 stopni, zaś podczas kąpieli podnieść ją do ok. 28 stopni C. Uwaga! Dzieci najszybciej przeziębiają się po przegrzaniu, dlatego spoconego malca trzeba jak najszybciej przebrać.''
 
Idealnym przykładem ZooMbiaka jestem ja .... ponad 3 miesiące bez snu ciągłego, pobudki co godzinę i tak całą noc dzień dnia, tydzień w tydzień :)
Można przywyknąć ... mój max spania bez przerwy od porodu wynosi teraz 4 godz. a i tak jest teraz raj w porównaniu z tym co było niegdyś (czyli spanie niecałą godzinkę) ;)
 
Wiem że przegrzewanie jest złe, staramy się z M wietrzyć mieszkanie kiedy się da ale jak są takie upały to nie da rady:( Mieszkamy w bloku, grube mury + słońce walące po oknach cały dzień, zasłaniamy żaluzje ale to nic nie daje i w chacie jest strasznie, dlatego całe dnie spędzam na dworze, za to w nocy robić się strasznie zimno i nie mamy jak ogrzać mieszkania bo nie mamy centralnego na gaz tylko spółdzielcze które włączają w zimie:(
 
reklama
Kochana u Nas jest podobne, stary blok w dzień zaduch w nocy lodownia, ale zmierz temp. w nocy ... nie powinna być mniejsza niż 20 stopni, u Nas nigdy nie spada poniżej ... 20 dla dziecka to idealna temp.
 
Do góry