reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie lubi taty?? histeryczny płacz

Dołączył(a)
20 Grudzień 2009
Postów
3
Proszę o pomoc!

Mój 3,5 miesięczny syn histerycznie płacze gdy tata bierze go na rece, kapie ogolnie gdy sie nim zajmuje. Tato nie moze rowniez uspokoic maluszka gdy placze. Zaraz po urodzeniu tak do 2 m-cy wszystko bylo dobrze. Tata byl nawet fajnieszy od mamy i nagle cos sie zepsulo. Zaczelo sie chyba od kapieli. Maluch zaczal plakac gdy tato go kapal tak, ze robil sie biordowo-fioletowy i tylko ja moglam go uspokoic. Teraz tak jest nie tylko podczas kapieli ale na co dzien i mam wrazenie, ze ten stan sie nasila. Zupelnie nie mamy pomyslu czemu bobasek tak reaguje i co jest przyczyna takich jego reakcji. Ja jestem wyczerpana fizycznie i psychicznie, nie moge nawet wyjsc do sklepu - no chyba ze maluch spi. Maz czuje sie z tym okropnie, zaczyna sie bac podchodzic do brzdaca, zeby ten nie zaczal okropnie plakac. Widze, ze mocno go to gryzie a ja nie wiem jak im pomoc.
Proszę poradzcie cos, moze ktos mial podobny problem? Sytuacja w domu stajce sie codziennie bardziej napieta :/
 
reklama
Nigdy nie spotkałąm się z taką sytuacją:no: Maluszek ile ma teraz??? Może po prostu więcej rozumie i boi się, że mama gdzieś pójdzie i nie wróci. Może dlatego chce być tylko z Toba....A może M przypadkiem go czymś nastraszył??? Może ma brode, wąsy, czy bujne włosy i on się po prostu go boi??? Wiem po swoim:tak:
 
Najprawdopodobniej tata kojarzy mu się z czyms czego akurat zbytnio nie polubił..Pozostaje Wam tylko czekać, jestem pewna, że to niebawem się zmieni im dzidzia będzie starsza. Zobaczysz ,że tata wtedy będzie "najlepszy":tak:. Wspólczuję męzowi, wierzę ,że bardzo się tym smuci.U nas tata jest 'the best" dlatego trudno mi cokolwiek doradzić , jedynie chyba to , żeby jak najwiecej spędzał z nim czasu na zabawę:tak::-). Pozdrawiam serdecznie!!
 
Właśnie, tata moze kojarzy mu sie z kąpielą ktorej nie lubił........................a mzoe uzywa jakiegoś nowego zapachu ktory go drazni?Trzeba stopniowo oswajać maluszka z tatą
 
Odpowiadajac na wszystkie pytania to:
maluszek ma aktualnie 3,5 miesiaca
placze nawet jak siedzimy we troje i tato wezmie go na chwile na kolana
kapac sie lubi - o ile to ja go kapie
maz nie ma wasow, brody ani bujnej czupryny
nie zmienil tez uzywanego zapachu
czy sie czym wystraszyl? mozliwe ale nie mamy pojecia czym :/

Dziekuje za wszystkie aktualne odpowiedzi, jakos musimy to przeczekac. Mam nadzieje, ze szybko mu ta niechec przejdzie ehh
 
Odpowiadajac na wszystkie pytania to:
maluszek ma aktualnie 3,5 miesiaca
placze nawet jak siedzimy we troje i tato wezmie go na chwile na kolana
kapac sie lubi - o ile to ja go kapie
maz nie ma wasow, brody ani bujnej czupryny
nie zmienil tez uzywanego zapachu
czy sie czym wystraszyl? mozliwe ale nie mamy pojecia czym :/

Dziekuje za wszystkie aktualne odpowiedzi, jakos musimy to przeczekac. Mam nadzieje, ze szybko mu ta niechec przejdzie ehh
U mnie niestety tak samo jest. Ja się poinformowałam u koleżanki, która też to w takim samym czasie przeszła. W tym czasie, od 14-19 tygodnia przechodzi dziecko skok rozwojy. Ale po tym ma ten strach minąć. Też jestem ciekawa czy u mnie minie.
 
reklama
Może chodzi o inne ręce, nerwowe ruchy, zimne ręce? 🤔 Mój mąż ma bardzo szorstką skórę na dłoniach, a nie znosi kremu do rąk. Tak tylko głośno myślę.
Ja bym chyba poprosiła męża żeby zagadywał malca z daleka, pokazywał zabawki, wygłupiał się. Nic na siłę i patrzcie na reakcje dziecka.
 
Do góry