reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie ma to jak w domu... czyli nasz kącik wnętrzarski

Czesc dziewczyny! powoli zaczynam brac sie za urzadzanie pokoiki i organizacji niezbednych sprzetow i mam dylemat. Moze ktoras z was wie jakie rozwiazanie sa najlepsze.
Przede wszystkim tak: czy mimo iz dziecko bedzie mialo swoj pokoik, na sam poczatek powinno spac przy rodzicach (jakos pierwsze 3 miesiace?), wiadomo, w nocy troche latwiej wstawac, zwlaszcza jak jest to kosz mojzesza ktory stoi bezposrednio przy lozku. Czy moze od razu przyzwyczajac malucha do swojego pokoju?
druga sprawa: przewijak- czy robicie miejsce do przewijania w pokoju czy w lazience? nakladka na lozko czy moze jakas komoda kapielowa (taka z wbudowana wanna)? Dajcie znac jak wy to planujecie albo co sie u was sprawdziło!
 
reklama
Kochana ze spaniem rzecz indywidualna. Aniela przez pierwsze miesiące usypiała w swoim łóżeczku bez lulania itp., ale popełniłam błąd i podczas katarku jak spała na mnie, to się przyzwyczaiła i potem już prawie non stop u nas. Teraz od razu przyzwyczajałabym do swojego łóżeczka.
Co do komody, to ja mam koło łóżeczka i bardzo ją lubię. Mam w niej wszystko potrzebne do przewijania, ale też parę rzeczy z ubrań, więc mam ją w pokoju. Super rzecz. Zdecydowanie wygodniejsza niż przewijak na łóżku, chociaż jak ktoś nie ma miejsca, to takie rozwiązanie jest super. Potem zrobię może jakieś zdjęcie, to sobie oblookasz :)
 
ja tak jak Roku bede przyzwyczajala malucha do spania u siebie w łóżeczku, łuzeczko bedzie u nas w sypialni bo nie mamy innej mozliowsci ale nie chcialabym zeby maluch sie przyzwyczail spac z nami bo pozniej bedzie problem z odzwyczajeniem a co do przewijaka to ja na poczatku chcialam taki na lózeczko bo mielismy dostac ale sie okazalo ze tata wychaczyl taki przewijak razem z wanienka ;p i postawie to kolo lozeczka bo nie mam miejsca w lazience
 
temat dla mnie bo wlasnie planuje pokoj malucha ;) jakies inspiracje? rojku czekam na Twoje wnetrze :D :D bo z naszego planu wynika ze mega zagracimy malego :/ a nie wiem czy jest sens i szy oprocz komody to szafa tez jest potrzebna? no przewijak my chcemy taki osobny z ikei ..
 
No to macie łóżeczko na razie jeszcze nie "ubrane" pod dzidziola, jedynie ochraniacz będzie ten. I od razu resztę pokoiku wrzucę ;)
SAM_0175.jpgSAM_0176.jpgSAM_0177.jpgSAM_0178.jpg
Ostatnie zdjęcie kijowe, bo pod światło wymodziłam. Na komodzie grajdoł ale u mnie to normalny stan rzeczy :p Lubię to, że na komodzie obok przewijaka jeszcze mam miejsce na kremik, chusteczki i pierdółki.
 

Załączniki

  • SAM_0178.jpg
    SAM_0178.jpg
    25,4 KB · Wyświetleń: 119
  • SAM_0177.jpg
    SAM_0177.jpg
    23,2 KB · Wyświetleń: 121
  • SAM_0176.jpg
    SAM_0176.jpg
    30,8 KB · Wyświetleń: 118
  • SAM_0175.jpg
    SAM_0175.jpg
    24,7 KB · Wyświetleń: 119
no elegancko :) ja musze mojego zmobilizowac coby za sciany w koncu sie zabral bo jego tempem do porodu sie nie wyrobi! a ja juc chce ukladac ukladac i ukladac :-D:-D:-D
 
rojku dziękuję za rady i za zdjęcia!
a jak ze spaniem w swoim lozeczku w swoim pokoju- to od poczatku czy np.na pierwsze 2-3 miesiace kiedy dzidzia sie przyzwyczaja miec ja lepiej pod reka, jak sie czesto karmi przy lozku w nocy, np w kolysce lub takim koszu mojzesza: http://i.st-firmy.net/93d41sl/kosz-mojzesza-malyciuszekpl.jpg
ja sie tez zastanawiałam nad przewijakiem razem z wanienką ale te wanienki starcza do 3-4 miesiaca tylko... potem i tak trzeba sie na zwykłą przezucic. A moze dobrym rozwiazaniem byla by komodka do przewijania z kolkami, ktora na czas kapieli mozna przewiezc do lazienki i tam a spokojnie po kapieli ubrac maluszka a w ciagu dnia niech se stoi w pokoju do pielegnacji malucha?
 
Dziewczyny i ja mam zapytanko. Chcemy z m kupić komodę na ciuszki dzieciaczka i zastanawiamy się, czy kupić w ikei, czy lepiej w salonie meblowym? Niby ikea ma fajny wybór, ale martwi nas czy nie rozleci się w ciągu miesiąca. Ma któraś doświadczenie?:sorry2:
 
reklama
Do góry