reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • O tym, dlaczego warto robić usg w ciąży? O pani, która nieoczekiwanie dowiedziała się, że zostanie mamą bliźniąt. O tym co wspólnego ma żel do usg z dźwiękiem rozmawiam z dr Filipem Dąbrowskim. Obejrzyj, bo rozwiewamy wątpliwości

    Opowiedz, jak to jest zobaczyć pierwszy raz maleństwo w brzuszku. Dziękuję Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nie mów w pracy, że jesteś w ciąży

Dołączył(a)
25 Listopad 2014
Postów
4
Rozwiązania
0
Poinformowałam ok. 3 miesiąca pracodawcę i kadry. Ważne, masz przywilej wyjścia w czasie pracy na badania, zwolnienie na czas jakieś choroby 100% płatne no i traktują kobietę w ciąży lepiej/łagodniej. Nie polecam nikomu tak robić jak Ty.
 
reklama
Dołączył(a)
25 Listopad 2014
Postów
4
Rozwiązania
0
i jak, jesteś w ciąży? :) jeśli tak to gratulacje!!! to jest Twój czas poświęcony Twojemu dziecku. Praca fizyczna i do tego w stresie - nie fajnie. Lepiej zadbać o siebie i siedzieć w domciu.
 
Dołączył(a)
1 Styczeń 2015
Postów
11
Miasto
Opolskie, Polska
Rozwiązania
0
Pracodawcę nie musiałam nawet informować, w szóstym tygodniu znaleźliśmy się w szpitalu i wraz z L4 wyszło szydło z worka. Pracuję od maja, ledwie tydzień przed po objęciu nowego stanowiska, po tym, jak okazało się, że z dwutygodniowego szkolenia, zrobiono mi tygodniowe, a przełożeni okazali się z piekła rodem, zaczęło to zagrażać maleństwu.
Zaczęłam krwawić, pojawiły się bóle brzucha. Lekarz bez dwóch zdań położył mnie na oddziale, a i teraz, gdy kończy się L4, boję się tam wrócić. Zarabiam najniższą krajową, wiem, że te pieniądze ratują budżet rodzinny, ale nie chcę kosztem zdrowia maleństwa i swojego narażać się. Mam nadzieję, że podczas następnej wizyty na początku stycznia dowiem się więcej, czy z naszym "Groszkiem" jest wszystko dobrze, a i z pracy nie wyrzucą pod byle pretekstem, jeśli nie wrócę tak szybko.
Gdy jeszcze leżałam w szpitalu, oczywiście już były telefony kiedy wracam i co zrobiłam źle, a co muszę poprawić, zaraz po powrocie.
 
G

goszczaca

Gość
Ja jak tylko dowiedziałam się, że jestem w 5 tygodniu ciąży, od razu poinformowałam kierownictwo, że jestem w ciąży, choć nie było jeszcze to wszystko takie pewne czy utrzymam.. Na NFZ nie chętnie by mi dali zwolnienie, więc poszłam prywatnie (mimo, że kolosalne koszty nie żałuję ) i od razu poprosiłam o zwolnienie. Właśnie w trakcie poinformowania kierownictwa podkreśliłam, że przy najbliższej wizycie idę na zwolnienie. Gdybym miała prace siedzącą to bym pracowała a tu dźwiganie, przewalanie palet, z jednej na drugą do tego kolosalny stres...wolałam zapobiec(koleżanka z pracy ukrywała, że jest w ciąży przedźwignęła się i poroniła w miejscu pracy no i odeszła)...choć w pracy zostałam wrogiem nr 1 tak absolutnie nie żałuję podjętej decyzji, dziecko było dla mnie najważniejsze. Los tak chciał, że wczoraj umowa mi się skończyła...więc po macierzyńskim bezrobocie a później się okaże :)
 

pani.olga

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Listopad 2014
Postów
1 273
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
to zależy od charakteru pracy, szefa, firmy, umowy... nie ma co moralizować. często kobiety na umowie zlecenie nie chca mówić o ciąży, bo nie są chronione ze względu na brak umowy o pracę. można je zwolnić w każdej chwili, a żeby dostały macierzyński, poród musi nastąpić w trakcie trwania zatrudnienia. w czasie umowy o pracę też trzeba mieś przepracowane minimum 3 miesiące, żeby pracodawca nie mógł Cię zwolnić w przypadku ciąży. ja czekałam do początku drugiego trymestru, kiedy ryzyko poronienia jest znikome i wtedy powiedziałam. po pierwsze firma ma czas się przygotować, znaleźć zastępstwo, a po drugie w pewnym momencie i tak nie da się już tego ukrywać.
 
reklama

Jadran

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Sierpień 2010
Postów
294
Miasto
Bliski Wschód
Rozwiązania
0
Powiedziałam mojemu szefowi,że jestem w ciąży.Dostałam umowę zmodyfikowaną,nie roczną ale z terminem do momentu rozwiązania.
 
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Justyska81 Potrzebuję porady 12
Angelika Prus Staramy się 11
Agusieńka Ciąża po poronieniu 5
A Relacje rodzinne 61

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Instakonkurs! Świętuj z Befado urodzinowy koniec wakacji!

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/09/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 22/09/2019

Nowe pytania

Do góry