reklama

nie mówi mama

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez agnieszka81, 12 Luty 2007.

1. agnieszka81

agnieszka81 Fan(ka)

Mo czternastomiesięczny synek nie mówi mama:((.
    Mówi szereg innych słów jak:tata, tatuś, dada, daj, kuku, dziadzia, tam, to itp-ale mama nigdy!!! Dużo mówię do niego w stylu"mama ci da pić", mama przewinie-a on nic! czy to coś nienormalnego???cała rodzina się dziwi-co z tym zrobić??????

2. marika

marika Fanka BB :)

spokojnie, jeśli wypowiada dużo innych słów to wszystko jest ok, panuje taki stereotyp że dziecko powinno powiedzieć pierwsze słowo "mama" lub tata", - a to błędne myślenie bo dziecko wypowiada te słowa które mu przychodzą z łatwością może nie łatwo mu wymówić literkę M?? bądź cierpliwa, a presją rodziny się nie przejmuj. Zobaczysz że synek sam któregoś pięknego dnia zawoła mama;-):tak:
    pozdrawiam

3. reklama
  4. noelia

noelia basieńka

Ja tez uważam że nie ma się czym przejmować ,samo w końcu przyjdzie ,a rodzinką tez bym sie w cale nie przejmowała ,i ty tez wrzuć na luz ,tak na serio ,dziecko wszystko wyczówa i może nawet z tego powodu ,ze Tobie tak zależy nie mówi tego najważniejszego dla Ciebie słowa (tylko nie zrozum tego opatrznie )ja poprostu wychodze z założenia ze dziecko to mały barometr który wyczówa nastroje matki ,:happy:
    także uszy do góry ,będzie dobrze:tak: :tak: :tak: :tak: :tak:

5. agnieszka81

agnieszka81 Fan(ka)

Dzięki bardzo za słowa otuchy:)))a z tym, że dziecko to mały barometr zgadzam się w 100%!!!!! faktycznie maluszek wszystko wyczuwa!!!
    czekam na "mama" i dam znać

6. agnieszka81

agnieszka81 Fan(ka)

dziękuję dziewczynki za wsparcie!!!!
    faktycznie maluszek wszystko wyłapuje-jak ja mam zły dzień to on też jest przygaszony......
    czekam na "mama" i dam znać !!!!!!!:))

7. Teddy

Teddy Październikowa mać

agnieszka nie przejmuj sie... ma jeszcze czas...

a czy wypowiada w ogole sylaby lub slowa zaczynajace sie od "m", "b", "p"???
    znaczy te, ktore sie wypowiada z zamknietymi ustami???

moj synek tez takich nie mowi, ale to m.in. dlatego, ze jest butelkowy... dzieci butelkowe maja gorzej rozwiniete miesnie i trudniej im zwierac usta... ponad to, niektore dzieciaczki czesto tez nie domykaja buzi... to wszystko z czasem sie nadrabia...

8. agnieszka81

agnieszka81 Fan(ka)

Mały nie jest butelkowy-do ósmego miesiąca karmiłam go piersią-a mówi bam, pa pa- , mamba:)) więc nie wiem w czym rzecz :(( ale dzięki za odpowiedź:)) aaaa i udanych walentynek:))))

9. J@god@

J@god@ IV-V 2005, X 2009 Członek załogi

mój synek za to mówił mamamama jak był niemowlakiem to było jego pierwsze słowo :-)
    a w pewnym momencie przestał i teraz świadomie wypowiada wiele słów a mama nie, tzn. od wielkiego dzwonu powie, ale to tak raz na 2 tygodnie
    jak go spytać gdzie jest mama to pokazuje
    ja najpierw byłam ałła :eek:
    potem ata
    a ostatnio jestem ty :baffled:
    to tak apropo guścików mówieniowych naszych maluchów :laugh2:

10. reklama
  11. J@god@

J@god@ IV-V 2005, X 2009 Członek załogi

jestem pewna że nie czytał tego wątku :cool2:
    ale dzisiaj wieczorem usłyszałam
    mama a potem moje imię :sick: :laugh2:
    dotąd głownie końcówkę mówił

12. agnieszka81

agnieszka81 Fan(ka)

:tak:J@god@ Kubuś też zaczął od mamama i przestał, teraz wszyscy to tata:-) i też gdy go spytać gzie mama to pokazuje,
    Gratuluję Ci,że Twój maluszek powiedział w końcu to najważniejsze słowo-ja ciągle czekam:)))

Poleć forum