reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nie mówi mama

agnieszka81

Fan(ka)
Dołączył(a)
10 Luty 2007
Postów
1 777
Mo czternastomiesięczny synek nie mówi mama:((.
Mówi szereg innych słów jak:tata, tatuś, dada, daj, kuku, dziadzia, tam, to itp-ale mama nigdy!!! Dużo mówię do niego w stylu"mama ci da pić", mama przewinie-a on nic! czy to coś nienormalnego???cała rodzina się dziwi-co z tym zrobić??????
 
reklama
spokojnie, jeśli wypowiada dużo innych słów to wszystko jest ok, panuje taki stereotyp że dziecko powinno powiedzieć pierwsze słowo "mama" lub tata", - a to błędne myślenie bo dziecko wypowiada te słowa które mu przychodzą z łatwością może nie łatwo mu wymówić literkę M?? bądź cierpliwa, a presją rodziny się nie przejmuj. Zobaczysz że synek sam któregoś pięknego dnia zawoła mama;-):tak:
pozdrawiam
 
Ja tez uważam że nie ma się czym przejmować ,samo w końcu przyjdzie ,a rodzinką tez bym sie w cale nie przejmowała ,i ty tez wrzuć na luz ,tak na serio ,dziecko wszystko wyczówa i może nawet z tego powodu ,ze Tobie tak zależy nie mówi tego najważniejszego dla Ciebie słowa (tylko nie zrozum tego opatrznie )ja poprostu wychodze z założenia ze dziecko to mały barometr który wyczówa nastroje matki ,:happy:
także uszy do góry ,będzie dobrze:tak: :tak: :tak: :tak: :tak:
 
Dzięki bardzo za słowa otuchy:)))a z tym, że dziecko to mały barometr zgadzam się w 100%!!!!! faktycznie maluszek wszystko wyczuwa!!!
czekam na "mama" i dam znać
 
dziękuję dziewczynki za wsparcie!!!!
faktycznie maluszek wszystko wyłapuje-jak ja mam zły dzień to on też jest przygaszony......
czekam na "mama" i dam znać !!!!!!!:))
 
agnieszka nie przejmuj sie... ma jeszcze czas...

a czy wypowiada w ogole sylaby lub slowa zaczynajace sie od "m", "b", "p"???
znaczy te, ktore sie wypowiada z zamknietymi ustami???



moj synek tez takich nie mowi, ale to m.in. dlatego, ze jest butelkowy... dzieci butelkowe maja gorzej rozwiniete miesnie i trudniej im zwierac usta... ponad to, niektore dzieciaczki czesto tez nie domykaja buzi... to wszystko z czasem sie nadrabia...
 
Mały nie jest butelkowy-do ósmego miesiąca karmiłam go piersią-a mówi bam, pa pa- , mamba:)) więc nie wiem w czym rzecz :(( ale dzięki za odpowiedź:)) aaaa i udanych walentynek:))))
 
mój synek za to mówił mamamama jak był niemowlakiem to było jego pierwsze słowo :-)
a w pewnym momencie przestał i teraz świadomie wypowiada wiele słów a mama nie, tzn. od wielkiego dzwonu powie, ale to tak raz na 2 tygodnie
jak go spytać gdzie jest mama to pokazuje
ja najpierw byłam ałła :eek:
potem ata
a ostatnio jestem ty :baffled:
to tak apropo guścików mówieniowych naszych maluchów :laugh2:
 
jestem pewna że nie czytał tego wątku :cool2:
ale dzisiaj wieczorem usłyszałam
mama a potem moje imię :sick: :laugh2:
dotąd głownie końcówkę mówił
 
reklama
:tak:J@god@ Kubuś też zaczął od mamama i przestał, teraz wszyscy to tata:-) i też gdy go spytać gzie mama to pokazuje,
Gratuluję Ci,że Twój maluszek powiedział w końcu to najważniejsze słowo-ja ciągle czekam:)))
 
Do góry