reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie pić mleka

karolinaka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Październik 2007
Postów
62
Witam wszystkie mamy.Czytam was regularnie i już nie raz mi pomogłyście.
Jednak teraz postanowiłam napisać,bo mam wielki problem.Mój 4 miesięczny synek nie chce pić mleka.Walczę już z tym 2 miesiące i nie ma poprawy zdażają się lepsze i gorsze dni.Jedak jak uda mu się wypić(z przerwami)100 ml. to jest sukces.
Byłam u dwóch pediatrów.Jedna nie widzi problemu.Druga po zleceniu badań stwierdziła zaczynającą się niedokrwistość. Zaznaczam,że do tej pory synek przybierał dobrze na wadze,jednak przez ostatnie 2 tygodnie przybrał 220g(nie wiem czy to dużo czy mało-jedna z lekarek twierdzi,że mało).
Może któraś z was miała podobny problem(czego nikomu nie życzę)
Pozdrawiam
 
reklama
100ml.na raz (jak się uda oczywiście).A próbowałam już wszystkiego-od różnych butelek smoczków po karienie łyżeczką.Mleko też próbowałam zmienić.Nic nie pomogło.Myślałam już o nutramigenie(bo może jest uczulony),ale lekarka mi odradziła.Bo poza odmową jedzenia nie ma innych objawów.
Może po prostu tak ma i więcej mu nie trzeba.Dodam jeszcze,że jak usypia,albo się wybudza to jedzenie idzie mu znacznie lepiej....Już brak mi koncepcji.
 
Ja myślę, ze 100 ml na raz to nie jest tragedia.Różne dzieci mają różne potrzeby, więc może akurat Twojemu synkowi tyle mleka wystarcza w zupełności.Myślę, że nie ma co na siłe podawać, bo mały może jeszcze bardziej się zniechęcić.Zresztą, już możesz powoli wprowadzać nowe pokarmy, marchewkę czy jabłuszko, może to będzie mu smakować i zacznie przybierać na wadze.
A ile Twój synek teraz waży??
 
Dzieki bardzo za odpowiedż.Stałe pokarmy już wprowadzam.Uwielbia jeść marchewkę i jabłuszko,chociażostatnio trochę przy nich marudzi(ale to chyba wina infekcji gardła).2 tygodnie temu ważył 6770.
 
Daję mu rano ok.7 wtedy wypija max.60ml,potem przed drzemkami i podrzemce(bo tylko tak wypija).ok.11,14,17,20 no i z dwa razy budzi się w nocy.Tylko przed nocnym spaniem potrafi wypić najwięcej ,bo ok.140ml. Może tak nie wygląda to żle,ale w praktyce to karmienie to niezły wyczyn.Po prostu po wypiciu 40 ml.podnosi głowę zaciska buzięi nic.poprzerwie udaje mi się jeszcze go dokarmić,ale wypije 30 i koniec.Potem mała półgodzinna drzemka po której wypije ok.40.
Zaznaczam,że do 2,5 miesiąca zjadał normalnie co 3 godziny tyle ile trzeba.Może to ząbki(ale czy nie za wcześnie).
Przepraszam za takie długie wywody,ale boję się,że coś nie tak.
 
Ja myślę, że nie masz się czym przejmować, bo jak na czteromiesięczniaka waga 6770 g to nie jest mało :tak:.Po prostu taka uroda Twojego synka, że mleczko nie jest jego ulubionym jedzonkiem ;-).
Poza tym skoro już wprowadziłaś nowe pokarmy, to Twój synek może już nie mieć ochoty na większą ilość mleka.
3majcie się i nie martw się na zapas ;-)
 
karolinaka u nas pomogło mieszanie mleka z ulubionym soczkiem - próbowałaś tego? najpierw dość dużo soku, np w stosunku 1:1 a potem zmniejszac dawki soku na korzyść mleka.
 
reklama
Do góry