reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie potrafię przekonać sie do tabletek antykoncepcyjnych

Dołączył(a)
16 Kwiecień 2019
Postów
9
Witam aktualnie jestem w ciąży ale zaraz po połogu zamierzam pójść po tabletki. Jak mam 26 lat nigdy w życiu nie miałam z tabletkami do czynienia zawsze tylko prezerwatywa lub brak zabezpieczenia kiedy staraliśmy sie o dziecko jednak wiadomo prezerwatywa może pęknąć zsunąć się a nie planujemy drugiego dziecka w przeciągu kilku lat wręcz mogę powiedzieć że drugie dziecko w naszej sytuacji to byłaby tragedia dlatego też po połogu od razu antykoncepcja jednak jakoś nie potrafię się przekonać do tabletek boję się że one mogą jakoś nie zadziałać wiem dorosła kobieta ze mnie a takie glupie myślenie ale mam tak odkąd koleżanka jeszcze w liceum zaszła w ciążę i zapewniała mnie że nie wie jak to się stało bo nie zapomniała tabletki ani jednego razu i zostaje przy tej wersji do dziś nie wiem ile w tym prawdy ale to jakoś mnie zniechęciło i z drugiej strony sama prezerwatywa nie daje pewności a inne metody typu spirala również odpadają. Czy któraś z Was miała przypadek że pomimo tego że nie zapomnialyscie ani razu tabletki zaszłyscie w ciążę?
 
reklama
Rozwiązanie
Witam aktualnie jestem w ciąży ale zaraz po połogu zamierzam pójść po tabletki. Jak mam 26 lat nigdy w życiu nie miałam z tabletkami do czynienia zawsze tylko prezerwatywa lub brak zabezpieczenia kiedy staraliśmy sie o dziecko jednak wiadomo prezerwatywa może pęknąć zsunąć się a nie planujemy drugiego dziecka w przeciągu kilku lat wręcz mogę powiedzieć że drugie dziecko w naszej sytuacji to byłaby tragedia dlatego też po połogu od razu antykoncepcja jednak jakoś nie potrafię się przekonać do tabletek boję się że one mogą jakoś nie zadziałać wiem dorosła kobieta ze mnie a takie glupie myślenie ale mam tak odkąd koleżanka jeszcze w liceum zaszła w ciążę i zapewniała mnie że nie wie jak to się stało bo nie zapomniała tabletki ani...
Ja brałam tabletki kilka lat. Problemów z zajściem po nich żadnych. Klucz do sukcesu to dobrać odpowiednie dla Ciebie hormony. Ja nie po każdych tabletkach czułam się dobrze, a lekarz to nie wróżka. Jak będziesz zauważać niepożądane skutki to zmień. Możesz rozważyć też zastrzyki/spiralę.
 
reklama
Opowieściami koleżanek się nie sugeruj - mam dwie znajome, które mimo założonej spirali miedzianej zaszły w ciążę, a przecież spirala to nie tabletki, że możesz zapomnieć jednej wziąć..
Tez znam przypadek wpadki mimo spirali.
Dlatego napisałam wcześniej że nic nie daje 100% pewnosci, producenci również.

Ja bralam tabletki od czasu urodzenia pierwszego dziecka przez prawie 10 lat. Zdarzalo mi sie brac o roznych porach, albo ominac jedna i przyjac dwie jak tylko to zauwazylam. Ciazy brak. A uwierz mi we wszystkie swoje trzy ciaze zaszlam przy pierwszym podejscju, wiec mysle, ze gdyby nie dzialaly mielibysmy przez te 10 lat ladna gromadke ^^.

Wiesz dlaczego prawdopodobnie zaszlaś przy pierwszym podejsciu? Po odstawieniu tabletek jest większe prawdopodobieństwo zajścia w ciązę.

Zdecydowanie tabletki są skuteczne. Brałam 3 lata bez przerwy, napiszę Ci jakie są plusy i minusy. Plusy to takie, że są zdecydowanie skuteczne i jeśli bierzesz regularnie, codziennie o tej samej porze, pamiętasz o tym, że niektóre leki tak samo jak biegunka czy wymioty mogą sprawić, że lek się nie wchłonie to ciąży nie powinno być. Krwawienie jest żadne, nawet nie czujesz, że je masz. Dwa dni, trzy podpaski i po sprawie. Minusów też jest sporo... Musisz je brać. Wystarczy, że zapomnisz jednej i robi się kłopot. Ja po 3 latach odstawiłam, bo ciągle wyglądałam jak spuchnięta - zatrzymywała się woda. Pozatym spadek libido do zera, powiększone kanaliki w piersiach. Prezerwatyw nie polecam - 27 tc z prezerwatywy aktualnie :D
Po ciąży tez wracam na hormony, ale chyba wybiorę inne niż tabletki - są zastrzyki, plastry albo implant. Pomyśl. Pozatym są krążki dopochwowe, wymienia się je co tydzień samemu, nie są tak inwazyjne jak spirala.

Wprowadziłaś kolezankę w błąd. Nie podałaś plusow i minusów z medcznego punku widzenia, tylko te, które wystąpiły u Ciebie, a przecież każdy organizm jest inny. U Ciebie wystąpiło kilka minusów a np u mnie żaden z wymienionych.
 
Ale ja nie bralam ich bezposrednio przed. Przy pierwszym dziecki bylam wrecz nieskazona antykoncepcja [emoji16].
Tez znam przypadek wpadki mimo spirali.
Dlatego napisałam wcześniej że nic nie daje 100% pewnosci, producenci również.



Wiesz dlaczego prawdopodobnie zaszlaś przy pierwszym podejsciu? Po odstawieniu tabletek jest większe prawdopodobieństwo zajścia w ciązę.



Wprowadziłaś kolezankę w błąd. Nie podałaś plusow i minusów z medcznego punku widzenia, tylko te, które wystąpiły u Ciebie, a przecież każdy organizm jest inny. U Ciebie wystąpiło kilka minusów a np u mnie żaden z wymienionych.
 
Poza tym udowodniono juz, ze tabletki potrafia wyregulowac cykl ale plodnosci nie podnosza.
Screenshot_20190502-092501.jpeg
Screenshot_20190502-092445.jpeg
 
Poza tym udowodniono juz, ze tabletki potrafia wyregulowac cykl ale plodnosci nie podnosza.Zobacz załącznik 968124Zobacz załącznik 968125

Mogę znaleźć artykuł (jakis tam nienaukowy jak ten wyżej) że cykle mogą wrócić do nieregularnosci po odstawieniu. [emoji14] cykl reguluje się podczas brania tabletek.
Nie chodziło mi o to, że one podnoszą płodność, bo to jest sprawa indywidualna, ani też o to że po odstawieniu będzie ciaza mnoga [emoji85][emoji85]
Ale ja nie bralam ich bezposrednio przed. Przy pierwszym dziecki bylam wrecz nieskazona antykoncepcja [emoji16].

To zmienia postać rzeczy [emoji3]
 
Tez znam przypadek wpadki mimo spirali.
Dlatego napisałam wcześniej że nic nie daje 100% pewnosci, producenci również.



Wiesz dlaczego prawdopodobnie zaszlaś przy pierwszym podejsciu? Po odstawieniu tabletek jest większe prawdopodobieństwo zajścia w ciązę.



Wprowadziłaś kolezankę w błąd. Nie podałaś plusow i minusów z medcznego punku widzenia, tylko te, które wystąpiły u Ciebie, a przecież każdy organizm jest inny. U Ciebie wystąpiło kilka minusów a np u mnie żaden z wymienionych.
A czy napisałam coś, że to medyczny punkt widzenia? Napisałam jak to było u mnie. U mnie wystąpiły takie, u niej też mogą, albo mogą inne, albo mogą wcale nie wystąpić żadne. A są jakieś badania, że po tabletkach zachodzi się łatwiej? Nie słyszałam nigdy takiej tezy.
 
A czy napisałam coś, że to medyczny punkt widzenia? Napisałam jak to było u mnie. U mnie wystąpiły takie, u niej też mogą, albo mogą inne, albo mogą wcale nie wystąpić żadne. A są jakieś badania, że po tabletkach zachodzi się łatwiej? Nie słyszałam nigdy takiej tezy.

Nie zlość się proszę, o to że ktoś zwrócił Ci uwagę. Mogłabyś zrazić koleżankę do brania anty, wymieniając takie skutki uboczne.
Ty użyłaś słowa 'zdecydowanie' a ja 'prawdopodobnie' a to dwa odmienne sformułowania. Nie wstawiłam zadnego artykułu, bo nie posiadam potwierdzenia, dlatego napisałam "prawdopodobnie" :)
 
Podczas brania tabletek cykl jest sztucznym wytworem a nie uregulowanym cyklem... Nie ma owulacji, nie ma wiec miesiączki, ktora jest konsekwencja niezaplodnienia jajeczka, a krwawienie z odstawienia.
Jeśli ciąża ma być tragedia to chyba tylko brak seksu da Ci 100%. Nawet jeśli przypadki ciąż przy antykoncepcji są bardzo rzadkie to jednak trzeba mieć na uwadze ze są i mogą być.
 
reklama
Nie zlość się proszę, o to że ktoś zwrócił Ci uwagę. Mogłabyś zrazić koleżankę do brania anty, wymieniając takie skutki uboczne.
Ty użyłaś słowa 'zdecydowanie' a ja 'prawdopodobnie' a to dwa odmienne sformułowania. Nie wstawiłam zadnego artykułu, bo nie posiadam potwierdzenia, dlatego napisałam "prawdopodobnie" :)
Użyłam słowa "zdecydowanie" co do ich skuteczności. Ja miałam takie skutki uboczne, czemu mam o nich nie napisać? Skutki uboczne występują przy braniu anty u wielu kobiet, warto mieć tego świadomość. Tyle.
 
Ostatnia edycja:
Do góry