reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie potrafię przekonać sie do tabletek antykoncepcyjnych

Dołączył(a)
16 Kwiecień 2019
Postów
9
Witam aktualnie jestem w ciąży ale zaraz po połogu zamierzam pójść po tabletki. Jak mam 26 lat nigdy w życiu nie miałam z tabletkami do czynienia zawsze tylko prezerwatywa lub brak zabezpieczenia kiedy staraliśmy sie o dziecko jednak wiadomo prezerwatywa może pęknąć zsunąć się a nie planujemy drugiego dziecka w przeciągu kilku lat wręcz mogę powiedzieć że drugie dziecko w naszej sytuacji to byłaby tragedia dlatego też po połogu od razu antykoncepcja jednak jakoś nie potrafię się przekonać do tabletek boję się że one mogą jakoś nie zadziałać wiem dorosła kobieta ze mnie a takie glupie myślenie ale mam tak odkąd koleżanka jeszcze w liceum zaszła w ciążę i zapewniała mnie że nie wie jak to się stało bo nie zapomniała tabletki ani jednego razu i zostaje przy tej wersji do dziś nie wiem ile w tym prawdy ale to jakoś mnie zniechęciło i z drugiej strony sama prezerwatywa nie daje pewności a inne metody typu spirala również odpadają. Czy któraś z Was miała przypadek że pomimo tego że nie zapomnialyscie ani razu tabletki zaszłyscie w ciążę?
 
reklama
Rozwiązanie
Witam aktualnie jestem w ciąży ale zaraz po połogu zamierzam pójść po tabletki. Jak mam 26 lat nigdy w życiu nie miałam z tabletkami do czynienia zawsze tylko prezerwatywa lub brak zabezpieczenia kiedy staraliśmy sie o dziecko jednak wiadomo prezerwatywa może pęknąć zsunąć się a nie planujemy drugiego dziecka w przeciągu kilku lat wręcz mogę powiedzieć że drugie dziecko w naszej sytuacji to byłaby tragedia dlatego też po połogu od razu antykoncepcja jednak jakoś nie potrafię się przekonać do tabletek boję się że one mogą jakoś nie zadziałać wiem dorosła kobieta ze mnie a takie glupie myślenie ale mam tak odkąd koleżanka jeszcze w liceum zaszła w ciążę i zapewniała mnie że nie wie jak to się stało bo nie zapomniała tabletki ani...
Użyłam słowa "zdecydowanie" co do ich skuteczności. Ja miałam takie skutki uboczne, czemu mam o nich nie napisać? Po czym wnioskujesz, że się zezłościłam?
Tak odebrałam poprzedni post ;)
Jesteśmy na forum, masz prawo pisać o czym chcesz, po prostu ja chciałam dobrze dla autorki wątku, która obawia się czegoś nowego. A Ty pisząc wprost o swoich skutkach mozesz ją zniechęcić, wystraszyć. Każdy z nas jest inny, jedna przeczyta czyjąś opinię i przewinie dalej a inna weźmie ją do siebie.
 
reklama
Witam aktualnie jestem w ciąży ale zaraz po połogu zamierzam pójść po tabletki. Jak mam 26 lat nigdy w życiu nie miałam z tabletkami do czynienia zawsze tylko prezerwatywa lub brak zabezpieczenia kiedy staraliśmy sie o dziecko jednak wiadomo prezerwatywa może pęknąć zsunąć się a nie planujemy drugiego dziecka w przeciągu kilku lat wręcz mogę powiedzieć że drugie dziecko w naszej sytuacji to byłaby tragedia dlatego też po połogu od razu antykoncepcja jednak jakoś nie potrafię się przekonać do tabletek boję się że one mogą jakoś nie zadziałać wiem dorosła kobieta ze mnie a takie glupie myślenie ale mam tak odkąd koleżanka jeszcze w liceum zaszła w ciążę i zapewniała mnie że nie wie jak to się stało bo nie zapomniała tabletki ani jednego razu i zostaje przy tej wersji do dziś nie wiem ile w tym prawdy ale to jakoś mnie zniechęciło i z drugiej strony sama prezerwatywa nie daje pewności a inne metody typu spirala również odpadają. Czy któraś z Was miała przypadek że pomimo tego że nie zapomnialyscie ani razu tabletki zaszłyscie w ciążę?
Mam jeszcze gorzej. Mam 37 lat i myślę tak samo. Nigdy tabletek nie brałam, kiedy w końcu będę musiała (staramy się o dziecko teraz) się jakoś zabepziecYc. Nie chcę, myślę o spirali, czymkolwiek, tabletek nie wezmę, mam wrażenie, że to trucizna w moim organizmie.
 
Rozwiązanie
Do góry