reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nie raczkuje

Dołączył(a)
7 Grudzień 2009
Postów
5
Kochane Mamusie,

Mój synek dzisiaj skończył 8 miesięcy i nie raczkuje:( a co potrafi? przewracać się z brzuszka na plecy i odwrotnie, utrzymać ciałko na wyprostowanych rączkach, kręcić się w kółko na brzuszku odpychając się rączkami, podrywa się sam do siadania z pozycji leżącej, ale posadzony sam siedzi z podparciem i ostatnio też bez podparcia...ale nie pełza do przodu, nie mówiąc już o raczkowaniu...

Napiszcie, mi proszę, jak Wasze pociechy się w tym wieku rozwijały ruchowo...czy powinnam się martwić i szukać neurologa??
 
reklama
Narazie się wogóle nie martw każde dziecko rozwija się swoim tempem.skoro zaczyna sam siedzieć i jak piszesz kręci się wkółko to jest wszystko ok.Ma jeszcze czas niektóre dzieci wogóle nie raczkuja tylko odrazu wstaja na nogi:-)ale skoro mówisz że zaczyna kręcić się wkółko to może niedługo zacznie raczkowac:-)Mój tak miał najpierw wokół własnaj osi potem troche do przodu do tyłu i zaczął raczkować.Mój akurat miał 6 miesięcy ale na to nie ma reguły.gdyby miał ponad rok to mogłabyś sie martwić a tak to spokojnie poczekaj:-)
 
Maudi- Zgadzam się że nie ma się czym martwić! Każde dziecko rozwija się indywidualnie...a niektóre dzieci wogóle przecież nie raczkują.
Moja córcia raczkowała też poźno bo ok 10 miesiąca...i już myslalam że poprostu pominie ten etap.
Spokojnie czekaj i głowa do góry :-)
Pozdrawiam!
 
Moja niunia nauczyla sie obracac z plecow na brzuch jak miala 9 mies. Jak skonczyla 10 to dopiero sama usiadla a tydzien puzniej zaczela raczkowac. Ja tez myslalam ze moze cos nie tak bo ona nie probowala sie przemieszczac na inne sposoby. A teraz zaczyna podciagac sie przy meblach, wszystko w przeciagu 2-3 tygodni :)
 
kochana maudi to jakbym o moim synku czytała. Mój zaczął raczkować jak jego rówieśnicy zaczynali chodzić! Miał 10 mcy a synek koleżanki starszy o 5 mcy jak miał prawie 11 i to tylko do tyłu :-) Jakbym porównywała do innych dzieci to bym się załamała bo córeczka koleżanki zaczeła raczkować jak miała niecałe 5 mcy!!! i teraz ma 9 i już sama próbuje chodzić!!!
Tak to już jest że chłopcy są bardziej leniwi i zazwyczaj wszystko robią później ale potem szybko dochodzą do perfekcji ;-)

Nie martw się każde dziecko ma swoje tempo i chociażbyś się dwoiła i troiła to go nie pospieszysz :-)
 
jejki dziewczyny. Ile tu takich postów czy moja niunia powinna już raczkować, siadać, siusiać do nocnika. Rozwój to nie wyścig. Chyba czujesz że 8 miesięczniak nie musi jeszcze raczkować. Chcesz się postresować.
Maks turlał się jak miał 5 miesięcy, pełzał 2 tygodnie potem, siadał samodzielnie jak miał 7 a raczkował jak 7 i pół jak miał 9 zaczął się puszczać, 10 robił samodzielne kroczki, 10 i pół chodził TYLKO ŻE KAŻDE DZIECKO JEST INNE A DZIECI SIĘ NIE PORÓWNUJE za to z trudem mówi mama:)
 
Nie denerwuj się.
Mój synek ma 8 miesięcy i jest na dokładnie takim samym etapie jak Twój.
Nie jest nigdzie powiedziane, że dziecko w tym wieku powinno już raczkować.
Możemy jedynie pomóc trochę naszym dzieciom - ćwicząc z nimi.
Nie przejmuj się, głowa do góry i trochę cierpliwośći:)
 
Moja córeczka zaczęła raczkować dokładnie w Sylwestra. Miała prawie 10 m-cy. Na początku tez się martwiłam, że nie raczkuje. Tym bardziej, że moja mama - pedagog - powtarzała kilkakrotnie, że dobrze by było gdyby mała raczkowała. A Natka pełzała, turlała się, siadała, zaczęła na pewniaka stawac przy meblach. Spytaliśmy pediatry - uspokoiła nas, że niektóre dzieci tak mają, że nie raczkują - no to bylismy przekonani, że po ominie ten etap. A tu niepsodzianka.
Tak więc nie mart się i daj maluszkowi czas. Na pewno pozytywnie Cię zaskoczy. :)
 
Moja mała tak samo
pełza, przewraca się na różne sposoby, ale nie raczkuje
nawet się do tego nie zabiera
na wszystko przyjdzie czas :D
 
reklama
mojej siostry wcale nie raczkowal ani troszke:) iiiiii jak mial dokladnie rok to zaczal chodzic:)nie martw sie kazda dzidzia inna!!
 
Do góry