reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nie raczkuje

Nie martw się, są dzieci które wcale nie raczkują, pełzają sobie po podłodze do czasu aż zaczną chodzić, po prostu pomijają etap raczkowania.

Moja córcia zaczęła raczkować jak miała 7 miesięcy, samodzielnie chodziła po ukończeniu 10 miesięcy, a synuś skończył kilka dni temu 8 miesięcy i nie chce raczkować, na razie pełza, czasem przybiera pozycję do raczkowania, ale nie raczkuje. Każde dziecko inaczej się rozwija.
 
reklama
moja od miesiąca jeździ na pupie, mamy wszędzie panele i kiedyś próbowala wstać, siadać i przewróciła się i odtąd znalazła swój sposób, siedzi i przysuwa się rękoma, podobno to rodzaj raczkowania, dziś próbowała dupkę unieśc ale nic z tego
 
moja od miesiąca jeździ na pupie, mamy wszędzie panele i kiedyś próbowala wstać, siadać i przewróciła się i odtąd znalazła swój sposób, siedzi i przysuwa się rękoma, podobno to rodzaj raczkowania, dziś próbowała dupkę unieśc ale nic z tego

identycznie robiła córka kuzynki,jest ok nie martw się,moze to własnie sprawa paneli,bo kuzynka tez ma
 
Moja maleńka ominie chyba raczkowanie....ciągle chce chodzić jak trzymam ją za rączki, a jak siedzi to za chwile czołga się. Bez podpierania już plecków. Ruchliwy bąbel:D

Podejrzewam, że weszłaby na schody ale akurat nie mamy takich dla niej:)

Hee a jeszcze miesiąc temu pączuś nie chciał się w ogóle ruszać, ale odkąd je mleczko zamiast kaszki w dzień to ruszyło...:D
 
Ostatnia edycja:
Ja też zaczynam się martwić moja córeczka skończyła 9 miesięcy a jeszcze nie raczkuje sama nie siada,przewraca się z brzucha na plecy i odwrotnie,kopie nóżkami odbija się stopami,czasami tak jakby główkę do przodu podnosi,ale słysząc znajomych to ich dzieci już dawno siedziały to człowiek myśli negatywnie
 
Ja też zaczynam się martwić moja córeczka skończyła 9 miesięcy a jeszcze nie raczkuje sama nie siada,przewraca się z brzucha na plecy i odwrotnie,kopie nóżkami odbija się stopami,czasami tak jakby główkę do przodu podnosi,ale słysząc znajomych to ich dzieci już dawno siedziały to człowiek myśli negatywnie
Mój usiadł jak miał prawie 10 miesięcy. Zaraz później zaczął raczkować i wstawać. Teraz córka 7,5 miesiąca. Nie raczkuje, nie siedzi. Taka uroda moich dzieci 🤷‍♀️
 
Ja też zaczynam się martwić moja córeczka skończyła 9 miesięcy a jeszcze nie raczkuje sama nie siada,przewraca się z brzucha na plecy i odwrotnie,kopie nóżkami odbija się stopami,czasami tak jakby główkę do przodu podnosi,ale słysząc znajomych to ich dzieci już dawno siedziały to człowiek myśli negatywnie
Moja usiadła mając 10 miesięcy, zaraz potem raczkować ,a chodzi w wieku 15 mz , więc spokojnie
 
reklama
reklama
Do góry