reklama

Nie Szczepiące Mamy

Temat na forum 'Szczecin' rozpoczęty przez k8libby, 6 Marzec 2012.

 1. k8libby

  k8libby Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,
  temat szczepień jest bardzo kontrowersyjny, więc bardzo proszę bez komentarzy, że jestem wyrodna matką :) Nie interesują mnie opinie przemawiające za szczepieniami, bo te już znam, tylko przeciw nim i jak ich uniknąć.
  Szukam mam ze Szczecina, które odroczyły albo wcale nie szczepią swoich pociech. Chciałabym wymienić się doświadczeniami, ewentualnie pediatrami :)
   
 2. happybeti

  happybeti show must go on...

  Najlepsze odpowiedzi:
  42
 3. reklama
 4. k8libby

  k8libby Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Niestety tylko Szczecin mnie interesuje :)
   
 5. natasszzka87

  natasszzka87 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  k8liby musmy sie spotkać w takim razie, bo ja szczepienia Oliśka średnio o 6-9 miesięcy póżniej robiłam niz powinnam i nie mialam z tym żadnych problemów.
   
 6. k8libby

  k8libby Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nataszka, chętnie się spotkam :)
   
 7. mrsmoon

  mrsmoon Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja co prawda nie ze Szczecina, ale odraczałam szczepienia mojej córki, pierwszą dawkę o ok. pół roku, nast. o 2 m-ce, bez żadnych problemów, dzwoniłam do przychodni i mówiłam, ze ma katarek albo biegunkę i przekładałam po kilka razy. Nikt mnie nie poganiał. Obecnie jesteśmy przed 3-cią dawką szczepienia
   
 8. Ewula_m

  Ewula_m Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Podbiję wątek, bo interesuje mnie ten temat. Mojego 3 miesięcznego synka póki co zaszczepiliśmy przeciw WZW B Engerix B (babcia dziecka chorowała). Co do reszty szczepionek ciągle się waham, czy wybrać 5 w 1 (planowałam iść w przyszłym tygodniu), albo czy lepiej jednak szczepień nie rozdzielić i nie podawać w innym czasie.
  Czy Wam ktoś doradzał kiedy i jak zaszczepić dzieci? Bo gdzie nie szukać to z reguły można same skrajne opinie znaleźć. W przychodni oczywiście namawiają na szczepienia, a lekarz niezadowolony, że nie idziemy zgodnie z kalendarzem szczepień...

  Pozdrawiam
   
  Ostatnia edycja: 20 Lipiec 2012
 9. k8libby

  k8libby Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja jestem już po konsultacjach z wieloma osobami, lekarzami, położnymi i pediatrami. Oczywiście opinie są skrajne, ale większość lekarzy swoich dzieci nie szczepi wcale, albo mocno odracza szczepienia.
  My zdecydowaliśmy nie szczepić przez pierwsze 6-8 miesięcy, a potem zobaczymy. Rodzice nieszczepiący, chwalą swoją decyzję, dzieci nie chorują, są generalnie zdrowsze, mniej podatne na infekcje, nie mają alergii. Jeśli zaczniemy szczepić, to tylko wybrane szczepienia z kalendarza szczepień, szczepionkami oczyszczonymi nieskojarzonymi w sporych odległościach, minimum 10 tygodni. Oczywiście szczepionkami "etycznymi" czyli nie hodowanymi na płodach poaborcyjnych.
   
  Ostatnia edycja: 24 Lipiec 2012
 10. reklama
 11. Ewula_m

  Ewula_m Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  A mogę zapytać przeciwko jakim chorobom zamierzasz szczepić i o nazwy handlowe szczepionek których planujesz użyć?? Czy lepiej na priva pisać??
  Ja próbowałam porozmawiać z pediatrą mojego dziecka, to oczywiście trzeba szczepić, tak jak mówi kalendarz szczepień itp. itd. Dobrze przynajmniej, że w mojej przychodni bajzel mają i nie wydzwaniają, jak do znajomej - maluch ma 2 miesiące i 2 tygodnie i już telefon miała kiedy przyjdzie na szczepienie...
   
 12. k8libby

  k8libby Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0

Poleć forum