reklama

(nie)tolerancja mleka?

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez MamaTonia, 20 Wrzesień 2016.

1. MamaTonia

MamaTonia Początkująca w BB

Kochane Mamy! To mój pierwszy post na tym Forum, więc witam serdecznie :).
    Mam do Was pytanie. Synek ma miesiąc. Od początku na mm. Je bebiko1. Nie wiem czy to może byc od mleka, bo jest kilka dziwnych rzeczy.
    1. Na policzkach ma krostki- chyba, że to trądzik niemowlęcy?
    2. Bardzo czujnie śpi-w ciągu dnia mało, w nocy się budzi różnie nieraz pierwszy sen trwa cztery godziny (bardzo rzadko), tak to co 2-3 godz. się budzi. W ciagu dnia spi krotko. Przez sen wydaje dziwne odgłosy- sapanie, chrapanie, popiskiwanie i jakby parcie czasem czerwienieje. Mam wrażenie, że nawet własne bąki go budzą.
    3. Zjada max.120ml ale to rzadko, z reguły 70-90 a nawet 50.
    Gazy oddaje kupkę tez robi, ale ulewa-nie jakoś rzygająco choć czasem mu się zdarzy dużo.Zawsze odbijam go po jedzeniu, a odłożę i leci z buzi. Często nawet po godzinie od jedzenia uleje.
    4. Nosek ma przytkany ale mu psikam sterimar baby ( może od tego ulewanie jakieś resztki mu tam wchodzą?)
    5. Dodam, że syn ma lekką wiotkosc krtani może przez to ulewa?
    Wiem, że forum nie leczy, ale zanim się jutro spotkam z położną lub udam do pediatry, chciałabym poznać Wasze zdanie.
    Ile czasu i kasy trzeba stracić, żeby trafić na właściwe mleko? Sama pediatra twierdzi, że to sztuka. Pozdrawiam i będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.

Ostatnia edycja: 20 Wrzesień 2016
  2. witch84

witch84 Fanka BB :)

No to odpowiem po kolei:
    1. Może być trądzik niemowlęcy. Nietolerancja objawia się suchymi czerwonymi plamami (często podobne do liszai)
    2. 2-3h to optymalny czas spania miesięcznego malucha. Zakłada się, że w ciągu dnia powinien mieć 1 sen trwający ok 4 godzin. Także w tym punkcie wszystko jest ok.
    3. Dziecko to nie robot - ilości wskazane na opakowaniu mleka mm są ilościami orientacyjnymi. Ważna jest kontrola przyrostu wagi. Jeśli dziecko ładnie przybiera na wadze, to nie powinnaś mieć powodów do niepokoju.
    4. Podłóż coś pod łóżeczko, żeby głowa leżała wyżej. Uważałabym na psikacze do nosków.
    5. Ulewanie może być związane z niedojrzałością układu pokarmowego - zwłaszcza że już macie stwierdzoną wiotkość krtani.

Jeśli chodzi o mleko mm - dlaczego chcesz je zmieniać?

3. reklama
  4. MamaTonia

Myślałam o mleku AR przeciw ulewaniom. Cztery godziny w dzień snu łącznie czy ciągiem?

5. witch84

4 godziny snu - ciągiem.

A jak jest z tym ulewaniem bardziej dokładnie - wycieka czy też chlusta mlekiem?

6. MamaTonia

W życiu nie spał cztery godziny ciągiem za dnia. W nocy kilka razy. Z ulewaniem jest tak, że odbije mu się położę go i mleko wylatuje, albo w trakcie odbicia wylatuje.

7. witch84

Jeśli nie są to chlustające wymioty, ja bym jeszcze poczekała ze zmianą mleka. Najlepiej jednak skonsultuj to ze swoim pediatrą. Wiem co czujesz, bo miałam problem z synkiem. Z tymże on max spał 1,5h - potem pół godziny jedzenia, pół godziny usypiania... Chodziłam jak zombie... Bywało tak, że budził się 2-3 rano i już nie spał - cały czas marudził, a najczęściej się darł :( Zaczęło nieco mijać jak miał 6 miesięcy - ale całe noce przespane zaczęły się pojawiać dopiero po 1r.ż. Przerobiliśmy wszystko - poprzez Nutramigen, kleiki, Gastotuss, Debridat itd.

8. jambalaja81

jambalaja81 Zaciekawiona BB

My też próbowaliśmy róznych mlek, nawet sprowadzaliśmy mleko z zagranicy od siostry, takie na bazie mleka koziego, jest delikatniejsze dla brzuszka i lepiej sie trawi bo jest bardziej podobne do mleka kobiecego niz to od krowy... cena jest może trochę wyższa ale u nas to juz nie miało znaczenia, T był najważniejszy <3 teraz już mozna te mleka w Polsce kupic

Poleć forum