reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

(nie)tolerancja mleka?

Dołączył(a)
16 Wrzesień 2016
Postów
3
Kochane Mamy! To mój pierwszy post na tym Forum, więc witam serdecznie :).
Mam do Was pytanie. Synek ma miesiąc. Od początku na mm. Je bebiko1. Nie wiem czy to może byc od mleka, bo jest kilka dziwnych rzeczy.
1. Na policzkach ma krostki- chyba, że to trądzik niemowlęcy?
2. Bardzo czujnie śpi-w ciągu dnia mało, w nocy się budzi różnie nieraz pierwszy sen trwa cztery godziny (bardzo rzadko), tak to co 2-3 godz. się budzi. W ciagu dnia spi krotko. Przez sen wydaje dziwne odgłosy- sapanie, chrapanie, popiskiwanie i jakby parcie czasem czerwienieje. Mam wrażenie, że nawet własne bąki go budzą.
3. Zjada max.120ml ale to rzadko, z reguły 70-90 a nawet 50.
Gazy oddaje kupkę tez robi, ale ulewa-nie jakoś rzygająco choć czasem mu się zdarzy dużo.Zawsze odbijam go po jedzeniu, a odłożę i leci z buzi. Często nawet po godzinie od jedzenia uleje.
4. Nosek ma przytkany ale mu psikam sterimar baby ( może od tego ulewanie jakieś resztki mu tam wchodzą?)
5. Dodam, że syn ma lekką wiotkosc krtani może przez to ulewa?
Wiem, że forum nie leczy, ale zanim się jutro spotkam z położną lub udam do pediatry, chciałabym poznać Wasze zdanie.
Ile czasu i kasy trzeba stracić, żeby trafić na właściwe mleko? Sama pediatra twierdzi, że to sztuka. Pozdrawiam i będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:
reklama
No to odpowiem po kolei:
1. Może być trądzik niemowlęcy. Nietolerancja objawia się suchymi czerwonymi plamami (często podobne do liszai)
2. 2-3h to optymalny czas spania miesięcznego malucha. Zakłada się, że w ciągu dnia powinien mieć 1 sen trwający ok 4 godzin. Także w tym punkcie wszystko jest ok.
3. Dziecko to nie robot - ilości wskazane na opakowaniu mleka mm są ilościami orientacyjnymi. Ważna jest kontrola przyrostu wagi. Jeśli dziecko ładnie przybiera na wadze, to nie powinnaś mieć powodów do niepokoju.
4. Podłóż coś pod łóżeczko, żeby głowa leżała wyżej. Uważałabym na psikacze do nosków.
5. Ulewanie może być związane z niedojrzałością układu pokarmowego - zwłaszcza że już macie stwierdzoną wiotkość krtani.

Jeśli chodzi o mleko mm - dlaczego chcesz je zmieniać?
 
W życiu nie spał cztery godziny ciągiem za dnia. W nocy kilka razy. Z ulewaniem jest tak, że odbije mu się położę go i mleko wylatuje, albo w trakcie odbicia wylatuje.
 
Jeśli nie są to chlustające wymioty, ja bym jeszcze poczekała ze zmianą mleka. Najlepiej jednak skonsultuj to ze swoim pediatrą. Wiem co czujesz, bo miałam problem z synkiem. Z tymże on max spał 1,5h - potem pół godziny jedzenia, pół godziny usypiania... Chodziłam jak zombie... Bywało tak, że budził się 2-3 rano i już nie spał - cały czas marudził, a najczęściej się darł :( Zaczęło nieco mijać jak miał 6 miesięcy - ale całe noce przespane zaczęły się pojawiać dopiero po 1r.ż. Przerobiliśmy wszystko - poprzez Nutramigen, kleiki, Gastotuss, Debridat itd.
 
My też próbowaliśmy róznych mlek, nawet sprowadzaliśmy mleko z zagranicy od siostry, takie na bazie mleka koziego, jest delikatniejsze dla brzuszka i lepiej sie trawi bo jest bardziej podobne do mleka kobiecego niz to od krowy... cena jest może trochę wyższa ale u nas to juz nie miało znaczenia, T był najważniejszy <3 teraz już mozna te mleka w Polsce kupic
 
reklama
U nas było podobnie , postawiliśmy krople na kolki a okazało się ze możliwa skaza białkowa, tylko ze u nas mała bardzo płakała przy karmieniu dodatkowo . Zaczęliśmy podawac nutramigen, śmierdzi jak stare ziemniaki ale wszystkie objawy znikły.
 
Do góry