reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie umiem spać.

DropKick

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2022
Postów
1 708
Hej,
Znacie jakieś sposoby na zaśnięcie? Bezsenność towarzyszy mi już ok 2 lat. Czasem nie śpię dobę, dwie, czasem śpię godzinę, trzy, cztery. Mimo ogromnego zmęczenia ja po prostu nie umiem zasnąć. Przez brak snu, każdy dzień to dla mnie walka o przetrwanie, nie mam. Pamięci, towarzyszy mi ciągły ból głowy, oczu, jestem rozdrażniona, wolniej reaguje, czasem boję się wyjść nawet z dzieckiem na dwór i sobie to odpuszczamy, bo boję się że wpadnę z wózkiem pod samochód. Wiem, że jest to spowodowane silnym stresem, ale nie umiem tego wyeliminować, jestem z osób zamartwiających się, przejmujących, wrażliwych.

Jakieś metody? Specyfiki? Wolałabym uniknąć wizyty u lekarza.
 
reklama
U mnie pomogła trochę rutyna wieczorna. Co wieczór to samo, pozwalało zasnąć na 3-4 godziny. I absolutnie żadnych drzemek w dzień, czy dłuższego leżenia. Bo nawet 15 minut w dzień to bezsenna noc. W ciąży ją porzuciłam i jest kiepsko, ale jak nie śpię 2-3 noce to potem padam.
 
Hej,
Znacie jakieś sposoby na zaśnięcie? Bezsenność towarzyszy mi już ok 2 lat. Czasem nie śpię dobę, dwie, czasem śpię godzinę, trzy, cztery. Mimo ogromnego zmęczenia ja po prostu nie umiem zasnąć. Przez brak snu, każdy dzień to dla mnie walka o przetrwanie, nie mam. Pamięci, towarzyszy mi ciągły ból głowy, oczu, jestem rozdrażniona, wolniej reaguje, czasem boję się wyjść nawet z dzieckiem na dwór i sobie to odpuszczamy, bo boję się że wpadnę z wózkiem pod samochód. Wiem, że jest to spowodowane silnym stresem, ale nie umiem tego wyeliminować, jestem z osób zamartwiających się, przejmujących, wrażliwych.

Jakieś metody? Specyfiki? Wolałabym uniknąć wizyty u lekarza.
Ja polecam wizytę u psychiatry i odpowiednie dobranie leków. Sama biorę leki nasenne, które mogę stosować przy kp. Nie ma co unikać lekarza, lepiej zadbać o siebie.
 
Lekarz. Daj sobie pomóc i zadbaj o siebie,o komfort życia. Jeśli jesteś z tych osób zamartwiajacych się , stresujących,wrażliwych i nie chcesz zaczynać od leków spróbuj wizyty u psychologa,może psychoterapii. Wymaga czasu ale mi pomogło. Powodzenia
 
Sceptycznie podchodzę do psychologow i psychiatrów, mam ku temu powody. A leków wolałabym uniknąć, muszę być dyspozycyjna 24 h. Ewentualnie coś, co nie otumania, nie sprawi że padnę czy stracę świadomość
 
Sceptycznie podchodzę do psychologow i psychiatrów, mam ku temu powody. A leków wolałabym uniknąć, muszę być dyspozycyjna 24 h. Ewentualnie coś, co nie otumania, nie sprawi że padnę czy stracę świadomość
rozumiem. Mam kilka nieudanych terapii za sobą . Są również np na YT filmy,porady psychologów jak radzić sobie ze stresem,z emocjami.
 
Sceptycznie podchodzę do psychologow i psychiatrów, mam ku temu powody. A leków wolałabym uniknąć, muszę być dyspozycyjna 24 h. Ewentualnie coś, co nie otumania, nie sprawi że padnę czy stracę świadomość
Ja mam tak dobrane leki, po których budzę się na każde 14nocnych pobudek mojej córki. Ogarniam dziecko a leki pozwalają mi szybko zasnąć. Uwierz mi lekarz dobierze Ci odpowiednie leki do Twoich potrzeb. Nie musisz być otumaniona i nieprzytomna.
 
reklama
Do góry