reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nie unosi główki-obniżone napięcie mięśniowe-pomocy!!!

anetka1981

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Styczeń 2010
Postów
180
Hej.Dziewczyny nie wiem czy powinnam zacząć sie martwić ale mój Synek za kilka dni kończy 5 miesięcy:-) i nie ma odruchu do siadania.Nawet za rączki,nie robie mu nic na siłe bo mozna zrobić krzywde dzidzi.Jak sadzam go sobie na kolankach to lata mu główka:no:.Urodził sie duży bo aż 4,5kg,a teraz waży 8 kg.Myślicie że masa ciała ma na to wpływ?a jak to u Was wygladało,ile miały Wasze pociechy jak zaczęły siadać?
 
reklama
Spokojnie każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Masz dużą dzidzię i takim trudniej bo muszą więcej dźwigać. Kładź dużo na podłodze na brzuszku niech ćwiczy i przy najbliższej okazji zapytaj lekarza.
 
anetka, a co lekarz na to? może warto się udać co?
Julka trzymała sztywno głowke pod koniec 3mca, zaczeła próbować się podnosić z poz leżącej do siadania w wieku 4 mcy, na kilka cm podnosiła głowke i plecki. W 6 mcu sama siedziała, w 7 sama zaczeła siadać. Tyle że nie każde dziecko rozwija się w takim samym tempie, może faktycznie waga synka ma na to wpływ. Jednakże wydaje mi się że dziecko 5 mczne posadzone na kolanacha na chwilę powinno już sztywno trzyamć główkę. Myślę też że powinnaś kłaść małego na brzuch jak najczęściej, żeby ćwiczył mięśnie karku, rączki i plecki. A w razie wątpliwości idźcie do pediatry :-)
 
Ja uważam że powinnaś to skonsultować z lekarzem! Być moze to słabe napięcie mięśniowe....podnosić się do siadania może później ale z główką to już bym się martwiła... moje zdanie jest takie że warto odwiedzić lekarza i to jak najszybciej.
 
Dziekuje za odpowiedzi.Teraz to już wogle zaczęłam sie martwić.My mieszkamy w Angli i tutaj to wogle nie ma po co iśc do lekarza.Bylismy u pediatry 2 tygodnie temu w Polsce, i powiedziałam o swoich obawach.Zbadał Maksia i powiedział że każde dziecko jest inne.Ale nie kazał robić dodatkowych badań.A jakie powinnam zrobić badania?kłade go na brzuszku ,Maksiulek lubi to i bierze coraz wyżej główke.Booooożżze dziewczyny jestem załamana bo do Polski jedziemy dopiero w maju.
 
Moim zdaniem waga nie ma nic do tego To pewnie wina nie takiego napiecia mieśniowego ja napisała Agatka.. Popros pediatre o skierowanie do neurologa .. W Polsce takier dxieciaki sa rehabilitowane i to wczesnie...
 
Dziekuje za odpowiedzi.Teraz to już wogle zaczęłam sie martwić.My mieszkamy w Angli i tutaj to wogle nie ma po co iśc do lekarza.Bylismy u pediatry 2 tygodnie temu w Polsce, i powiedziałam o swoich obawach.Zbadał Maksia i powiedział że każde dziecko jest inne.Ale nie kazał robić dodatkowych badań.A jakie powinnam zrobić badania?kłade go na brzuszku ,Maksiulek lubi to i bierze coraz wyżej główke.Booooożżze dziewczyny jestem załamana bo do Polski jedziemy dopiero w maju.

hmm u mnie było podobnie Kasia skończyła 5 mies a główki nie trzymała bardzo sztywno. Strasznie mnie to martwiło ale kładłam ja na brzuszku a ona tego nie cierpiała na początku. I też nie miała żadnego odruchu siadania. I pewnego dnia zaczeła sama ciągnąć żeby siadać choć na początku ja sama sobie ja sadzałam na kolanach i dziwni zwisała do przodu :/ potem wszystko potoczyło się błyskawicznie jak ją posadziłam na kolanach to oparta mnie siedziała ładnie, potem nagle zaczęła się przewracać, jak miała 8 miesiący to zaczęła sama siadać, teraz ma 11 i łazi przymeblach. Myślę że jak w maju pójdziesz do lekarza to cię uspokoi czasem dzieci tak mają że czeoś długo nie robią a potem nagle z dnia na dzień zaczynają robić to perfekcyjnie. Nie stresuj się tylko obserwuj tu na stronie podane są zabawy które pomagają ćwiczyć równowagę i wzmacniać mięśnie. Trzymaj się i nie daj się zwariować mam nadzieję że masz po prostu takiego leniuszka jak ja.
 
Hej Mamusie:-)Dziewczyny chyba wymodliłam bo moj Synek od 2 dni zaczyna siadać jak mu daje raczki i główke ma sztywno jak siedzi oraz leży na brzuszku.Dziekuje za słowa otuchy:-)pozdrawiamy
 
reklama
Witam. Mój synek ma prawie 4 m-ce, a z lezenia na brzuszku nie potrafi uniesc głowy, nie mówiac juz o podparciu sie na rączkach. Od początku nie lubił leżec na brzuszku, jak tylko go tak ułożyłam, to był straszny placz. Zresztą tak było do niedawna, dopiero od jakichs 2 tygodni zaczął troszke chetniej lezec, ale główki nadal niepodnosi. Potrafi przekrecac sie juz na boczki, a w pionowej pozycji, gdy wezmę go na ręce, to główka stoi dośc sztywno. Natomiast gdy ciągnę go za raczki do siedzenia to głowa zostaje mocno z tyłu. Podczas snu nie ma mowy o innej pozycji, niz na plecach, główka z tyłu zrobiła sie nawet troche spłaszczona. Pediatra stwierdziła, ze to obnizone napiecie mieśniowe i dała skierowanie do poradni rehabilitacyjnej. Nie mieliśmy jeszcze wizyty ale bedzie juz niedlugo. Moze miałyscie podobna sytuację. Prosze, napiszcie co robic.
 
Do góry